Jaké to bude hrát proti klubu, který vás dostal do evropských pohárů?

Všechno je ještě čerstvé, odešel jsem před několika týdny. Se všemi kluky jsem měl dobrý vztah, těším se, že je zase uvidím. Pokecáme, trochu se vyhecujeme, myslím, že zápas bude mít svou dobrou úroveň.

Budete v kariéře nastupovat poprvé proti mužstvu, ve kterém jste působil?

Byl jsem ve Frýdku-Místku na hostování, později jsem tam hrál v dresu Slovácka pohár. Jako žáček jsem začínal v Olomouci a v dresu Sigmy jsem proti Slovácku hrál, ale to jsem byl malý prcek. Ligový zápas proti bývalým spoluhráčům budu hrát poprvé, tedy pokud mě trenér postaví.

Cítíte před zápasem proti bývalým spoluhráčům nervozitu?

To nedokážu v této chvíli říct, uvidíme až na hřišti, ale vnímám to tak, že se na ten zápas těším. S bývalými spoluhráči si hodně píšu, ta parta tam byla fakt vynikající. Na hřišti už bude Liberec pro mě soupeř. Budu se snažit podat co nejlepší výkon a vybojovat pro Slovácko nějaký bod.

Kdo je z Liberce váš největší kamarád, se kterým si třeba i nejčastěji píšete?

Nebyly tam žádné malé partičky, všichni se bavili navzájem, chodili jsme na společné večeře s přítelkyněmi nebo i bez nich. Parta byla vynikající, těším se na každého. Pokud bych měl někoho jmenovat, tak na pokoji jsem byl s Danielem Bartlem, píšeme si hodně, po každém ligovém kole.

Bude to pro vás prestižnější duel než zápasy proti pražské Spartě nebo Plzni?

Zápasy proti Spartě nebo Plzni beru stejně jako proti ostatním mančaftům. Kluky z Liberce znám, hrál jsem tam, musí to být pro mě jiný zápas, určitě bude prestižnější.

V zimě odešly dvě opory Pavelka a Šural. Je to pro Liberec oslabení?

Zase přišel Egon Vůch. Má neskutečnou fazonu, v uplynulém kole dal dvě branky, myslím, že Liberec momentálně táhne a díru po Šuralovi zalepil dobře. Místo Pavelky jsou ve středu Breite a Karafiát, ale David Pavelka měl výjimečnou kvalitu. Jeho post se bude Slovanu těžko nahrazovat, i když Breite i Karafiát jsou dobří fotbalisti, do budoucna to může být pro klub dobrý tah.

Největší persona Liberce je Marek Bakoš. Souhlasíte?

Určitě, to je člověk, který je pořád pozitivní. V kabině i na hřišti. Předtím jsem ho znal jenom z televize. Působil jako pruďas, hodně diskutoval s rozhodčími, ale je to naprostý pohodář, přenáší to i na kluky do kabiny. Pro Liberec je to neskutečně důležitý fotbalista, strašně rád na něho vzpomínám.

Liberec vyhrál v uplynulém kole o tři branky v Teplicích. Dá se z toho výsledku něco vyvodit?

Je to pro nás nějaký vykřičník a rozhodně to není náhoda. Tu kvalitu, která byla ve Slovanu na podzim, si tým drží, i když jim odešli dva klíčoví hráči. Trenér určitě připraví nějaká videa a sestřihy z Teplic. Pokud se zeptá, tak mu i rád poradím.

Slovan hrál v týdnu pohárové utkání se Spartou. Může to být pro Slovácko výhoda?

Také jsem nad tím přemýšlel. Mohli by být unavení, ale na druhou stranu ten kádr je tak kvalitní a široký, že ty zápasy trenér rozloží na víc hráčů. Nechám se překvapit, jak na nás vyrukují.

Na domácím trávníku ztratil Slovan jediný bod. Souhlasíte s tím, že můžete jenom překvapit?

Když vezmeme momentální formu Liberce, který hraje nátlakový a presingový fotbal, tak si myslím, že remíza bude pro nás dobrá. Budeme se snažit si ten bod odvézt. Určitě tam nepojedeme hrát útočný fotbal, spíš budeme vycházet ze zajištěné obrany a hrozit z brejků.

Vypíšete odměnu pro mužstvo i za remízu?

Asi jo, když jsem tam působil, určitě do kabiny nějaké pohoštění připravím i za bod.

Ve třech jarních kolech jste získali šest bodů. Bodujete, i když se herně nedaří. Jsou vaše výsledky nad očekáváním?

Je to pravda, naše výkony nebyly nejlepší. Za šest bodů můžeme být rádi. Ani moje výkony nejsou zatím optimální, musíme dělat všechno pro to, aby se to herně zlomilo. V Příbrami a s Jihlavou jsme měli obrovské štěstí, to nebude pořád. Musíme začít hrát fotbal, jaký si představujeme, zatím se nám to moc nedaří. Na druhou stranu jsou důležité hlavně body, ty máme.

Vzpomněl jste i vaše výkony, co vám nejvíc schází?

Asi ta uvolněnost ve hře. Není to úplně ideální, trošičku se ještě hledám, takže potřebuju ve hře víc klidu. Třeba se chytím nějakým gólem nebo přihrávkou. Celkově jako tým si musíme dávat balon víc do klidu, aby to nebyl takový hurá fotbal. Na můj vkus máme dost zkažených přihrávek, samozřejmě včetně mě. Je to zbrklé a někdy nepřesné. Potřebujeme hru zklidnit, tu kvalitu máme, jenom ji musíme dokázat přenést na hřiště.

Proti Plzni jste dal branku z penalty, v uplynulém kole proti Jihlavě ji kopal neúspěšně Došek. Proč jste ho pouštěl?

Spíš on nepustil mě, proti Plzni jsem se ho ptal, kývl, že mám jít, teď jsem se ho znovu ptal a řekl, že ji kopne. Libor už těch penalt kopal tolik a všechny proměnil, mohl jsem se ho jenom slušně zeptat. Možná je to škoda, věřil jsem si, ale nakonec se vyhrálo, takže v pohodě. Někde jsem četl, že už na penalty nepůjde, příště uvidíme.

Smlouvu máte do konce podzimu, řešíte, co bude po sezoně?

Ne že bych to nechtěl říct, ale sám opravdu nevím, teď se tím absolutně nezabývám. Uvidíme v létě.