Tedy pokud mu bude sloužit zdraví, na které si 36letý fotbalista občas postěžuje. „Už je tam opotřebení materiálu. To máte, jako když se vám ojíždí auto. Za kariéru už jsem odehrál přes šest stovek soutěžních zápasů, k tomu přáteláky a tréninky. Je jasné, že se to projevuje,“ říká těsně před ligovým startem kapitán a záložník Slovácka.

Aktuálně vám zdraví slouží?
Občas se vyskytnou nějaké problémy s třísly a se zády, ale momentálně je to dobré. S přibývajícími roky člověka bolí všechno víc a víc. Je potřeba si to srovnat v hlavě, na každý zápas a trénink se těšit a pozitivně se naladit.

Ligu startujete domácím zápasem proti Jablonci. Co říkáte na soupeře?
Na úvod těžký soupeř. Pokud ovšem budeme pokračovat v tom, co jsme nastavili v přípravě, tak bychom mohli uspět.

Fotbalisté 1.FC Slovácko absolvovali předsezonní tiskovou konferenci a oficiální fotografování.
Levý: Jdeme proti tankům s holýma rukama, budeme ale bojovat

Do klubu přišlo pět nových hráčů, čtyři odešli. Jaká bude síla Slovácka v nové sezoně?
Ze základní sestavy odešel vlastně jenom Civič. Koné sice pár gólů dal, ale většinou byl zraněný. Tetteh byl také zraněný, potom se znovu zranil. Moc toho nenahrál, většinou naskakoval jako střídající hráč a podle toho se těžko hodnotí. Nemůžeme říct, jestli byl dobrý nebo ne. Zraněný byl i Chvátal, ale to je fotbal. Hráč musí být psychicky silný a myslet na to, aby se nezranil.

Bude tedy mančaft silnější?
Doufám, že budeme silnější než loni. Kostra týmu zůstala. Pokud budeme bez zdravotních problémů, tak věřím, že to bude lepší.

Cítíte, že vám schází zkušený útočník?
Jasně, chybí útočník, konkurence by byla dobrá. Osobně bych bral nějakého zkušeného fotbalistu, který bude končit kariéru jako já a pomohl by mladým. Takový hráč se těžko hledá, jedině snad Lafata, který je bohužel pořád ve Spartě. Rád bych, aby někdo zkušený do klubu přišel. Může se stát, že budu zraněný nebo přijdou karty. Je potřeba, aby to po mně za rok za dva někdo převzal.

Ilustrační foto.
Slovácko nestačilo na Turky. Výkon kvalitní, porážka mrzí, řekl trenér

Může se v klubu někdo objevit i z vaší rodné Makedonie, máte nějaké tipy?
Pár tipů už jsem měl, ale s našimi makedonskými pasy je to složité. Hráči tady potřebují pracovní víza, ale uvidíme, možná se časem něco povede.

Cítíte větší zodpovědnost za výsledky týmu jako nejzkušenější hráč?
To jsem cítil už v minulé sezoně. Prožili jsme těžký začátek, úvod se nám moc nepovedl, pak jsme se dali dohromady a hráli celkem pěkný fotbal. Nicméně zodpovědnost za výsledky musí cítit každý hráč, jinak by neměl podepisovat smlouvu a brát peníze.

Na závěr otázka na tělo – je to vaše poslední sezona ve Slovácku?
Uvidíme, nebudeme předbíhat. (úsměv) Všechno se bude odvíjet od mého zdraví.

David Machalík (v bílém).
Chceme hrát v horní polovině tabulky, hlásí ze Slovinska záložník Machalík