Karel Kroupa vám dal dva góly, je to zkušený fotbalista. Jak na vás působil?
Je to hráč, který není v poli nijak výrazný, ale ve vápně je hodně nebezpečný. Jak bylo vidět v zápase, tak zakončení má pořád brilantní.

Prostějov v loňské sezoně sestoupil z druhé ligy, hrál vyrovnané zápasy s Baníkem a Olomoucí. Dá se z tohoto pohledu zápas okomentovat?
To pro mě není žádný argument. Momentálně hrajeme stejnou soutěž. Výsledek je sice jednoznačný (0:3), ale my jsme klidně mohli i vyhrát. Po těch jejich dvou brankách v prvním poločase si to zkušeně pohlídali.

Po postupu z divize jste jako nováček třetí ligy po pěti kolech v tabulce poslední. Máte jeden bod, čekal jste, že to bude tak náročné?
Všichni jsme čekali, že to bude v nové soutěži těžší, ale osobně jsem věřil, že budeme mít víc bodů. To řeknu na rovinu.

Nebyla chyba, že vedení klubu před sezonou neposílilo?
Nechci to svádět na vedení, jednoduchá rovnice je ta, že nám z jakýchkoliv důvodů odešli čtyři ofenzivní hráči a nepřišel ani jeden. Spíš jsme v nové soutěži oslabili, než posílili, i to se v zápasech projevuje. I tak si myslím, že jsme mohli mít o tři čtyři body víc.

Čekal jste, že ty body a výhra můžou přijít proti Prostějovu?
My čekáme, že to přijde každý týden. Podle mého byla zlomový okamžik naše neproměněná penalta. V naší situaci, kdy na tom nejsme psychicky úplně dobře, tak věřím, že by nás to nakoplo. Stal se přesný opak, za minutu jsme dostali dva góly a bylo po zápase.

Kde se stala chyba u těch inkasovaných branek?
Musím se podívat na video, ale všechny góly jdou na vrub naší obrany. Teď to nechci hodnotit.

Jak velký rozdíl je mezi divizí a MSFL?
Jednoznačně obrovský.

V čem největší?
Už jsme se o tom v kabině bavili. Z mého pohledu v obranné hře soupeřů. V divizi jsme hráli z bloku, naši útočníci se dokázali daleko víc prosazovat. Dokázali se dostat víc do gólových šancí. Prostě jsme byli v útoku kvalitnější. Ve třetí lize nás obrany soupeřů do takových věcí vůbec nepouštějí. Mimo rychlosti a nasazení v tom vidím největší rozdíl.

Máte jeden bod, v tabulce jste poslední. Jak z toho ven?
Pro nás teď přijdou důležité zápasy. Otrokovice venku, Rýmařov doma, to jsou týmy… jak bych to řekl. Pokud se chceme v soutěži udržet, tak už musíme bodovat.

A máte na to se udržet?
To jednoznačně.