„Po několika letech jsme se dostali do jakési stagnace. Osobně bych byl rád, aby se klub znovu nadechl, nabral jasný směr a novou energii," nechal se slyšet majitel Slovácka Zdeněk Zemek začátkem týdne v reakci na ukončení spolupráce s Vladimírem Krejčím, který však zatím nechce nic komentovat.

„Momentálně se ke stávající situaci nechci vyjadřovat, nemám zájem vyvolávat zbytečnou konfrontaci," reagoval v e-mailové zprávě bývalý ředitel klubu.

V rozhovoru, který vydal Deník ještě před dohodou o ukončení spolupráce 14. prosince, se však obhajoval. Reagoval i na názory, že klub stagnuje a nutně potřebuje využít znalostí a zkušeností lidí z regionu, kteří fotbalu rozumějí a chtějí mu pomoci. Končící ředitel klubu se ještě před svým odchodem vyjádřil i prostřednictvím dopisu, který má redakce k dispozici, a slovu stagnace se podivil.

„Předně musím poukázat na stav, ve kterém se klub nacházel v době mého příchodu 1. prosince 2008. A tým byl s rozpočtem, který je srovnatelný s dnešním, s osmnácti body na 14. místě druhé ligy, pouhé dva body od sestupu do MSFL. V té době řídili klub Mrázková a sportovní ředitel Pojezný," ohlíží se Krejčí za svým vstupem do klubu a pokračuje.

„Musím říct, že jsme na představenstvu a ani s majitelem Slovácka nikdy stagnaci klubu neřešili. Asi také proto, že jak pan Zemek, tak představenstvo klubu velmi dobře znají situaci, ve které pracujeme a dosahujeme momentální výsledky," zamyslel se Vladimír Krejčí a vypočítává aktuální stav fotbalového Slovácka.

„Umístění ligového týmu po podzimní části soutěže ročníku 2016/17 je na 8. místě, 7. místo dorosteneckého týmu U 19 v nejvyšší soutěži (kdy pět hráčů věkové skupiny U 19 hraje v juniorském týmu MSFL).

Dále to, že v užším kádru áčka je osm odchovanců a dalších osm je v kádru širším. Zhruba 12 hráčů Slovácka všech věkových kategorií je členy reprezentačních výběrů svých zemí. V neposlední řadě je to vyrovnaný výsledek hospodaření za rok 2016. To jsou výsledky, které rozhodně stagnací nelze nazývat," hodnotil už bývalý ředitel Slovácka a připomíná výsledky klubu za několik posledních sezon.

„Pokud se snad budu snažit vidět klubové výsledky z horizontu několika let zpět, tak zjistím, že výsledky ligového týmu měly svoji stabilitu. Proto si myslím, že dosažené výsledky jsou výrazem dobré práce klubu a rozhodně nejsou náhodou. V tomto období z nejvyšší soutěže sestupovaly týmy jako Brno, Ostrava, Olomouc, Bohemians, Hradec Králové, České Budějovice. Slovácko ovšem nikdy!

Mým hlavním úkolem ale vždy bylo a je řídit společnost v duchu schválené koncepce a v rámci exekutivy společnosti. Vyžadovat odpovědnost na všech pozicích, což někdy bolí. Vzhledem k tomu, že se cítím být ve svém oboru profesionál, držím si základní krédo, že dobrá rada bez znalosti problematiky a bez jakékoliv přímé odpovědnosti může být ve svém důsledku smrtelná," zamyslel se Vladimír Krejčí.

Podle informací Deníku ale k žádnému velkému zemětřesení v klubu nedojde. Na post sportovního ředitele by se měl posunout generální sekretář Petr Pojezný. Aktuální kouč Stanislav Levý by měl zastávat funkci generálního manažera a současný asistent Michal Kordula, který už mančaft na podzim v některých zápasech koučoval, by měl dostat u ligového týmu ještě více pravomocí. Vedení Slovácka se rozhodlo, že oficiálně bude o změnách informovat až po Novém roce.