„V závěru jsme ještě mohli rozhodnout o našem vítězství, ale bohužel se nepovedlo. Ještě víc než ztráta dvou bodů mě ale mrzí zranění Lukáše Fujerika. Pro Fudžiho je to tragédie a pro nás velká ztráta," uvedl smutně trenér Slovácka Jan Palinek

1. FC SLOVÁCKO B – HFK OLOMOUC 2:2 (1:1)

Hosté měli výborný vstup do utkání. Při první šanci ještě slováckou rezervu zachránil gólman Fryšták, ve 13. minutě ale Jánoščinovu tvrdou střelu vyrazil pouze k dobíhajícímu Stehlíkovi, který hlavou doťukl míč do brány – 0:1.

„Úvod patřil jednoznačně soupeři, my jsme se do utkání dostávali přece pomaleji," poznamenal Jan Palinek.

Slovácko mělo vzápětí velkou šanci na vyrovnání, Trávníkovi ale v poslední chvíli zabránil ve skórování vracející se Lukášek. Domácí se museli mít neustále na pozoru, útoky HFK totiž byly velice nebezpečné. Po půlhodině hry inkasovali domácí další ránu, když se vážně zranil Lukáš Fujerik.

„Ještě přesně nevíme, co s kolenem má, měl ho ale úplně venku, nevypadá to vůbec dobře," smutnil trenér Slovácka B.

Nálada mu vzápětí aspoň trošku zlepšil Martin Holek, který hlavou přesně zacílil po rohovém kopu – 1:1.

Po obrátce byla hra dlouho vyrovnaná, až v 71. minutě hned z první vážné šance uhodilo. Fojtášek, který v první půli nahradil zraněného Fujerika, přehodil Šroma a zaznamenal svůj první gól ve třetí lize – 2:1.

Z vedení se ale domácí radovali jen osm minut, spravedlivou remízu zařídil po rohovém kopu hlavičkující Žondra – 2:2. Tento stav ještě mohl v samém závěru utkání změnit domácí Kübl, ve vyložené pozici ale hlavičkoval přesně do míst, kde stál připravený gólman Šrom.

„Je to škoda, v závěru jsme soupeře hodně tlačili, vítězný gól visel na vlásku. HFK se ale ukázal jako velice kvalitní mančaft a vzhledem k průběhu zápasu je remíza asi spravedlivá," uzavřel Jan Palinek.

Branky: 33. Holek, 71. Fojtášek – 13. Stehlík, 79. Žondra. Rozhodčí: Caletka – Lakomý, Batík. Diváci: 91.

1. FC Slovácko B: Fryšták – Malý (25. Jeleček), Břečka, Franta, Biolek (77. Svízela), Prajza, Fujerik (31. Fojtášek), Šumulikovski, Holek, Trávník (90. Kolínek), Kübl. Trenér: J. Palinek. (ms)