FC FASTAV ZLÍN – FC SLOVÁCKO B 1:1 (0:1)

„Soupeř přijel s výbornou kvalitou, která přesahovala rámec třetí ligy. To se projevilo hlavně v prvním poločase, kde nás několikrát podržel brankář Zapletal. Slovácko nás fotbalově převyšovalo, dobře kombinovalo, my jsme jeho hráče nestačili dostupovat a zaslouženě jsme prohrávali," uznal zlínský kouč Michal Hlavňovský.

Své svěřence ovšem ani za úvodní dějství příliš vyplísnit nemohl. „Klukům jsem nemohl upřít snahu, problém byl ale v tom, že jsme nepodrželi nahoře balon, hodně jsme běhali bez míče a do hry jsme se v podstatě vůbec nedostali. I proto jsme v kabině nabádali hráče spíše k trpělivosti, protože přístup byl z jejich strany v pořádku," pokračoval Hlavňovský.

S tím souhlasil i jeho protějšek. „V první půli jsme byli lepším, fotbalovějším mužstvem, ale z převahy jsme vytěžili pouze jeden gól. Další minimálně dva nám vychytal brankář soupeře To rozhodlo, v této fázi jsme měli nakročit ke třem bodům," věděl trenér slovácké rezervy Jan Palinek, jehož tým poslal do vedení tři minuty před přestávkou přesnou střelou k tyči Rada. Na brankáři Zapletalovi si však vylámali zuby v největších šancích první půle Trávník, Martan a Fojtáček.

Druhé dějství už bylo trochu o něčem jiném. Hlavně z toho důvodu, že mladým ševcům se hned po obrátce podařilo vyrovnat, když odražený balon vrátil do sítě Hlobil. „Po nedůrazu v naší šestnáctce dali domácí gól, který je povzbudil a pak už si za snahu a bojovnost ve druhé půli bod i zasloužili. My jsme naopak na výkon z prvního poločasu nenavázali, nebyli jsme tak kvalitní a nezbývá, než přivézt ztracené body z Orlové," uvedl Palinek.

To domácí věděli, že remíza byla za daných okolností jejich maximem, byť v závěru musel proti Talašově dělovce vytáhnout skvělý zákrok slovácký Heča. „Brzké vyrovnání nám pomohlo, kluci dodržovali taktické pokyny, pohybovali se v kompaktním bloku, hráli organizovaně, neotvírali už tolik prostory ve středu hřiště a dokázali eliminovat větší fotbalovou kvalitu na straně Slovácka. Trpělivou hrou jsme si nakonec bod pohlídali a jsme za něj rádi," bilancoval Hlavňovský.

Branka: 49. Hlobil – 42. Rada. Rozhodčí: Duda – Vojkovský, Kneisl. ŽK: Kostka, Jasenský. Diváci: 134. Zlín B: Zapletal – Jasenský, Linek, Kostka, Pazdera – Hlobil (90. Elšík), Bublák, Talaš – Višněvský (88. Malenovský), Poznar, Červenka (76. Blanař). Trenér: Michal Hlavňovský. Slovácko B: Heča – Trávník, Šumulikovski, Šimko – Prajza, Rada, Havlík, Franta (80. Břečka) – Bilolek, Fojtášek (66. Holek, 87. Kübl), Martan. Trenér: Jan Palinek.