Jméno jeho nástupce zatím není známo, existuje však možnost, že by tým ve zbylých čtyřech zápasech vedl trenér B-mužstva Jan Palinek.

Leoš Kalvoda přišel na Slovácko v zimní přestávce a vedení klubu do něj vkládalo velké naděje. Měl být strůjcem postupu do nejvyšší soutěže, kde se měl tým pod jeho vedením natrvalo usadit. Realita ale byla zcela jiná. V jedenácti utkáních mužstvo dokázalo jen dvakrát zvítězit a získalo bídných jedenáct bodů. Logickým vyústěním bylo odvolání trenéra.

Malura končí, trenérem Slovácka se stal Kalvoda

„Mrzí mě to, na pana Kalvodu jsem hodně vsázela, ale takový je prostě fotbal,“ pravila předsedkyně představenstva 1. FC Slovácko Marcela Mrázková, která zdůraznila, že s koučem ukončili spolupráci po vzájemné dohodě.

„Impulz vzešel od vedení klubu,“ opáčil ovšem Leoš Kalvoda, kterého mrzí, že nemohl svou misi v Uherském Hradišti dotáhnout do konce, ať už by byl jakýkoliv. „Výsledky ostatních mužstev nás stále drží ve hře o postup, takže jsem nechtěl končit,“ nechal se slyšet zkušený lodivod.

Kalvoda si podle svých slov není vědom žádné zásadní chyby, které by se měl dopustit. Mužstvu prý hlavně scházelo štěstí.

„Zatímco my jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance, soupeři potrestali každou naši chybičku,“ posteskl si dnes už bývalý trenér Slovácka, který je přesvědčený, že celek má stále na to, aby kýžený postup vybojoval. „Klukům bych to přál. Důležité bude, jak zvládnou nejbližší zápas s Vítkovicemi,“ dodal Kalvoda. Společně s ním padl i asistent Jaroslav Horák.

Hradišťská lavička tak osiřela, nástupce stále není znám. „Nechceme udělat ukvapené rozhodnutí, čas nás netlačí,“ podotkla překvapivě Marcela Mrázková. Další zápas přitom čeká Slovácko už ve středu, kdy přivítá Vítkovice.

Šéfka klubu uvedla, že vedení vybírá hned z několika kandidátů, jakékoliv jméno ale odmítla prozradit. „Měl by to být typ trenéra, jako byl pan Kalvoda, jen ještě důraznější,“ prozradila pouze.

Každopádně existují dvě možnosti. Buď mužstvo převezme zcela nový kouč, nebo se vlády nad áčkem ujme někdo z trenérského týmu Slovácka. Před časem vedení naznačilo, že by sezonu mohl dotáhnout do konce sportovní manažer Lubomír Blaha.

„Má přijet majitel klubu pan Zemek a s ním to budeme řešit. Do té doby bych k tomu nerad něco říkal,“ nechtěl spekulovat Blaha.

Jako možnost číslo dvě se jeví kouč juniorky Jan Palinek, který vedl sobotní trénink áčka.

„Myslím, že to byl jen záskok,“ odhaduje skromně bývalý obránce Slovácka, pod jehož taktovkou se na jaře juniorce v MSFL velmi daří. Palinek by ovšem mohl mužstvo vést jen neoficiálně, protože nevlastní potřebnou trenérskou licenci.

V úvahu by mohli přicházet i trenéři fotbalové akademie Jiří Dekař či Roman Sklenář, kteří naopak profilicenci vlastní. „Možné je, že do středečního zápasu povede mužstvo prozatímní trenér a jméno nového kouče oznámíme až později,“ naznačila Marcela Mrázková.

Již dříve uveřejněné texty naleznete vpravo nahoře v oddíle Související články