Před jarní premiérou proti Jablonci na něho trenér Levý po dlouhých týdnech znovu ukázal. Šestadvacetiletý stoper rozhodně nezklamal – ostatně jako celá defenziva. Jablonecký útok si za celý zápas vytvořil jedinou šanci, kterou gólman Heča vyřešil. Před druhým jarním kolem, které Slovácko odehraje na hřišti pražských Bohemians 1905, svým výkonem pořádně zamotal kouči devátého mužstva tabulky hlavu.

Závěr podzimu jste proseděl na lavičce. Pomohla vám do sestavy proti Jablonci vydařená zimní příprava?
Přišel jsem o celou letní přípravu, byl jsem dlouho zraněný a naskočil jsem asi až v šestém kole. Kluci hráli dobře, trenér neměl důvod měnit sestavu, do hry jsem se nedostal. Na zimní přípravu jsem se těšil. Měl jsem zase šanci o místo zabojovat a myslím, že se příprava povedla. Dopadlo to tak, že jsem nastoupil v prvním kole. Uvidíme, jak to bude dál, snad jsem zamotal trenérovi hlavu.

V úvodu bylo v zápase pár nepřesností, ale postupně jste Jablonec přehrávali. Souhlasíte?
Ze začátku byla nervozita, i díky terénu, balon trošku jinak odskakoval. Postupem času jsme byli lepší, měli jsme i víc příležitostí. Jablonec měl za celý zápas jednu hlavičku. My jsme měli nebezpečné střely, byly tam i nějaké závary. Škoda že jsme nedali gól, od vyloučení Vlasty Daníčka už jsme hlavně nechtěli prohrát. Úplně v závěru jsme mohli rozhodnout ještě ze standardky. Myslím si, že na první kolo to od nás nebyl špatný zápas, zasloužili jsme si vyhrát.

Jak se vám hrálo ve stoperské dvojici s Tomášem Břečkou?
Když hraji s Břečkou, tak nastupuji víc napravo, Břeča je levák, to je pro mě výhoda. Odehráli jsme spolu téměř všechny zápasy v přípravě, takže se nám hrálo dobře. Rozumíme si na hřišti i mimo.

Vzadu jste udrželi nulu, to muselo také potěšit…
Jasně, to je pro nás jakoby plus, že jsme hned v prvním kole neinkasovali. Od toho se můžeme odrazit, snad to tak bude pokračovat i dál. Když přidáme nějakou branku, tak bude úplná spokojenost.

Jablonec toho moc nepředvedl, zklamal vás svým výkonem?
Nechci říkat, jestli zklamal nebo nezklamal. Měl jsem zprávy, že jejich zimní příprava nebyla úplně famózní. Nečekal jsem, že by nás v zápase přehrávali. V přípravě jsme měli dobré výsledky, na Jablonec jsme si věřili, to nebylo o tom, že bych přemýšlel nad soupeřem. Soustředil jsem se na náš mančaft. Řekl bych to asi takto: Měli velké problémy s naší hrou a pomohla jim červená karta.

Podzim jste po zranění téměř celý proseděl na lavičce. Neuvažoval jste o přestupu nebo hostování?
Lhal bych, kdybych tvrdil, že mě to nenapadlo. Nedostával jsem se do sestavy, z toho nemáte moc dobrou náladu. Přemýšlel jsem o tom, ale po rozhovorech, které se mnou vedl hlavně Kordič (asistent trenéra Michal Kordula), jsem se na zimní přípravu začal těšit a řekl si, že zkusím o místo znovu zabojovat. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Jsem rád, že jsem zůstal.

Hrálo roli i to, že z klubu odchází Košút, který nastupoval na vaší pozici?
V každém klubu je konkurence. Někdo přijde, někdo zase odejde, na to jsem se nijak nedíval, že Tomáš jde pryč.

Zítra hrajete na Bohemians. Co vás s klubem spojuje?
Tak hlavně asistent trenéra Michal Zach, na toho se těším. V Mostě mě nějaký rok vedl. Už jsme se potkali na zimním soustředění v Turecku. Je jasné, že ho chci porazit.

Věříte si na další bodový zisk?
Každý ví, že Bohemka je bojovný tým. Doma v Ďolíčku je nepříjemná pro každého, svou kvalitu ukázala i v uplynulém kole na Spartě. Na zápas se všichni těšíme, na Bohemce bývá skvělá atmosféra, rozhodně nechceme odjíždět bez bodů.