Ať je to, jak chce, nejedou hráči Slovácka na sever Čech na výlet ani plnit roli komparzistů.

„Víme, že Jablonec je kvalitní soupeř a navíc stále hraje o poháry, takže do zápasu určitě postaví nejsilnější možné mužstvo. My jim to jedeme znepříjemnit a pokusit se natáhnout naši šňůru bez porážky na osm zápasů,“ říká záložník Slovácka David Machalík.

Trenér Michal Kordula má před závěrečným zápasem sezony starosti se sestavou.

Celku z Uherského Hradiště se totiž na konci ročníku rozrostla marodka. Havlík, Zajíc a Divíšek již odcestovali do lázní, aby se dali stoprocentně do pořádku před letní přípravou, která startuje již 14. června. Zdravotní problémy má i Juroška a s Petrem.

„Trápí nás zdravotní stav mužstva. U Kuby Petra a Honzy Jurošky ještě uvidíme, zda se dají do soboty do pořádku. Nechceme rovněž zbytečně riskovat, aby jim ten zápas spíš více neuškodil,“ uvedl na klubovém webu čtyřicetiletý kouč Slovácka, který dá v Jablonci pravděpodobně šanci méně vytíženým hráčům.

Na šanci čeká třeba Tomáš Vasiljev, kterého Kordula po derby se Zlínem veřejně chválil.

„Za svůj profesionální přístup si zaslouží, aby hrál,“ tvrdí trenér Slovácka. „Na jeho místě hraje hráč, který podává stabilně výborné výkony, takže měl těžké se přes něj do sestavy dostat. Už dříve jsem mu slíbil, že až budeme zachránění, tak nastoupí,“ pokračuje.

Zatímco Moravané hrají pouze o čest a případně prémie, Jablonečtí mají obrovskou motivaci se Slováckem uspět. Pokud Severočeši doma zvítězí, skončí v tabulce nejhůře třetí a na úkor Sparty i Olomouce postoupí do základní skupiny Evropské ligy.

Získají tedy minimálně sedmdesát milionů korun do klubové pokladny a stejně jako Zlín si zahrají šest duelů s atraktivními evropskými týmy. A pokud by v souběžně hraném utkání Slavia prohrála v Teplicích, zahrál by si Radův tým dokonce o Ligu mistrů.

Jablonečtí pak mají ještě jednu motivaci uspět. Po čtyřech letech se s klubem rozloučí stoper Luděk Pernica. Brněnský odchovanec totiž v létě odchází do Plzně.

„Je to něco neuvěřitelného, kam až jsme se na jaře dostali a kolik bodů získali,“ prohlásil Pernica.

Naopak hlavním cílem Slovácka bylo letos udržet první ligu, což se mladému týmu v předstihu podařilo.

„V tomto směru to hodnotím pozitivně, ale na druhé straně v některých zápasech jsme sice uhráli body, ale herně to nebylo ono. Na tom musíme ještě zapracovat, stejně jako na koncovce,“ ví Machalík.