Nejlepší střelec Slovácka z uplynulé sezony oslavil 25. narozeniny. Na svoji první ligovou trefu v aktuálním ročníku ale zatím čeká. Náznakem obratu k lepšímu by ale mohly být dvě branky v pohárovém zápase ve Zlíně

„Natáhl jsem si stehenní sval. Nechtěl jsem návrat nijak uspěchat, první týden jsem nedělal vůbec nic, pak jsem pomaličku začal trénovat, aby se zranění znovu nevrátilo. Už je to super, necítím žádnou bolest, ani nemám žádné omezení," hlásí uzdravený záložník.

O jeho stoupající formě se mohli o minulém víkendu přesvědčit v pohárovém derby fotbalisté Zlína. Milan Kerbr se poprvé v letošní sezoně trefil v soutěžním zápase. Ve druhé půlce lovil zlínský gólman míč z jeho kopaček ze sítě hned dvakrát.

„Nečekal jsem tak jasnou výhru, ale to asi nikdo. Prvních dvacet minut jsme nehráli bůhvíjaký fotbal, všechno bylo o úvodní brance. Do poločasu jsme přidali další gól a těsně po přestávce třetí, bylo rozhodnuto," vrací se Kerbr k čtyřbrankové výhře na půdě Zlína.

Zatímco kouč Slovácka Svatopluk Habanec poslal na hřiště mimo odpočívajícího Libora Doška nejsilnější sestavu, tak jeho protějšek Martin Pulpit před rekordní návštěvou téměř čtyř a půl tisíce diváků některé hráče nepochopitelně šetřil.

„Z hráčů Zlína znám jenom Poznara. Nijak jsem se na jejich sestavu nedíval, že nehráli v plné sile jsem se dozvěděl až po zápase. Překvapilo mě to, ale je to jejich věc. Zápas jsme museli i kvůli našim fanouškům zvládnou. Podařilo se, výsledek byl super," povídá Kerbr a vyhlíží v poháru dalšího soupeře.

V osmifinále se Slovácko střetně s ostravským Baníkem, který přešel přes Frýdek-Místek.

„Abych byl upřímný, tak jsem si přál spíš Frýdek. Strávil jsem tam na hostování celou sezonu a ten zápas by měl pro mě daleko zajímavější náboj. Baník zatím předvádí nevyrovnané výkony, šance postoupit do čtvrtfinále je velká. Chceme se dostat v poháru co nejdál," plánuje Milan Kerbr.

Jeho myšlenky však prozatím směřují k dalšímu žhavému ligovému zápasu na jihu Čech. Slovácko jede na hřiště Českých Budějovic.

„Jsme v tabulce čtvrtí, je jasné, že tam pojedeme vyhrát. Chceme posílit naše postavení. Viděl jsem jejich zápas v Jihlavě, za kterou nastoupil bývalý spoluhráč Marián Kovář. Hodně si píšeme, ale nijak vyzvídat nebudu, nedělám to. Musíme se soustředit na svůj výkon," povídá levý ostrý kraj Slovácka.

Na Střeleckém ostrově by měl být připraven i jeho nový spoluhráč Tomáš Dočekal, který v pohárovém zápase načal destrukci Zlína dvěma góly. Nejlepší střelec Slovácka z minulé sezony zatím parťáka chválí.

„Je vidět, že Tomáš je gólový hráč, prokazuje to i na tréninku. Má dobrou střelu, snad svoji kvalitu prokáže i v dalších zápasech. Myslím, že se do týmu zabuduje velice dobře," říká o téměř dvoumetrovém forvardovi rodák z Bílovic u Uherského Hradiště.

Deset branek nasázel v uplynulé sezoně soupeřům Milan Kerbr. V aktuálním ročníku na první ligovou trefu zatím čeká, ale nijak nepanikaří. „Nedělám z toho žádnou vědu, je důležité, že se daří celému týmu. Loni jsem dal první gól až v šestém kole. Musím makat dál a věřit, že branky přijdou. Nejlépe už v sobotu proti Budějovicím.

Na druhou stranu jsem na hřišti od toho, abych góly dával nebo na ně přihrával, ale věřím, že to přijde. Do konce podzimu je ještě spousta zápasů," říká ofenzivní záložník Slovácka, který ve středu oslavil pětadvacáté narozeniny.

„Něco proběhlo už minulý víkend po zápase ve Zlíně. Sešlo se pár známých a rodina. Všichni říkali, že jsem si dal dárek dvěma góly ve Zlíně, ale vyměnil bych to za tři body v Českých Budějovicích," přeje si čerstvý oslavenec.

STANISLAV DUFKA