Okresní přebor

TRAPLICE - NIVNICE 0:7 (0:4)

Domácí fotbalisté vydrželi se suverénem soutěže držet krok jen necelou půlhodinu. Pak ovšem nivničtí spustili kanonádu a ještě do přestávky nasázeli čtyři branky, o které se rovným dílem podělili Bartoš s Lukešem. Nejlepší kanonýr okresního přeboru pokračoval ve svém představení i po změně stran, na konečných 0:7 pak upravil v závěru zápasu Straňák.

Branky: 28. a 31. Bartoš, 39., 43., 50. a 69. Lukeš, 88. Straňák. Rozhodčí: Mahdal. ČK: 83. Štefka (Traplice). Diváci: 150. Traplice: Kloček Kamarád, Štefka, Gelien (62. Polách), Býček, Slavík, Pekárek, Trávníček (75. Kubina), Merta, Kotyza, Kolínský. Nivnice: Koktavý Lukeš, Krajčovič, P. Ligas, Velecký, Straňák, Michalec, Bortel, Boďa (65. Borýsek), Bartoš (55. Ryšávka), Holboj (65. Straňák).

HLUK B - OSTROŽSKÁ LHOTA 1:1 (1:1)

Tradiční derby bylo tentokrát ještě okořeněno skutečností, že oba celky bojují o druhou příčku, která může být postupovou do I. B třídy. Souboj začal lépe pro hosty, kteří se v 17. minutě ujali vedení. Domácí ale ještě do přestávky srovnali, a jelikož po přestávce už branka nepadla, rozešli se rivalové smírně.

Branky: 36. Zelinka 17. D. Štergenich. Rozhodčí: Katrňák. Diváci: 200. Hluk B: Kovařík Z. Horák, Minařík, T. Horák, Miroš (88. Loutocký), Klabačka, Chytil, Hanák (79. Straka), Dufka, Janča, Zelinka. Ostr. Lhota: Šicha Pešík, Jurčeka (90. Machala), D. Štergenich (55. Kuban), Radoch, Doležal, Bachan (60. Radoch), Kotačka, Horák, Zbořil, Kusák.

KOŠÍKY - NEZDENICE 1:2 (0:1)

Přímý souboj o třetí příčku zvládli lépe hosté, kteří si díky lepší koncovce vypracovali dvoubrankový náskok. Domácí sice čtvrt hodiny před koncem duelu snížili, jenže ze závěrečného drtivého tlaku už se vyrovnání nedočkali.

Branky: 76. Večeřa 29. Sviták, 62. Kukuča. Rozhodčí: Šimoník. Diváci: 80. Košíky: Ondruch J. Poháněl, Bemer, M. Ovsík, Večeřa, Uherka (76. Surovec), J. Ovsík, Mařák, Fedor (64. Konečný), K. Poháněl, Šlecha. Nezdenice: Malaska Skočovský, Šašinka, Kociňák, Kandrnál, Sviták, Mikliš (81. Vaculín), Kolíken, Valter (75. Krčma), Uličník, Kukuča.

BŘESTEK - MAŘATICE 2:2 (1:2)

Hosté sice měli v první půli více ze hry, blíže ale byli k vedoucí brance domácí, když Frühaufův pokus zastavilo až břevno Matouškovy svatyně. Pak už přišel divoký závěr první půle, když během dvou minut padly tři góly. Na vedoucí gól aktivního Mařáka domácí bleskově odpověděli, vzápětí ale znovu prohrávali, když se nádherně do šibenice trefil Surový. Domácí, kteří potřebují každý bod, sice po obrátce vyrovnali, vítězný gól se jim už však ani přes krátkou přesilovku vstřelit nepodařilo.

Branky: 41. Daňhel, 53. Hostýnek 40. Mařák, 42. Surový. Rozhodčí: Bednář. ČK: 83. Surový (Mařatice). Diváci: 100. Břestek: Koryčánek Hotař, Plevák, Lahola, Hostýnek, Slavík (58. Zelinka), Daňhel, Čagánek, Vojtek (75. Stuchlík), Dvořáček, Frühauf. Mařatice: Matoušek Janků, Vyorálek, Surový, Prekop, Zedek, Zbořil, Mařák, Kubíček, Širůčka (65. Laciga), Andrýsek.

KOSTELANY NAD MORAVOU - POLEŠOVICE 2:3 (2:2)

V zajímavém utkání se domácí brzy ujali vedení, Polešovice ale dvěma slepenými góly vývoj duelu otočily. Do kabin se ale šlo za stavu 2:2, když ve 36. minutě vyrovnal Mikulčík. Hosty znovu přiblížil ke třem bodům svou druhou brankou v utkání Černoch. Pak však byli v rychlém sledu vyloučeni jeho dva spoluhráči a domácím se tak otevřela jedinečná šance něco s výsledkem udělat. Jenže dvojnásobnou přesilovku nevyužili a hosté si tak odvezli všechny body.

Branky: 18. J. Dvouletý, 36. Mikulčík 24. a 56. Černoch, 27. R. Korvas. Rozhodčí: Kubíček. ČK: 69. Martykán, 79. Březina (oba Polešovice). Diváci: 130. Kostelany n. M.: J. Vávra Marek (79. Facalka), Julius Mojžíš, Šimík, J. Dvouletý, V. Vávra, Mikulčík (61. R. Dvouletý), Šťastný, Josef Mojžíš, Horký, Němec (85. Chmelař). Polešovice: Pavela Tringela (87. Bednařík), Martykán, Březina, Běhávka, Kordula, Z. Janík, Hasoň (45. Šišák, 90. Jančařík), Dvouletý, Černoch, R. Korvas.

DRSLAVICE - VLČNOV 1:3 (0:2)

Vlčnov na své cestě vzhůru tabulkou zvládl další těžku překážku. O svém vítězství hosté rozhodli už v první půli, kdy si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve druhé půli sice domácí snížili a vytvořili si velký tlak, jenže do otevřené obrany inkasovali potřetí.

Branky: 63. Orlovský 18. Bída, 24. Fibichr, 89. Velecký. Rozhodčí: Vlčnovský. Diváci: 90. Drslavice: M. Hroch Orlovský, Vacula (60. Vidrman), I. Machálek, Kňazeje, Věrný, Šobáň, Přecechtěl, J. Machálek, Vystrčil, Mikulinec. Vlčnov: Hlaváček Palinek, Jan Kameník, Hlahůlek, Mikulec, Bída, Jakub Kameník, Fibichr (57. Velecký), Matějíček, Hořejší.

UHERSKÝ OSTROH - HORNÍ NEMČÍ 1:2 (1:1)

Ostrožané nevyhráli ani šestý zápas v řadě. Duel proti Hornímu Němčí sice měli dobře rozehraný, jenže Mrkvova branka ze 7. minuty jim nakonec nestačila ani na bod. Hosté totiž záhy vyrovnali a po změně stran rozhodli o svém vítězství.

Branky: 7. T. Mrkva 19. Velecký, 56. Josef Zámečník. Rozhodčí: Chramcov. Diváci: 80. Uh. Ostroh: Směták T. Mrkva, Durna, Knotek (56. Procházka), Kunovjánek, Kočiš, Horák, Vlk, Čápek, Kovařík, Herák. H. Němčí: Rybníkář M. Tureček, Bahula, Josef Zámečník (83. Tinka), Velecký (90. Váňa), Jiří Zámečník, Kadlček, Jančařík, Svadbík, P. Tureček (60. Bobčík), Malík.

1. Nivnice 24 21 1 2 92:16 64

2. Ostr. Lhota 24 13 4 7 43:37 43

3. Nezdenice 24 13 2 9 52:44 41

4. Hluk B 24 11 6 7 48:33 39

5. Košíky 24 12 2 10 56:46 38

6. Mařatice 24 10 7 7 53:51 37

7. Polešovice 24 11 3 10 49:47 36

8. Vlčnov 24 9 3 12 45:54 30