„Je to úspěch. Mezi elitní osmičku, kde mají týmy nesrovnatelné rozpočty, se Slovácko bude vkliňovat jen občas a velmi těžko," shrnul pro Deník internacionál Miroslav Kadlec.

Pod tato slova se dá směle podepsat. Při pohledu na konečnou tabulku jsou nad modrobílými kluby (s výjimkou pražské Dukly), které mají mnohem lepší zázemí a možnosti. Až za Slováckem se krčí třeba Teplice, ostravský Baník či Brno.

Z ředitele hradišťského klubu Vladimíra Krejčího je cítit spokojenost, je však sympatické, že za rok by mužstvo rád viděl ještě o něco výš. „Naším cílem byla 8. příčka, ani devátá ovšem rozhodně není neúspěch. Jsme druhým nejlepším moravským týmem, podařilo se nám konsolidovat sestavu i herní projev, uplynulá sezona by mohla být odrazovým můstkem pro tu příští," hledí vstříc světlým zítřkům šéf Slovácka.

U kormidla bude pochopitelně pokračovat Svatopluk Habanec, který naskočil po čtvrtém kole za odvolaného Miroslava Soukupa. Po perfektním zbytku podzimu si sice Slovácko prošlo na jaře hlubokou krizí, když nebodovalo v pěti zápasech za sebou, klíčové okamžiky ale zvládlo. „Sestupové příčky se nám v jednu chvíli zle přiblížily, pak jsme ale ukázali, že důležité zápasy se soupeři kolem nás umíme zahrát," těší progresivního kouče, který v závěru jarní části mužstvo přeorientovával na nový systém. „Začali jsme praktikovat systém 4–3–3, který v defenzivě přechází na 4–5–1. V dnešním fotbale je totiž nutný zesílený střed hřiště," vysvětlit Svatopluk Habanec.

Hráčský kádr se před novou sezonou zřejmě příliš měnit nebude. Pata Slovácko tlačila zejména na pozici tvořivého záložníka, kde se Ladislavu Volešákovi dařilo se střídavými úspěchy. „Láďa navíc často musel kvůli zraněním hrát často z kraje, což není jeho pozice," upozornil trenér Habanec.

Slovácko se údajně zajímá o služby zkušeného Tomáše Polácha, v případě svého setrvání by se dirigentské taktovky mohl chopit i Veliče Šumulikoski. „Rád bych ho udržel," přiznává kouč Slovácka.

I v příští sezoně se bude spoléhat na osvědčenou osu Melichárek, Trousil, Došek. Posledně jmenovaný letos nasázel třináct branek a jen dva zásahy mu chybí do klubu ligových kanonýrů. Tam mají povolen vstup jen snajpři se sto zářezy na pažbě. „Jsem samozřejmě rád, že jsem svými brankami klubu pomohl udržet ligu. Závěr sezony se nám vydařil, což mě těší hlavně kvůli lidem, kteří nás podporovali celou sezonu i v těžkých chvílích. Vím, že je stovka ligových branek na dosah, tak snad se mi podaří dosáhnout co nejdříve," nechal se slyšet Libor Došek.

Hráči si momentálně užívají dovolené, až se 17. června znovu sejdou, najdou v kabině nového nadřízeného. Dalším asistentem trenéra se stal bývalý kapitán mužstva Michal Kordula. „Bude to spojka mezi trenéry a týmem," pochvaluje si Svatopluk Habanec.