BRNO B – 1. FC SLOVÁCKO B 1:1 (1:1)

Hosté začali výborně a po úvodní „oťukávací“ čtvrthodince hned z první šance udeřilo. Kleiber aktivním napadáním vybojoval míč, přistrčil jej Čtvrtníčkovi, který ranou do šibenice překonal zkušeného Bureše – 0:1.

O chvíli později mohl zvýšit Čtvrtníček, jenže neuspěl a skóre se měnilo na druhé straně. Otřepané nedáš-dostaneš naplnil Hodek, který uklidil do brány ideální Juklovu přihrávku – 1:1.

V závěru poločasu si obě mužstva vytvořila po jedné šanci. Blíže ke vstřelení gólu měli domácí, Cupákova rána ale našěstí pro Slovácka jen orazítkovala tyč Chvojkovy svatyně.

Branková konstrukce pmohla hostům ještě jednou, když na ní přistál silným větrem „sfouknutý“ Chlupův roh.

Slováko se spoléhalo především na rychlé brejky, ani jeden z nebezpečných výpadů ale nedokázali dotáhnout do gólového konce. „Při přečísleních nám chybělo víc klidu při řešení finální přihrávky a zakončení,“ posteskl si Anton Mišovec, kterého nejvíce mrzela Čtvrtníčkova zmařená šance v závěru zápasu.

„Kluci i ale za aktivní hru zaslouží pochvalu. Získali jsme bod za remízu na hřišti soupeře a pro náš mladý tým je to po vítězném domácím utkání další pozitivum,“ poznamenal kouč Slovácka. „V dalším utkání hostíme Vítkovice. Chtěl bych pozvat naše příznivce, abychom měli proti silnému soupeři trochu víc domácí prostředí,“ dodal Mišovec.

Branky: 26. Hodek – 18. Čtvrtníček. Rozhodčí: Horák – Sedláček, Antoníček. Slovácko: Chvojka – Hesek, Ruman, Daníček, Habanec – Dolina, Juřenčák (69. Ohnutek), Valenta J., Kleiber, Borusík – Čtvrtníček.