Podceňovaný a provinční klub z Uherského Hradiště totiž výtečně zvládl vstup do jarních odvet.

Na výhru z Ostravy navázal i proti slavné Spartě, kterou v mrazu a před televizními kamerami obral o dva body.

Slovácko jich ve druhé polovině urvalo už čtyři a po remíze 1:1 se v tabulce HET ligy drží na nesestupové čtrnácté pozici.

„Je jasné, že jsme spokojení, ale nesmíme usnout. Sezona ještě bude hrozně těžká,“ ví mladý kouč, kterého na jedné straně dosažené výsledky těší, na druhé straně od mužstva požaduje ještě lepší výkony a přímočařejší hru.

„Vstup do zápasu jsme měli velmi špatný. Sparta nás nahoře napadala rychle a ostře. My jsme byli vzadu moc profesorští, chtěli jsme hrát konstrukčně, ale bohužel v jiných situacích i prostorech,“ rozebírá sobotní utkání domácí trenér.

„Nedařila se nám rozehrávka, kazili jsme poměrně jednoduché míče. Tím šlo sebevědomí dolů, hráli jsme ustrašeně, byli bojácní,“ pokračuje v hodnocení.

I když ani před týdnem v Ostravě nebyli Daníček a spol. nijak zvlášť nebezpeční, v obranném bloku byli aktivnější a kompaktnější.

„Proti Spartě jsme hlavně na naší pravé strany byli hodně pasivní. Dostupování hráčů nebylo dobré,“ ví Kordula.
Zatímco většinu prvního poločasu borci ve sněhově bílých dresech neodehráli příliš dobře, po přestávce se zlepšili.

Paradoxně krátce po změně stran inkasovali. Po průniku Stanciua se trefil osmnáctiletý dorostenec Drchal. „Obdržený gól mě štve hrozným způsobem,“ láteří Kordula.

„Nechali jsme se obejít jeden na jednoho, místo toho, abychom Stanciua vytlačili dál od naší branky. To se nám stát nemůže,“ zlobí se kouč Slovácka.

Všechny zábrany šly dolů

Po inkasované brance však z hráčů Slovácka napětí spadlo a domácí fotbalisté začali favorizovaného protivníka v poli přehrávat.

„Neměli jsme co ztratit, všechny zábrany šly dolů. Hráli jsme velmi dobře a bod jsme si nakonec zasloužili,“ je přesvědčený domácí kouč.

Co ratíškovického rodáka překvapilo, byla sestava Sparty. Italský trenér Stramaccioni totiž udělal oproti vyhranému duelu s Libercem hned tři změny.

„I když jsme před zápasem měli nějaké informace, Kayu na stoperu jsme nečekali,“ přiznává Kordula. „Nevěděli jsme ani, že nastoupí Kulhánek s Drchalem. Když jsem to dopoledne slyšel, myslel jsem si, že je to nějaký šum. Moc jsem tomu nevěřil,“ vypráví.

Při hře se ale soustředil hlavně na svůj tým. V sestavě Slovácka vyčnívali především dva mladíci.

Devatenáctiletý středopolař Janošek znovu skvěle zastoupil kapitána Šumulikoskeho, na hrotu se statečně rval střelec Zajíc.

„Pro Dominika jsme měli nezvyklý úkol, aby hrál zezadu a moc nám to nefungovalo. Pak ale šel hodně nahoru. Balony získával i v těžkých situacích. Na můj vkus jde někdy až do moc velkého rizika. Na druhé straně má dobrý přehled,“ oceňuje Kordula.

Musí se posunout v jiných věcech

I ve hře nejlepšího střelce mužstva a muže sobotního zápasu našel nedostatky.

„Tomáš dal sice sedm gólů, ale pořád od ně chceme víc,“ říká Kordula, který však u Zajíce oceňuje nejen přístup a pracovitost, ale hlavně vstřelené góly. „Jsem rád, že mu to tam padá,“ prohlásil kouč Slovácka.

Bývalý ligový záložník u svého svěřence nachází i další přednosti.

„Dokáže odběhat stopery a uhrát balon zády k brance. I když není až tolik vysoký, je nesmírně silný. Když ho budete bouchat palicí, on to necítí. Jeho doména je šestnáctka soupeře. Musí se ale posunout v jiných věcech. Třeba v tom, jak řešit situace tři na dva,“ naráží Kordula na nevydařenou brejkovou akci z konce první půle.

Před přestávkou zazdil tutovku ještě Sadílek, kterého vychytal gólman Nita.

„Je hezké, že dá Zajíc sedm branek, ale naši středoví záložníci pořád nemají žádný,“ připomíná bídnou bilanci záložníků trenér Slovácka.

Snad mu udělají radost v sobotu na Andrově stadionu v Olomouci.