Zůstaly dva body od místa, které zaručuje postup do play off. „Kádr se hodně změnil, nejzkušenější fotbalistky se zranily při svých angažmá v evropských klubech. Rozhodli jsme se dát větší šanci hráčkám, které jsou mladé, talentované a pochází z regionu. Je vynikající, že šest fotbalistek, kterým jsme dali příležitost, je v současnosti v národním týmu Austrálie do dvaceti let," vysvětluje Jitka Klimková.

Mimo ligovou soutěž reprezentovaly svěřenkyně Jitky Klimkové Austrálii na klubovém mistrovství světa v Japonsku. Byla to první zkušenost Canberry United na mezinárodní scéně.

„Skončili jsme sice za medailovým umístěním, ale z Tokia jsme odjížděli se vztyčenou hlavou. Byla jsem na svoje holky opravdu pyšná. Jsou to další zkušenosti, na kterých chceme stavět příští sezonu," uvědomuje si trenérka.

Nejvyšší australská soutěž byla letos o poznání vyrovnanější než v předešlém ročníku. O postupu mezi nejlepší čtyřku rozhodoval doslova každý zápas. Na konečném výsledku se podepsala každá maličkost.

„Určitě jsme se měli dostat minimálně do semifinále, tedy do play off. Pak už je to vždy hop nebo trop. Věřila jsem, že pokud postoupíme mezi čtyři nejlepší, můžeme všechny překvapit a vyhrát celou ligu. Ale skončit za branou semifinále o pár bodů, gólů… Uvědomila jsem si, jak moc záleží na každém detailu v přípravě na zápasy a na celou sezonu. Pro budoucnost klubu to byla obrovská škola. Beru moje působení v Canbeře tuto sezonu jako obrovskou trenérskou lekci a motivuje mě to k lepším výkonům." Říká Jitka Klimková.

I když mužstvo skončilo po loňském titulu až na páté příčce, o nějakém obrovském zklamání v klubu nepadlo ani slovo. „V průběhu celé soutěže se objevila spousta pozitivních aspektů, na kterých můžeme a chceme stavět do budoucna. Obzvláště s tak omlazeným kádrem. Odehráli jsme hodně vydařených zápasů s velmi kvalitními výkony. Rozvoj mladých hráček byl evidentní," dobře ví trenérka, které u mužstva asistoval Martin Pacholek, trenér juniorské reprezentace Slovenska.

Po téměř půlročním pobytu v Austrálii se koncem února objeví bývalá trenérka Slovácka doma v Moravanech u Kyjova. Na Slovácku ovšem stráví pouze jediný den, čeká ji další fotbalová práce, tentokrát na jihu Evropy. „Těším se domů, těším se na moji rodinu, kamarády, Slovácko a vůbec život u nás doma. Po návratu 26. února se chystám znovu do práce. Hned o den později odjíždím skautovat hráčky do Španělska na ženský turnaj. Chci oslovit reprezentantky Ameriky, Německa, Švédska a nabídnout jim angažmá v Austrálii. Všichni z Canberry už se nemůžeme dočkat září letošního roku, kdy začne nová sezona. Chceme opět útočit na titul a já chci být součástí této cesty," nastínila Klimková svoje další plány v letošním roce.