Pokud byste hledali hráče, který zná nejlépe zlínskou kabinu, tak je to právě odchovanec pražské Sparty. S téměř polovinou hráčů se v minulosti potkal při svých angažmá. „Džafič a Traore se mnou hráli v Táborsku. Hronek, Štípek a gólman Švengr zase v Příbrami, abych nezapomněl, byl tam se mnou i Pepa Hnaníček,“ vyjmenovává Divíšek enklávu bývalých spoluhráčů, kteří jsou aktuálně na soupisce Zlína.

V pohárovém a také v ligovém zápase proti Plzni defenzivní hráč Slovácka, který přišel před sezonou z Příbrami, v sestavě scházel.

„Po zápase v Teplicích jsem měl drobné zranění na noze a také jsem dostal čtvrtou žlutou kartu,“ vysvětluje svoji absenci fotbalista, který si moc derby zápasů zatím nezahrál.

„V Příbrami jsme žádné derby zápasy neměli. Hodně vyhrocené bývaly souboje proti Českým Budějovicím, to bylo k derby asi nejblíž. To byl náš největší rival, byl to vždycky takový nenávistný boj.“

Naladit na derby se mohl o uplynulém víkendu. V nedělním dopoledni se utkaly juniorské mančafty obou klubů. Josef Divíšek se po dvouzápasové pauze rozehrával právě v juniorské soutěži.

„V zápase juniorek je to o něčem jiném. Asi se to jako nějaké velké derby nedalo vnímat. Ta atmosféra nebyla taková, jaká má při derby být to je jasné,“ vrací se k duelu, ve kterém juniorka Slovácka prohrála doma 0:2.

Zápas se odehraje až v pondělní dohrávce. Fotbalisté Zlína museli ještě před očekávaným derby odehrát duel Evropské ligy na hřišti moldavského klubu Šeriff Tiraspol. Zápas byl na programu ve čtvrtek večer. Můžou být svěřenci trenéra Páníka z pohárového zápasu unavení?

„Těžko říct. Možná ten zápas nějakou roli hrát bude, ale na druhou stranu, Zlín dal do kádru před sezonou velké prostředky a hodně posílil. My se ale nesmíme dívat na soupeře, musíme sledovat sami sebe a dokonale se na zápas připravit,“ povídá Divíšek.

Pro hráče z Uherského Hradiště to bude jedna z posledních možností odlepit se ze sestupových vod a přerušit sérii jedenácti zápasů bez výhry. Jaký čeká obránce Slovácka zápas? Může zkušeného borce ještě něco překvapit?

„Nesmíme myslet na to, že máme za sebou nějakou sérii. To je za námi, s tím už nic neuděláme. Myslím, že derby nebude moc o fotbale, bude to hlavně o bojovnosti a o dřině. Čekám docela vyhrocený zápas. V této fázi musí jít všechno stranou, důležité jsou body. Musíme dát do zápasu srdíčko, ubojovat ho a věřit, že se na naši stranu přikloní i štěstí. Těch proher už bylo fakt dost. Je potřeba ve dvou zbývajících podzimních zápasech sbírat body,“ dobře ví zkušený obránce.

V týdnu před třaskavým derby zápasem bylo vylosováno čtvrtfinále národního poháru. Slovácko, které překvapivě vyřadilo plzeňskou Viktorku, pojede za svým soupeřem počtvrté v řadě přes celou republiku.

„Myslím, že Jablonec je hratelný soupeř. Jen mě trochu mrzí a máme i smůlu při losování, že jedeme zase ven. Každý zápas v poháru hrajeme venku a ne zrovna blízko. To cestování není moc příjemné,“ postěžoval si na pohárový los Josef Divíšek.