Nová posila Broďanů z Holešova Marek Bejtkovský si šikovně naběhl před balon a po kontaktu s obráncem Šardic Jakubem Šenkem šel k zemi.

Hlavní arbitr Beneš okamžitě ukázal na bílý puntík. Domácí trenér Zdeněk Šebesta viděl penaltu jako jednoznačnou. „Byl to jasný penaltový zákrok, všiml jsem si, že hosté ani neprotestovali,“ řekl k inkriminovanému okamžiku. „Výrok rozhodčí byl v pořádku,“ dal mu za pravdu jeho šardický protějšek František Ondrůšek, který už tušil, že je zle.

Na penalty je totiž v Uherském Brodě vyhlášeným specialistou jeho bratr – gólman a kapitán mužstva v jedné osobě – Miroslav Ondrůšek. Ani tentokrát nezaváhal. Ještě než kopl ze značky pokutového kopu do míče, tak se jeho kolega v brance Šardic Jan Štěpnička vrhl na stranu. Exekutor v brankářských rukavicích pak pohodlně nasměroval míč k opačné tyčce.

„Taky jsem se divil, co to na mě zkouší, asi mu to poradil brácha,“ usmíval se po zápase šťastný střelec a jedním dechem dodal. „Soustředil jsem se na to, abych penaltu kopl tak, jak jsem chtěl, a to se podařilo. S remízou jsem nakonec spokojený, kdybychom tak bojovali v každém zápase, tak se o divizi vůbec nemusíme strachovat.“

Stanislav Dufka