„Chtěli jsme na ně vletět, to se nám nepodařilo. Máme málo získaných balonů ve středu hřiště. V druhém poločase se musíme zvednout," viděl hlavní problém v prvním poločase obránce Vlastimil Daníček.

Hlavní spalovač šancí v červeném dresu Zbrojovky byl Škoda. Během první půl hodiny mohl skórovat hned třikrát, ale pokaždé minul branku.

„Chtělo to aspoň jednou trefit do brány, jsem si jistý, že gólman by nestačil reagovat. Chtěli jsme takhle aktivně nastoupit, bohužel se gólově neurodilo," hlásil o poločase do kamer České televize domácí útočník.

Výběr trenéra Levého se ani po změně stran příliš nezvedl, jak si přál Daníček. Naopak hned po dvou minutách přišel rozhodující moment celého zápasu. Levého výběr inkasoval po rohu z kopačky kapitána Poláka.

Za další dvě minuty šel sám na branku Slovácka Řezníček a o pár okamžiků později neuznal hlavní arbitr další gól domácích pro ofsajd. V těchto chvílích se domácí hráči přesvědčovali, že přes obranu Slovácka to rozhodně půjde.

Na druhé straně mohlo zahřmít po sólu Milana Kerbra, který šel sám na gólmana Brna Melichárka. Hráč s jeho zkušenostmi by měl takovou šanci proměnit.

„Chtěl jsem ho prostřelit, ale asi jsem ho měl zkusit přehodit, to se musí dávat," sypal si popel na hlavu útočník Slovácka. „ V první půlce jsme mohli prohrávat o tři branky. Nezvedli jsme se ani ve druhé půli, do příštího zápasu musíme zlepšit spoustu věcí," dodal Milan Kerbr.

Zajíc: Nehráli jsme dobře, výsledek je zasloužený

Při troše štěstí mohlo Slovácko přece jenom vydolovat bod. Osm minut před koncem mohl srovnat střídající Zajíc. Do gólové příležitosti se dostal po hrubce domácího Vraštila. Z nadějné pozice se snažil obstřelit Melichárka, ale branku minul.

„Všiml jsem si, že je trošku venku z brány a stojí blíž k přední tyči. Stačilo jenom trefit bránu u zadní tyčky. Bohužel jsem to netrefil, možná jsem měl víc zamířit, udělal jsem to trošku zbrkle," komentoval svoji příležitost a objektivně zhodnotil zápas.

„Brno bylo lepší hlavně v první půlce, my jsme je sice chvílemi zatlačili, ale žádnou velkou šanci jsme neměli. Na střely to bylo 14:3 ve prospěch domácích, takže výsledek byl asi zasloužený. V Brně jsme nehráli dobře," shrnul moravské derby mladý útočník.