Rodilý Pražák Josef Divíšek se čtrnáct dnů připravoval s mančaftem, ale definitiva přestupu přišla až těsně před třetím přípravným zápasem proti Skalici. Defenzivní fotbalista podepsal se Slováckem tříletou smlouvu. Trenér Levý měl o jeho angažování jasno od samého začátku. „Je to hráč středního věku, který má hodně zkušeností, něco už v lize odehrál. Navíc je levonohý, hodí se nám na levý kraj obrany," vyjádřil se na jeho adresu zkušený kouč.

Jak jste vnímal slova trenéra Levého?

Je jasné, že když jsem se dozvěděl, že má o mně takové mínění, tak mě to potěšilo. Na druhou stranu to nic nemění na tom, že budu muset v přípravě dokázat, že mám na to, abych si vybojoval místo v základu.

Zhruba čtrnáct dnů už jste se v klubu připravoval. Byl jste v nejistotě, že by přestup nemusel vyjít?

Nebyl jsem nijak nervózní, že by přestup nevyšel. Měli jsme domluvené nějaké podmínky už asi týden před podpisem smlouvy. Zbývalo jenom doladit nějaké detaily. Jsem rád, že jsme to dotáhli do konce.

Přípravný zápas: 1. FC Slovácko – MFK Skalica 0:3
Slovácko v přípravě poprvé padlo. Zápas nám zodpověděl hodně věcí, řekl kouč

Proč jste vůbec odešel z Příbrami? Skončila vám smlouva?

Přesně tak. Skončila mi smlouva, už jsem cítil, že je potřeba udělat změnu.

Věděl jste už po sestupu Příbrami z ligy, že v klubu nebudete pokračovat?

Abych řekl pravdu, tak už jsem to věděl asi rok dopředu. Věděl jsem, že jakmile mi vyprší v Příbrami smlouva, tak v klubu skončím.

V uplynulé sezoně jste proti Slovácku odehrál oba zápasy. Utkvěl vám některý hráč v paměti?

Veliče Šumulikoski. Je to osobnost týmu, jsem rád, že je aktuálně můj spoluhráč.

Josef Divíšek z Příbrami (vlevo) a Michael Rabušic z Jihlavy.
Slovácko má další posily. Z Příbrami obránce Divíška a útočníka Petra z Olomouce

Jste odchovancem pražské Sparty, ale hrával jste jenom za rezervu. Nebyla šance nahlédnout do áčka?

Ve Spartě jsem byl od dorostu až po béčko mužů. Občas jsem chodil na tréninky s áčkem, ale je tam obrovská konkurence. Do kádru prvního mužstva jsem se neprobojoval. Přes mého manažera jsem se dostal do Příbrami, tam jsem působil šest let. Jsem vděčný, že jsem tam dostal možnost hrát ligu, ale je načase jít dál.

V Příbrami se dost měnili trenéři. Slovácko je z tohoto pohledu stabilnější klub. To bude také změna. Souhlasíte?

Je pravda, že se to tam hodně točilo. Není to nic příjemného každé tři měsíce se seznamovat s novým trenérem. To vás moc netěší, jsem rád, že tady to bude jinak.

Už jste se v Uherském Hradišti zabydlel? Mimochodem, jak se vám na Moravě líbí?

Abych řekl pravdu, tak jsem byl na Moravě jenom na víkend ve sklípku. Obrovsky mě překvapilo prostředí, jsem nadšený. Jsou tu příjemní a přátelští lidé, všechno je v pohodě. Zatím bydlím na penzionu, po návratu ze soustředění se budeme i s přítelkyní stěhovat na byt.