„Samozřejmě že bych raději ještě dovolenkoval, ale nedá se nic dělat. Další ročník ligy klepe na dveře, a tak je potřeba se na sezonu dobře připravit," říká Vlastimil Daníček, který si dovolenou užíval u moře. „S přítelkyní jsme byli v Turecku, ale jenom na pět dní, protože přítelkyně studuje, a tak musela do školy. Zbytek volna jsem trávil s rodinou a kamarády. Předepsané jsme neměli nic, a tak kromě kola a tenisu jsem vyloženě odpočíval," přiblížuje odchovanec Slovácka, který přiznal, že se na kluky v kabině těší.

„Zase bude sranda, už mi to i chybělo. Doufám, že příprava bude jako v minulé sezoně hodně s míčem, což mně osobně hodně vyhovuje," dodal důrazný záložník.

Zatím co Vlastimil Daníček vyprávěl o dovolené a začínající přípravě, tak v místnosti vedle si na samé dno sil právě sahal Jiří Valenta, který po pár minutách opouštěl místnost celý mokrý.

„Teď už je to dobré, cítil jsem, jak mi tuhnou nohy a nechtěl jsem z toho zase spadnout jako minule, kdy jsem jel opravdu na maximum a pak jsem se nestihl chytit a odnesl jsem to několika odřeninami," pousměje se Jiří Valenta při dotazu, jak se cítí.

„Byla to náročná sezona, kdy jsme rozhodovali zápasy v závěru utkání a museli jsme tak šlapat do posledních minut. Dal jsem si proto o něco delší volno, ale posledních pět nebo šest dní už jsem běhal. Je fakt, že jsem si to volno udělal o něco delší než obvykle, ale určitě to za těch pět týdnů zase doženu," je přesvědčený.

Tradičně mezi nejlepší běžce patřil Michal Trávník, který i tentokrát pokořil hranici dvanácti minut až do konce. „Běželo se mi dobře, ale závěr jsem jel na doraz a to poslední zachytnutí bylo snad nejtěžší. Ale nespadl jsem, na to jsou tady jiní," směje se český reprezentant do 21 let a pohledem hledá Jiřího Valentu.

Dnes čekají kondiční testy druhou polovinu týmu a odpoledne od 17.30 hodin se Slovácko představí v přípravném utkání v rámci projektu Kopeme za fotbal na hřišti v Čechovicích.