O co jde? Polešovičtí při utkání okresního poháru obvinili rozhodčího Štěpána Martykána, že duel řídí opilý. Dokonce přivolali na místo policii. Dechová zkouška ovšem požití alkoholu nepotvrdila.

A Polešovicím teď za znevážení dobrého jména fotbalu a znevážení Fotbalové asociace České republiky hrozí pokuta. „Ta může v krajním případě dosáhnout až půl milionu korun. To je však částka určená pro profesionální kluby, tady půjde o diametrálně odlišnou částku," uvedl předseda OFS UH František Miko. Trestům neuniknou ani zodpovědní funkcionáři a kapitán týmu.

Tomáš Kordula už si trest vyslechl. „Nesmí vykonávat funkci kapitána až do konce soutěžního ročníku 2021–2013," prozradil František Miko.

Disciplinárka si trenéra Radka Svobodu, předsedu 1. FC Polešovice Jaroslava Martykána znovu předvolala na své příští zasedání. Nově by měli vypovídat i staroměstský kapitán Jiří Daťko a jistý pan Bednařík z Polešovic, který měl z utkání volat jak předsedovi OFS UH, tak na policii.

„Já určitě nebudu moct přijít. Pracuji celý týden na Slovensku a zaměstnavatel mě určitě kvůli disciplinárce neuvolní. Musím předsedovi svazu zavolat, jak to vyřešíme, jestli bude stačit třeba mé písemné vyjádření," nechal se slyšet Jaroslav Martykán.