LÍŠEŇ – 1. FC SLOVÁCKO B 2:0 (2:0)

Domácí v úvodním kole pro mnohé překvapivě a nečekaně přivezli bod ze hřiště ambiciózní Opavy. Že se ale nejednalo o náhodu, potvrdili proti rezervě Slovácka.

Úvodní dějství přineslo útočný fotbal, ani jeden z brankářů se rozhodně nenudil. Do první šance se sice po chybě v domácí rozehrávce dostal Dolina, jeho rána ale pouze zatřásla břevnem. Vzápětí si na druhé straně naskočil na rohový kop Široký a přesnou hlavičkou k pravé tyči otevřel účet utkání – 1:0.

Hosté pokračovali v otevřené partii a dvakrát byli blízko k vyrovnání. Nejprve z tisíceprocetní šance zaváhal Dolina. Po nabídce od Nestorovského na něj zívala takřka prázdná brána, záložník Slovácka ale napálil míč do na čáře stojícího domácího obránce. O chvíli později z podobné pozice neprostřelil Nestorovski gólmana Sedmidubského.

Nedáš-dostaneš se opakovalo i podruhé. Po centru ze strany obránci Slovácka neuhlídali Beleje, který přízemní střelou podruhé rozvlnil síť za bezmocným Fryštákem – 2:0.

„Odehráli jsme s domácími vyrovnaný poločas, bohužel jsme ale nedokázali proměnit žádnou z vytvořených šancí,“ smutnil nad nespravedlivým průběžným stavem utkání trenér slovácké juniorky Anton Mišovec.

Do druhé půle sice šli hosté s cílem zvrátit nepříznivý vývoj, pozorně bránící Líšeň už jim toho však mnoho nedovolila. Z rychlých brejků naopak mohla své vítězství ještě zvýraznit. Jednou ale Fryštáka zachránilo břevno, podruhé podržel svůj tým hradišťský gólman.

„Naši mladí hráči měli příležitost ukázat, že jsou schopni odehrát kvalitní utkání v MSFL bez výrazného posílení z A týmu, ale ve většině jí nevyužili. Každý z nich musí na sobě ještě hodně pracovat, jak po herní, tak i psychické stránce,“ dodal na závěr Mišovec.

Branky: 11. Široký, 36. Belej. Rozhodčí: Duda – Pustějovský, Šenkýř. ŽK: Čampa, Pecha, Vrtěna (všichni Líšeň). Diváci: 410.

1. FC Slovácko B: Fryšták – Hesek, Dočkal (75. Ohnutek), Habanec – Dolina, Franta, Kleiber, Borusík – Čtvrtníček, Nestorovski (46. Sasín).