„Rozhodně nebylo žádné větší volno. Trénovalo se ještě víc než obvykle. Čekají nás dva důležité zápasy. V tom prvním v Jihlavě bude důležité neprohrát,“ říká jeden z nejzkušenějších hráčů výběru trenéra Stanislava Levého Tomáš Rada, který vinou nemoci nezažívá úplně ideální start do jarní části sezony.

Tomáši, můžete upřesnit vaše zdravotní problémy?
Čtrnáct dnů jsem ležel doma, první týden to vypadalo na obyčejnou chřipku. Potom jsem dostal čtyřicítky horečky, bylo tam podezření i na nějakou bakterii v těle. Dokonce jsem shodil nějakých čtyři pět kilo, nebylo to nic příjemného.

O víkendu jste odehrál za rezervu celý zápas. Jste stoprocentně připraven na ligové utkání, nebo máte ještě nějaké omezení?
Už zhruba čtrnáct dnů nebo tři týdny trénuji normálně. Zápas za béčko o víkendu byl absolutně bez problémů. Už je to konečně po těch problémech dobré. Všechno už je v nejlepším pořádku. Jsem rád, že jsem utkání za rezervu odehrál celé.

Čtěte také: Kouřících komínů ubylo, lépe se nám dýchá

Poslední ligový zápas v základní sestavě jste odehrál v prosinci na pražské Dukle. Nastoupíte zítra v Jihlavě?
Zajímavá otázka, ale spíš pro trenéra. Mužstvu se daří, kluci hrají dobře. Uvidíme, co trenér na Jihlavu vymyslí.

Ale proti Boleslavi to vzadu úplně bez chyby nebylo…
Samozřejmě, takové věci k fotbalu patří. Pozitivní bylo, že jsme na to zareagovali. Makalo se a zápas se otočil.

V Jihlavě jste odehrál sezonu 2012/ 2013, máte ke klubu ještě nějaké vazby?
Spíš už jenom z okruhu funkcionářů. Jediný hráč, který tam zůstal, je Lukáš Vaculík. Jejich kádr se kompletně změnil.

Jaký bude podle vás recept na úspěch?
Hrát tak, jak se nám v posledních zápasech daří. Neinkasovat a zodpovědně bránit. Pohlídat jejich standardky. Věřím, že jsme schopni tam vyhrát. Jihlava bude hrát doma a budou pod daleko větším tlakem než my. To může být naše výhoda.

Čtěte také: Fotbalisté Slovácka útočí na rekord v neporazitelnosti

A také budou hrát za trenéra Bílka, další ztrátu už by asi neustál. Souhlasíte?
To jsou jejich problémy, nad tím vůbec nepřemýšlím. My se staráme sami o sebe.

Jihlava dostala v posledních dvou zápasech devět branek. To není u ligového mančaftu příliš obvyklé…
Přiznám se, že jsem viděl z jejich zápasů jenom šoty. V Jablonci se sesypali, mohli být rádi, že to neskončilo ještě větším debaklem, ale každý zápas je jiný. My teď nemůžeme spoléhat na to, že v předchozích dvou zápasech dostali devět branek. Taková krize může přijít na každý mančaft.

Po Jihlavě vás čeká v tabulce poslední Příbram. Můžou tyto dva zápasy rozhodnout o klidném zbytku sezony?
Budou to hodně důležité zápasy. Aktuálně se musíme soustředit na Jihlavu a minimálně tam neprohrát a udržet bodový rozdíl. Po Jihlavě a Příbrami máme docela těžký los (Plzeň, Slavia). Osobně bych chtěl z těchto dvou zápasů minimálně čtyři body. To by znamenalo 29 bodů a větší klid do dalších zápasů.

Čtěte také: Tomáš Zajíc: Gól je povzbuzením do další práce

V Jihlavě také můžete prodloužit vaši sérii sedmi zápasů bez prohry.
Je to zajímavá série, osobně ji ve Slovácku nepamatuji. V úvodu jara se někde psalo, že máme čtyři zápasy bez vítězství, teď se z toho vyklubalo sedm zápasů bez porážky. To není vůbec špatná šňůra, věřím, že o ni v Jihlavě nepřijdeme. Mužstvo v posledních zápasech šlape, nedostáváme góly, jen by to chtělo ještě najít nějakého střelce.

O reprezentační pauze mělo Slovácko v reprezentačních výběrech několik hráčů. Nemůže hrozit, že budou ze srazu unavení?
Řekl bych, že právě naopak. Jednadvacítka i devatenáctka odehrály vítězné zápasy, reprezentace by je měla nakopnout k ještě lepším výkonům. Jsou to mladí kluci, ten zápasový rytmus by měli zvládat bez problémů.

Čtěte také: Havlík: Remízy už nás štvaly, výhra je důležitá