„Chceme, aby ti naši odcházeli spokojení s výkonem i předvedenou hrou a aby mohli na slavnostech vína oslavit i naše vítězství," uvedl trenér Slovácka Stanislav Levý. „Hráči vědí, že se znovu hraje o to, kdo bude půl roku vládnout Zlínskému kraji a na zápas se těší. Stejně tak se těšíme i my trenéři," líčí zlínský kouč Bohumil Páník.

Přečtěte si dále, o čem oba stratégové mluvili před sledovaným zápasem 6. kola ePojisteni.cz ligy a co řekli.

O PROMĚNĚ SOUPEŘE OPROTI MINULÉ SEZONĚ

Levý: Teď sice Zlínu odešel Poznar, ale už dříve dokázal na odchody pružně reagovat, byl na změny dobře připravený. Pokračoval v tomto trendu i nyní, když okamžitě získal Traorého. Na hře Zlína se v letošní sezoně pozitivně odrazilo to, že jsou hráči sehranější.

Páník: Určitá změna ve Slovácku je. Odešel Došek a to byla věž, na kterou mužstvo posílalo míč, když nešlo soupeře přehrát kombinačně. Byl to nepříjemný hráč, který dával nejméně deset branek za sezonu. Navíc byl důležitý i pro defenzivní činnost. Teď Slovácko, pokud nemá k dispozici Koného, tak je zase velmi rychlé směrem do útoku. Kvalitu má pořád. V případě kompletního týmu je velmi silné.

O VÝKONECH RIVALA V NOVÉ SEZONĚ

Levý: Zlín podobně jako loni na podzim výborně odstartoval. Na jaře se sice zadrhl, ale když jsem byl tehdy před vzájemným duelem Slovácka se Zlínem dotazovaný na formu obou týmů a jestli by Zlín měl vyměnit trenéra, říkal jsem, že v žádném případě, že Bob Páník odvádí výbornou práci. Vedení udělalo dobře, když jej podrželo, což se potvrzuje i teď. Zlín předvádí zajímavý fotbal, jeho síla je ve standardkách a rychlém přechodu do protiútoku. Také je potřeba zdůraznit, že body nezískal náhodou, ale uhrál je po kvalitně odpracovaných výkonech.

Páník: Nechci soupeře hodnotit. Viděl jsem utkání Slovácka v Brně, které nebylo tak hrozné, jak se povídalo. Kdyby vyrovnalo na 1:1, zápas by skončil remízou, obě mužstva se těžko prosazovala v koncovce.

O PROTĚJŠKU

Levý: Vím, že trenér Páník působil v zahraničí a má velké zkušenosti. Jeho práci ale nechci blíže hodnotit, protože ji podrobněji neznám. Víme o sobě, známe se, ale nijak blíž.

Páník: Osobně se s koučem Levým neznám, jen oba víme, že jsme trenéři a respektujeme se. Ale to, že trénoval delší čas v Polsku a v tak velkém klubu, jako je Slask Wroclaw, svědčí o jeho kvalitách. Aby trenér vydržel v Polsku více než rok, musí mít vysokou úroveň.

O PRESTIŽI ZÁPASU

Levý: Vím o rivalitě, která je mezi oběma tábory fanoušků obrovská. Určitě je to prestižní duel, já ale nějaké dělení zápasů podle důležitosti příliš nemám rád. Všechna utkání mají mít stejný náboj, musím přece v každém zápase odvést maximum.

Páník: Je to sousedské derby, které se vždy hrálo fair-play a já věřím, že tomu tak bude opět. Trenéři i hráči obou klubů mají mezi sebou velmi dobré vztahy, rivalita je zdravá a nepřeroste na nesportovní úroveň. Na zápas se Slováckem se vždy těšíme. Věřím, že přijde hodně diváků, kteří zaplní stadion, hráči výkony přispějí ke krásné kulise a derby bude oslavou fotbalu.

O FAVORITOVI

Levý: Víme o tom, že Zlín je na vítězné vlně, v obrovské euforii a určitě bude mít velké sebevědomí. My ale hrajeme doma a já věřím, že s podporou našich vynikajících fanoušků předvedeme kvalitní výkon, po kterém tři body zůstanou na Slovácku.

Páník: Derby nemá favorita. Bývá kolikrát o tom, kdo přelomí štěstěnu na svou stranu. Ale štěstí přeje připraveným a my se na utkání chystáme poctivě.

O TERMÍNU DUELU

(Utkání koliduje s hokejovým derby Zlín-Brno)

Levý: Rozhodnutí o termínu jsme nemohli ovlivnit, bylo dané, kdy se musí utkání hrát. Já ale věřím tomu, že i v pátek bude plno a fanoušci vytvoří parádní bouřlivou atmosféru.

Páník: Diváci, kteří chodí na fotbal, tak na něj zase přijdou. Těch, co chodí na hokej i fotbal a teď půjdou na hokej, bude pětistovka a to nehraje velkou roli. Pátek 18 hodin je jinak dobrý termín. Lidé mají ukončenou pracovní dobu a přijdou i hráči, kteří hrávají o víkendu nižší soutěže. Bude více diváků. My jsme to poznali při duelu s Karvinou, když se hrálo v pondělí.

Výkop: dnes v 18 hodin na MFS Miroslava Valenty.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Boček.

Prvoligová bilance: 12 4–3–5 13:15.

Poslední zápas: 1:1 (30. dubna 2016).

Nejlepší střelci: Diviš (3) – Diop (3).

Zajímavosti:

Slovácko v lize doma se Zlínem dosud neprohrálo, z šesti zápasů třikrát vyhrálo a třikrát remizovalo.
Trenér Slovácka Stanislav Levý v minulosti vedl Zlín.
Zlín vyhrál v lize třikrát za sebou a šest kol neprohrál.
Zlín má s 11 vstřelenými góly nejlepší ofenzivu ligy.
Daníček (Slovácko) může odehrát 100. ligový zápas.
Kerbr (Slovácko) slaví den po utkání 27. narozeniny.