Končící ředitel Slovácka Krejčí: S majitelem klubu jsme nikdy stagnaci neřešili
Uherské Hradiště – Jak jsme již dříve avizovali, ve fotbalovém Slovácku skončil sportovní ředitel Vladimír Krejčí. Skončil po osmi letech na vlastní žádost. Podle informací Deníku necítil plnou podporu ve své činnosti. Jeho ztráta motivace překonávat překážky podle jeho slov i ve vlastních řadách vedla pravděpodobně ke konečnému rozhodnutí ukončit spolupráci.
„Po několika letech jsme se dostali do jakési stagnace. Osobně bych byl rád, aby se klub znovu nadechl, nabral jasný směr a novou energii," nechal se slyšet majitel Slovácka Zdeněk Zemek začátkem týdne v reakci na ukončení spolupráce s Vladimírem Krejčím, který však zatím nechce nic komentovat.
„Momentálně se ke stávající situaci nechci vyjadřovat, nemám zájem vyvolávat zbytečnou konfrontaci," reagoval v e-mailové zprávě bývalý ředitel klubu.
V rozhovoru, který vydal Deník ještě před dohodou o ukončení spolupráce 14. prosince, se však obhajoval. Reagoval i na názory, že klub stagnuje a nutně potřebuje využít znalostí a zkušeností lidí z regionu, kteří fotbalu rozumějí a chtějí mu pomoci. Končící ředitel klubu se ještě před svým odchodem vyjádřil i prostřednictvím dopisu, který má redakce k dispozici, a slovu stagnace se podivil.
„Předně musím poukázat na stav, ve kterém se klub nacházel v době mého příchodu 1. prosince 2008. A tým byl s rozpočtem, který je srovnatelný s dnešním, s osmnácti body na 14. místě druhé ligy, pouhé dva body od sestupu do MSFL. V té době řídili klub Mrázková a sportovní ředitel Pojezný," ohlíží se Krejčí za svým vstupem do klubu a pokračuje.
„Musím říct, že jsme na představenstvu a ani s majitelem Slovácka nikdy stagnaci klubu neřešili. Asi také proto, že jak pan Zemek, tak představenstvo klubu velmi dobře znají situaci, ve které pracujeme a dosahujeme momentální výsledky," zamyslel se Vladimír Krejčí a vypočítává aktuální stav fotbalového Slovácka.
„Umístění ligového týmu po podzimní části soutěže ročníku 2016/17 je na 8. místě, 7. místo dorosteneckého týmu U 19 v nejvyšší soutěži (kdy pět hráčů věkové skupiny U 19 hraje v juniorském týmu MSFL).
Dále to, že v užším kádru áčka je osm odchovanců a dalších osm je v kádru širším. Zhruba 12 hráčů Slovácka všech věkových kategorií je členy reprezentačních výběrů svých zemí. V neposlední řadě je to vyrovnaný výsledek hospodaření za rok 2016. To jsou výsledky, které rozhodně stagnací nelze nazývat," hodnotil už bývalý ředitel Slovácka a připomíná výsledky klubu za několik posledních sezon.
„Pokud se snad budu snažit vidět klubové výsledky z horizontu několika let zpět, tak zjistím, že výsledky ligového týmu měly svoji stabilitu. Proto si myslím, že dosažené výsledky jsou výrazem dobré práce klubu a rozhodně nejsou náhodou. V tomto období z nejvyšší soutěže sestupovaly týmy jako Brno, Ostrava, Olomouc, Bohemians, Hradec Králové, České Budějovice. Slovácko ovšem nikdy!
Mým hlavním úkolem ale vždy bylo a je řídit společnost v duchu schválené koncepce a v rámci exekutivy společnosti. Vyžadovat odpovědnost na všech pozicích, což někdy bolí. Vzhledem k tomu, že se cítím být ve svém oboru profesionál, držím si základní krédo, že dobrá rada bez znalosti problematiky a bez jakékoliv přímé odpovědnosti může být ve svém důsledku smrtelná," zamyslel se Vladimír Krejčí.
Podle informací Deníku ale k žádnému velkému zemětřesení v klubu nedojde. Na post sportovního ředitele by se měl posunout generální sekretář Petr Pojezný. Aktuální kouč Stanislav Levý by měl zastávat funkci generálního manažera a současný asistent Michal Kordula, který už mančaft na podzim v některých zápasech koučoval, by měl dostat u ligového týmu ještě více pravomocí. Vedení Slovácka se rozhodlo, že oficiálně bude o změnách informovat až po Novém roce.
Dále z vašeho Deníku
Načítám tabulku ...