To jsou tresty, které vyměřily Sportovně-technická komise (STK) a Disciplinární komise (DK) Krajského fotbalového svazu Zlín v případě nedohraného utkání mezi Nivnicí a Slavkovem.

Rozhodčí Jiří Němec duel I. B třídy skupiny C za stavu 2:0 pro Nivnici v 72. minutě předčasně ukončil. Vše odstartoval ostrý zákrok domácí obránce Petr Ligase, který nadvakrát zlomil nohu slavkovskému Jiřímu Zajícovi.

Následně došlo ke strkanici, při které domácí pořadatel zápasu Horymír Konrád udeřil do obličeje dalšího hráče Slavkova Jakuba Tománka. Ten ovšem pořadatele vyprovokoval, když mu předtím sebral fotoaparát.

„Nechápu, jak mohl bez trestu vyváznout slavkovský Tománek, který je podle mě zcela jasně hlavním viníkem celého incidentu," kroutí hlavou předseda TJ Nivnice Karel Kopecký.

„Ten nebyl potrestán z toho důvodu, že neopustil hřiště, jak se původně předpokládalo. Naopak domácí pořadatel, když došlo ke konfliktu, byl za ohrazením u hřiště, kde neměl co dělat," vysvětlil předseda STK Stanislav Travenec.

„Proč by pořadatel nemohl stát za ohrazením, vždyť má také nějaké pravomoci. Zdá se mi to přitažené za vlasy," nesouhlasí Karel Kopecký, kterému se také vůbec nelíbí výše pokuty. „Dvacet tisíc je šílených. Opravdu nevím, kde k takové částce došli. Kontumaci beru, ale tolik peněz?" kroutí hlavou Karel Kopecký. Jestli se proti trestům odvolá, to zatím neví. „Víte, je to moc čerstvé. Musím si teprve zjistit podrobnosti," omluvil se.

Celý podzim musí na fotbal zapomenout autor ostrého zákroku Petr Ligas, který od disciplinárky dostal trest na sedm měsíců. Svému týmu by tak mohl znovu pomoci až na jaře. „Sazba byla v tomto případě od tří do čtyřidvaceti měsíců. Disciplinární komise udělila trest ve spodní polovině z toho důvodu, že hráč projevil lítos, že soupeře nechtěl zranit. Zároveň se přihlédlo k tomu, že dostal za celý minulý podzim jedinou žlutou kartu a během jarní části čtyři, což na obránce není mnoho," uvedl Stanislav Travenec.

Podle Kopeckého je ale trest neuvěřitelně krutý. „Ve fotbale se pohybuju spoustu let, ale tolik snad nedostal ještě nikdo. Jako by někoho zabil. Je to hrůza. Kdyby šlo o úmysl, tak neřeknu ani popel, ale podobných zákroků je při hře spousta," nechal se slyšet předseda TJ Nivnice.

Reakci samotného Petr Ligase se nám nepodařilo získat, hráč včera v podvečer nezvedal svůj mobilní telefon.

Sportovně-technická komise se rovněž zabývala incidentem při utkání mezi Ostrožskou Lhotou a Stráním (I. B třída, skupina C). Těsně před koncem zápasu zde rozvášněný fanoušek domácích žduchl do vyloučeného hráče hostí. Utkání, ve kterém domácí zvítězili 1:0, se ale normálně dohrálo.

„Tady prakticky o nic nešlo. Konflikt nebyl vůbec popsán v zápise o utkání, nepřišly ani žádné námitky. Proto jsme pouze udělili pokutu pět set korun domácím, kteří měli lépe zajistit bezpečnost při odchodu do kabin," uvedl Stanislav Travenec.

VIDEO ZDE:  Fotbal v Nivnici: zlomený kotník, strkanice, inzultace a předčasný konec utkání