„Bylo to v závěru zápasu, Boleslav už by neměla tolik prostoru v zápase něco změnit. Mohl to být vítězný gól, škoda," smutnil Kalouda a připomněl další svoje příležitosti. „Měl jsem asi tři šance, mohl jsem zachovat chladnější hlavu. My jsme dostali vyrovnávací branku z takové pološance, ještě bylo dost příležitost vstřelit vítězný gól, ty příležitosti tam byly. Myslím si, že jsme si zasloužili víc vyhrát, jako soupeř," říká osmadvacetiletý záložník.

V jarní části sezony už je téměř pravidlem, že muž, který nastřílel v aktuálním ligovém ročníku sedm branek, naskakuje jenom na závěrečnou dvacetiminutovku. Luboš Kalouda není pochopitelně se svým herním vytížením ani trochu spokojený.

„Nechci sedět na střídačce, takže chodím hrávat za béčko, snažím se tam odvádět kvalitní výkony. Je jenom na trenérovi, jak mančaft postaví. Když dostanu příležitost, tak je důležité upozornit na sebe výkony na hřišti," povídá druhý nejlepší střelec Slovácka.

Střelec vyrovnávací branky Boleslavi: „Ani nevím, kudy to tam padlo."

Boleslavi zachránil remízu jednadvacetiletý ligový debutant Stanislav Klobása. První ligový zápas, první vstřelený gól a také první žlutá karta po divoké oslavě premiérové branky. Mladý forvard na zápas v Uherském Hradišti určitě nezapomene do konce života. Na hřiště šel o poločase, když střídal nevýrazného Wágnera.

Zdroj: DENÍK/Stanislav Dufka

„Když jsme jeli na Slovácko, tak jsem si říkal, že budu rád za každou minutu. Jsem za tu branku strašně rád. Míč se ke mně odrazil, před mnou byli ještě tři hráči Slovácka, ani nevím, kudy to tam padlo. Jsem rád, že jsme tady urvali bod a dal jsem gól," znovu opakoval šťastný střelec vyrovnávací branky, který zatím nastupoval jenom v juniorce. „Liga je minimálně o dva levely výš. Souboje jsou tvrdší, obránci důraznější, všechno je daleko rychlejší," srovnával mladý útočník obě soutěže.