Jirko, jak došlo k tomu, že míč skončil na vaší ruce?

Šel jsem do souboje s Kolářem, balon jsem uviděl na poslední chvíli, a ten mi spadnul na ruku. Cítil jsem, že to ruka byla, ale… Naštěstí to Mira chytil, takže jsme díky němu uhráli bod.

Cítil jste pak větší motivaci hnát se dopředu a dát gól?

Abych pravdu řekl, tak jsem si v duchu opravdu řekl, že jim za to dám gól. Protože ještě předtím jsem dostal žlutou kartu, takže příští týden nemůžu hrát. Měl jsem v sobě takovou tu chuť, že klukům pomůžu a že dám gól. To, že to přišlo hned z protiútoku, to jsem opravdu nečekal, ale byl jsem za to strašně rád.

Popiště svou trefu…

Byla to akce středem, Láďa Volešák tam výborně ustál souboj, na poslední chvíli mi to dal po vápně a já jsem to vystřelil na zadní tyč.

Díval jste se, kde stojí gólman?

Vůbec. Prostě jsem to vypálil na zadní tyč. Trenér Dekař mi říká, že gólman vždycky stojí uprostřed, tak ať na něj vůbec nekoukám a snažím se trefit bránu. Takže jsem chtěl jen trefit bránu (smích).

Vzhledem k průběhu zápasu, berete nakonec bod?

Abych pravdu řekl, tak já osobně si myslím, že bod je málo. Ale musíme ho asi brát, Plzeň je totiž silný mančaft a musím říct, že s nimi bude bodovat málo mužstev. Ale když už jsme vedli 2:1, tak jsem věřil, že už vítězství udržíme. I kvůli tady těm lidem, kteří nás celý zápas hnali dopředu, je to škoda.

Po Bohemce jste měli hlavy dole, jak to bude teď?

Po Bohemce to opravdu nebylo nic moc. Ale v týdnu jsme si říkali, že budeme myslet jenom na Plzeň a že se ji pokusíme porazit. Teď to snad bude dobrý. Získali jsme bod a snad vyhrajeme i v Ústí a nálada bude ještě lepší.

Myslíte si, že Plzeň může vyhrát titul?

Já osobně to Plzni přeju. Hrají výborný fotbal, mají rychlé hráče, parádní brejky. Ne, že by Sparta hrála špatně, ale Sparta je Sparta a já to přeju Plzni.