1. FC SLOVÁCKO B – BANÍK OSTRAVA B 1:1 (0:0)

První poločas začaly oba celky hodně opatrně, až na pár náznaků ze strany domácích na hřišti nic vyjímečného k vidění nebylo. První vážěnjší akce přišla po půlhodině hry, Borusíkova rána však skončila těsně nad břevnem. Hosté odpověděli těsně před poločasovým hvizdem. Vengřinek se dostal až před Heču, který ovšem jeho tvrdou ránu vyrazil.

„Měli jsme více ze hry, Baník ale výborně bránil. Před jejich bránu lítal jeden centr za druhým, všechno ale dokázali odvrátit,“ nechal se slyšet domácí trenér jan Palinek.

Druhá půle byla o poznání svižnější. Domácí začali velkým náporem a Čtvrtníček mohl otevřít skóre. Domácí kanonýr ovšem zamířil těsně vedle Andrejkovy brány. Gólman Baníku si pak poradil i s Borusíkovým pokusem, do sítě přes hradbu těl neprošla ani Lukášova tečovaná střela.

Chvíli nato už se však domácí mohli radovat. Borusík posadil míč na hlavu Daníčka a Andrejko byl bez šance – 1:0.

Pak ovšem domácí na deset minut vypadli z rytmu a draze za to zaplatili. Na vině byla ovšem i smůla, když Urbanova střela těsně před Hečou skočila a domácí brankář se jen bezmocně ohlédl za míčem mířícím do sítě – 1:1.

„Velká škoda, byl to laciný gól. Takové střely z dálky by asi gólman měl chytat, ale stane se. Na HFK nás zase podržel, teď si vybral slabší chvilku,“ zastal se Palinek mladého brankáře.

Vítězství mohl na stranu domácích strhnout po spolupráci s Poliačkem Lukáš, jeho projektil ale prosvištěl těsně nad břevnem ostravské brány.

„Chtěli jsme protáhnout vítěznou sérii, což se nepovedlo. Odehráli jsme však další slušný zápas, ztracené body zkusíme nahnat zpět už v příštím utkání,“ uzavřel Jan Palinek.

Branky: 56. Daníček – 65. Urban. Rozhodčí: Šenkýř – Vostřejž, Šumšal. Diváci: 142. 1. FC Slovácko B: Heča – Malý, Jeleček, Franta, Borusík, Poliaček, Lukáš, Daníček, Svízela (79. Ohnutek), Kolínek, Čtvrtníček (88. Bančák). Trenér: J. Palinek.

Baník Ostrava B: Andrejko – Skoupý, Velner, Váňa (72. Lukáš), Dostál, Repa (56. Cverna), Boháč, Konečný, Vengřínek (83. Stránský), Urban, Kaizar.