Kapitán Nedakonic Michal Lukůvka byl hlavní hvězdou derby ve Zlechově – bývalému ligovému gólmanovi Petru Drobiszovi dal dva góly

„Derby je derby, to má vždycky větší náboj. Pro mě je to navíc zvláštní zápas i tím, že ze Zlechova pochází moje maminka a vůbec půlka rodiny. Díky tomu tam znám i spoustu kluků," poznamenal pětatřicetiletý fotbalista, který v mládí hrával za Slováckou Slavii Uherské Hradiště a po intermezzu v Nedakonicích deset let působil v nižších soutěžích v Rakousku. Posledních pět sezon už zase opět obléká dres mateřského klubu.

Výhra ve Zlechově je ve vaší situaci nesmírně důležitá…

Určitě. Zvlášť, když jsme úvodní jarní zápas doma s Kunovice nezvládli. Pokud bychom nechytili první tři kola, tak by boj o záchranu pro nás byl už byl nesmírně složitý. Ostatní by nám mohli odskočit a ztrátu už bychom jen těžko doháněli. Dá se říct, že to pro nás bylo klíčové utkání.

Je triumf o to cennější, že jste ho dosáhli v derby?

Samozřejmě. Derby je derby – má vždycky větší náboj, atmosféra je vyhecovaná, hraje se nadoraz. A v neděli to bylo opravdu derby se vším všudy – padlo pět gólů, tři červené karty, diváci si přišli na své.

Celý rozhovor si přečtěte v tištěném vydání Slováckého deníku