Zlínský hráč už v Uherském Hradišti trénoval a za tamní klub odehrál také některé přípravný zápasy, novou smlouvu ale nepodepsal, neboť sousední kluby nenašly společnou řeč.

„Vzhledem ke skutečnosti, že fotbalový klub FC Tescoma Zlín do předem sjednaného termínu 30.6. 2010, nenaplnil předběžná ujednání, bylo ukončenu působení Karla Kroupy u mužstva,“ stojí ve strohém prohlášení 1. FC Slovácko. Zlínská protistrana nereagovala, neboť majitel klubu Zdeněk Červenka, který jednání vedl, se nachází momentálně v zahraničí.

Světlo do celé situace se tak pokusil vnést alespoň samotný fotbalista. „Ve Slovácku jsem byl spokojený, trenér Soukup o mě stál a na všem podstatném se dohodly i oba kluby,“ uvedl Karel Kroupa.

Zlín se skutečně se Slováckem dohodl na hostování i na případné částce, za kterou by mohl uherskohradišťský celek uplatnit na nejlepšího druholigového střelce uplynulé sezony případnou opci. „K neshodám však došlo ohledně způsobu platby. Zatímco Zlín chtěl celou částku, Slovácko preferovalo splátky,“ prozradil Kroupa.

Chování Zlína se však dá pochopit. Na splátky přistoupil už v loňské sezoně při přestupu obránce Ondřeje Čelůstky do Slavie Praha a brankáře Víta Baránka do Baníku Ostrava. Ani jeden z českých velkoklubů však svým závazkům do dnešního dne nedostál.

„Mezitím ale 30. června skončilo mé povolení ke společné přípravě se Slováckem. Navíc klub vzápětí angažovalo jiného útočníka,“ připomněl odchovanec brněnské kopané, který se tak s novou situací teprve sžívá.

„Byl to pro mě velký šok. Doteď se z toho dávám psychicky dohromady,“ přiznává Kroupa. Co s ním bude dál, netuší. „Žádnou snahu a žádné aktivity směrem k jiným klubům jsem nevyvíjel. Mám však určité signály, že zájem odjinud stále trvá. Než se celá situace zase posune někam kupředu, budu se připravovat dle pokynů zlínského trenéra Marka Kalivody individuálně, abych dostál své smlouvě platné ve Zlíně,“ doplnil 30letý kanonýr.