Její největší konkurent v boji o druhou příčlku, která po odřeknutí Šardic bude znamenat jízdenku o patro výš, Žďár nas Sázavou, totiž s přehledem zdolal Otrokovice a před závěrečným kolem má v tabulce jednobodový náskok. O postupujícím tak rozhodne až vzájemný souboj těcto soupeřů v posledním kole.

VYŠKOV – 1. FC SLOVÁCKO B 1:0 (1:0)

Hosté přijeli do Vyškova s cílem vybojovat minimálně bod. Ten by před duelem se Žďárem znamenal, že Slovácku bude k udržení druhé příčky díky lepšímu vzájemnému zápasu stačit i remíza.

Jenže svěřenci trenéra Antona Mišovce se vrátili s prázdnou. Nepovedl se jim hlavně vstup do utkání a už po necelé čtvrthodině inkasovali, když se po průniku z levé strany trefil přesně k tyči Hirsch.

Hosté pak vyrovnali hru a snažili se o vyrovnání. „Jenže naše převaha byla jenom územní. Soupeře jsme soupeře sice tlačili na jeho polovině, ale hráli jsme do obranného bloku, který jsme slabým důrazem nepřekonali,“ posteskl si Anton Mišovec. Jeho svěřenci si navíc museli dávat na rychlé brejky domácích, které několikrát „smrděly“ gólem.

V závěru sice hosté svůj tlak vystupňovali, ani ze série rohových kopů se však vyrovnání nedočkali.

„V posledním domácím utkání se Žďárem hrajeme o druhou příčku v tabulce, nasazení a kvalita hry musí být z naší strany daleko větší,“ konstatoval po prohraném duelu trenér slovácké juniorky.

Branka: 13. Hirsch. Rozhodčí: Gloser – Goňa, Antoníček.

Slovácko: Heča – Polák, Ruman, Franta, Višváder – Borusík, Hesek, Kleiber, Semela (46. Sasín) – Dolina, Čtvrtníček (65. Ohnutek)