„Kdyby mně někdo řekl uprostřed podzimu, že budeme mít tolik bodů, tak bych řekl, že je blázen. Závěr nám vyšel nad očekávání. Přišly i góly, které v předešlých zápasech scházely," poznamenal při hodnocení první poloviny sezony 35letý makedonský internacionál.

Byla výhra na pražské Dukle rozdílová ve vašem hodnocení podzimu?

Byly to hlavně hodně důležité body. Na závěr přišel zápas, ve kterém jsme konečně měli i kus štěstí. Dokázali jsme utkání dokonale otočit. Zlepšili jsme se hlavně ve druhé půlce, navíc jsme dali branky, které padly po krásných kombinačních akcích, na které se v tréninku zaměřujeme. Měli jsme i hodně kombinovanou sestavu, to je na výhře ještě cennější.

Takže nakonec s počtem bodů a umístěním vládne spokojenost?

Můžu říct, že jsme spokojení. Před rokem byla dost velká kritika na naši obranu, letos jsme dostali dokonce o pět branek méně. Defenzivu jsme pilovali na tréninku, trenéři našli v obraně naše správné role.

Pokud byste měl vybrat nejkvalitnější podzimní zápas, který by to byl?

Paradoxně si myslím, že to byl prohraný zápas v derby proti Zlínu. Jenom za první poločas jsme mohli vést minimálně o tři branky. V neproměňování našich šancí se lámal chleba. Zlín měl u nás i hodně štěstí, v závěru jsme ještě smůlovatě nedali penaltu.

A utkání, na které byste nejraději zapomněl?

Tak to byl jednoznačně zápas v Mladé Boleslavi, kdy jsme po naivním výkonu prohráli o tři góly.

Máte osmnáct bodů. Je to podle vás dost na klid do jarních odvet?

Není nic jistého, tabulka je strašně narvaná. My jsme se ale ve druhé polovině podzimu dostali z nejhoršího, myslím, že osmnáct bodů je dost solidní základ. Kdyby mně někdo řekl uprostřed podzimu, že budeme mít tolik bodů, tak bych odvětil, že je blázen. Hra sice nebyla špatná, ale nedávali jsme góly, to byl náš hlavní problém. Až na Hradec nám vyšel závěr nad očekávání. Přišly i góly, které v průběhu podzimu scházely.

Nemáte tedy obavy, že byste na jaře zabředli do bojů o záchranu?

Nechci o tom teď mluvit, jsem hlavně rád, že už je podzim u konce. Momentálně se těším na dovolenou. Jsem fakt rád, že přijde pauza, liga je psychicky strašně náročná. Snažili jsme se uhrát co nejvíc bodů a mít klidnou zimu. Myslím, že se to povedlo.

Před rokem jste měl problémy se zády a dokonce jste uvažoval o konci kariéry. Jak se cítíte po zdravotní stránce teď?

Záda zatím drží, ale je to těžké. Mám pětatřicet, takže věk je znát. Každý týden vás čeká náročný zápas, ale teď si pár týdnů odpočinu.

Chystáte se na dovolenou? Pojedete za rodiči do Makedonie?

Ne, zůstáváme doma. Možná vyrazíme s dětmi na pár dní na hory, ještě uvidíme.