Divizní suverén ze Šardic se totiž postupu vzdal, a tak volné místo připadne druhému v pořadí.

Na postup však stále zbývají dva adepti. Slovácko B sice stále okupuje druhou příčku, Žďár nad Sázavou ale ztrácí pouhé dva body. Pokud tým z Vysočiny podle očekávání v předposledním kole nezaváhá a porazí Viktorii Otrokovice, bude mít soutěž parádní vyvrcholení. V závěrečném kole totiž Žďár přijede do Kunovic, kde se v přímém souboji utká o lístek do MSFL se slováckou juniorkou.

„Přiznám, že postup béčka není v současné chvíli naší prioritou. Ale pokud by se mužstvu podařilo obsadit druhou příčku, vyšší soutěži se bránit nebudeme,“ nechal se slyšet ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Zatímco v Kunovicích bude 13. června bouchat šampaňské, v Šardicích zavládl velký smutek. Po nejúspěšnějším období klubové historie přichází tvrdý pád na fotbalové dno. Šardice totiž budou v příští sezoně hrát pouze jednu z okresních soutěží.

Pro většinu hráčů a fanoušků šokující verdikt vyřkl na úterní schůzce klubového vedení šéf šardického klubu Pavel Holešínský. „K tomuto rozhodnutí dospělo představenstvo po zralé úvaze a na základě skutečností a důvodů. V novém soutěžním ročníku 2010/11 bude mužstvo mužů FK Šardice nastupovat pouze na úrovni okresu Hodonín, o zařazení do konkrétní soutěže se rozhodne v nejbližších dnech,“ uvedly ve středu odpoledne webové stránky šardického klubu.
Nečekaný ortel všechny zaskočil. „Pro nás pro všechny je to obrovské zklamání,“ uvedl sportovní ředitel Šardic Radek Grdina. „Mě osobně to velmi mrzí. Tři roky jsme intenzivně pracovali. Myslím, že jsme dokázali celkem dost. Klub měl solidní image, ostatní oddíly nás respektovaly,“ pokračoval. „Fotbal ale v Šardidích nekončí. Bohužel nebudeme hrát na úrovni kraje ani divize, ale okresu,“ dodal.

Michal Sladký, Libor Kopl