V zápase na hřišti Olomouce navíc celek z Uherského Hradiště ani jednou nevystřelil na branku.

„Všechny góly jsme dostali ze standardních situací. To je hodně špatné. Ale ještě horší je, že nemáme ani jednu střelu na branku," uvědomuje si kapitán Slovácka Jan Trousil.

První branku jste v Olomouci dostali po rohovém kopu. Přišel jste do kontaktu s míčem ještě před tím, než domácí Aleš Škerle otevřel skóre?
Šel jsem do výskoku, škrtlo mě to a letělo to dál. Já už jsem se potom jenom otočil a viděl jsem, že si to Škerle připravil a vystřelil.

Oproti prvnímu zápasu s Brnem jste na Hané předvedli lepší výkon. Proč to znovu nestačilo na body?
Myslím, že to byl jiný zápas než s Brnem. Nechybělo tomu nasazení a bylo to organizovanější. Hra se zjednodušila a myslím, že kdybychom vepředu byli důraznější, tak bychom měli víc příležitostí. Ale je pravda, že tam nebyla ani jedna přímá střela na branku, po dvou zápasech máme nula gólů, takže nemůžeme bodovat.

V Olomouci jste se dlouho drželi, ale dostali gól do šatny. Bylo to hodně důležitý moment?
V prvním poločase jsme chtěli, aby se Sigma nedostala do tlaku, což si myslím, že se nám povedlo. Bohužel ale dali gól ve 43. minutě ze standardky a to jim pomohlo. Narostla jim křídla a mohli hrát ofenzivněji. Pak nás dorazila ta penalta.

Vstup do sezony hodně připomíná loňskou sezonu. Co pro vás takový nevydařený začátek znamená?
Je to teprve druhé kolo. Zápas s Brnem byl hrozný, tohle už bylo něco jiného. Za dva zápasy jsme třikrát inkasovali a bohužel jsme všechny góly dostali ze standardních situací. To je hodně špatné. Ale ještě horší je, že nemáme ani jednu střelu na branku. My jsme takový vstup zažili loni, takže není důvod k úplné panice. Musíme začít dávat góly, jinak to bude špatné.

Myslíte, že šance přijdou v příštím kole proti Spartě?
Nevím, na tréninku se ofenzivě věnujeme. Trenér nám pořád dává cvičení na zakončení, ale my musíme pořád pracovat a věřit tomu, že se to zlomí.