Po posledním přípravném utkání Slovácka se Znojmem, v němž jeho družina uhrála s účastníkem MSFL remízu 1:1 a rozhodně nepředvedla nejlepší výkon, se choval jako rozený profesionál. Nejdříve nechal vyklusat mužstvo, poté prohodil pár slov se svým asistentem Miroslavem Hlahůlkem a vzápětí už líčil své postřehy do nastavených diktafonů.

Třeba jak se mu zamlouvá, že Slovácko na začátku přípravy hrálo se silnějšími soupeři, zatímco v závěru se slabšími.

„Už jsem neměl šanci do plánu zápasů zasahovat. Určitě by ale byla lepší opačná a logická varianta,“ dobře ví bývalý trenér slovenské reprezentace.

Proti Znojmu vystřídal celkem sedm hráčů. I pozorný divák tak mohl jenom hádat, jaká sestava se objeví v sobotním zápase prvního kola Poháru ČMFS na hřišti divizního Vyškova.

„Byla to poslední zkouška a příležitost dostali všichni. Teprve teď si sedneme a rozhodneme, kdo na jakém místě bude hrát. Máme víc univerzálních fotbalistů, kteří se hodí na různé posty v mužstvu,“ naznačil Jurkemik.

Ten je se stávajícím kádrem až na post brankáře spokojený. Daleko více jej tak trápí fakt, že v mužstvu schází klasický hecíř v kabině i na hřišti. „Marně se ho snažím najít. Například Berger je vynikající fotbalista, ale na hecování není. Dirigentem by mohl být Randa nebo Chmelíček. Snad to přijde v prvních soutěžních zápasech,“ přeje si kouč Slovácka.

Při zápase působí stoicky, nevybíhá k lajně a ani divoce negestikuluje. Daleko víc je slyšet jeho asistenta. Jurkemik ale se smíchem slibuje, že při mistrovských duelech se to určitě změní. „V přípravě jsem zatím klidný. Jakmile ale přijdou důležité zápasy o body, tak určitě přitvrdím.“

Ladislav Jurkemik je známou postavou československého fotbalu. Ve své sbírce má mimo jiné zlato z mistrovství Evropy v Bělehradu. Poznávají ho lidé i v Uherském Hradišti?

„Já moc do města nechodím. Trénujeme dvoufázově a tak znám většinou jenom hotel a hřiště, ale musím přiznat, že hlavně pár starších lidí už si mě všimlo,“ přiznal pětapadesátiletý trenér.

Stanislav Dufka

Související článek:

Slovácko chce postup, ale raději ho neslibuje