I když je to v uvozovkách jenom příprava, tak defenziva se moc chlubit nemůže. Sedm branek za dva zápasy je dost i v přípravných zápasech. „Dozadu jsme dostali dost gólů, musíme to v defenzivní části řešit,“ ví šéf slovácké obrany Jiří Krejčí a srovnává oba soupeře.

„I když ten výsledek tomu moc neodpovídá, tak bych si dovolil říct, že Trenčín byl kvalitnějším týmem než Trnava. Proti Trnavě jsme dělali individuální chyby a soupeř je trestal góly. V druhém zápase to taky nebylo bez chyb, ale Trenčín mně přišel hlavně na míči a v rychlosti daleko zajímavější.“

Ovšem nejzajímavější a ne zcela obvyklý byl vyrovnávací gól Slovácka proti Trenčínu. Domácí obránce při rozehrávce posunul balon směrem k brankáři, jenže než trenčínský gólman přiběhl, tak se balonu zmocnil Patrik Hellebrand. Pohodlně obešel brankáře a v poslední minutě vyrovnal na 3:3.

„Jejich stoper si položil míč, brankář mu řekl, ať jdou ven, stoper mu balon posunul dozadu, ale gólman nijak nereagoval. Pochopil jsem to tak, že už rozehráli, gólmanovi jsem udělal kličku a jednoduše dal gól,“ vysvětloval kuriózní gól Patrik Hellebrand. Pohled na neobvyklou branku nabídl i Jiří Krejčí.

„Rozhodčí písknul a oni rozehráli. Viděl jsem, že Patrik byl z toho nesvůj, ale rozhodčí mu naznačil, aby hrál. On hrál a dal branku. Trenčín během zápasu polehával a zbytečně zdržoval, chtěli uhrát výhru tímto stylem, nakonec se jim to nevyplatilo,“ zakončil hodnocení sobotního duelu zkušený stoper Slovácka.