Všechno může být za pár týdnů jinak. Michal Daněk jde do nového ligového ročníku hodně natěšený. Slovácká jednička Milan Heča odešel do pražské Sparty, odchovanec fotbalu v Hlučíně tak může myslet na post klubové jedničky.

Během letní sezony jste se stal ve Slovácku gólman číslo jedna. Půjdete do ligy s očekáváním?

Vy to víte, že jsem jednička? Ještě bych nepředbíhal, třeba vedení během letní přípravy někoho přivede.

Tak řekněme, že jste se stal jeden z hlavních adeptů na místo jedničky. Bude to pro vás nová výzva?

Nebude to nová výzva, ale je pravda, že na to, abych pořádně chytal, už čekám tři roky. Těším se na novou sezonu, těším se na ligové zápasy. Ve svém věku (34) to beru jako jednu z posledních šancí, kdy můžu dělat radost nejen sobě, ale i divákům a hlavně mojí rodině.

Bývalý reprezentant a vicemistr Evropy z roku 1996 Miroslav Kadlec žije v Uherském Hradišti. Pravidelně chodí i na Slovácko.
Radujme se z každého ligového ročníku, říká Miroslav Kadlec

Váš velký fanoušek je hlavně váš syn. Je to tak, že?

Manželka sice nechtěla, aby byl gólman. Hraje za žáky v Hlučíně a něco ve mně vidí, myslím tím vzor v tom fotbalovém slova smyslu. Jsem rád, že se po každém mém zápase může za mnou vypravit na hřiště. Fotbal si spolu užíváme.

Za ty tři a půl sezony jste byl ve Slovácku hodně trpělivý. Většinou jste seděl na lavičce náhradníků. Neměl jste myšlenky a nabídky na odchod?

Nějaké nabídky a různá oťukávání z klubů druhé a třetí ligy tam byly. V Hlučíně chtěli, abych tam šel a začal trénovat mladé gólmany. Pořád jsem si říkal, že musím vydržet. Ve fotbale nikdy nevíte, co se může stát druhý den. Pořád jsem byl v první lize a do toho kolotoče jsem mohl kdykoliv naskočit.

Nabídka z Hlučína byla myšlena jako vaše další zaměstnání?

Ano, tak nějak, ale raději jsem byl na lavce a kryl jedničce záda. Ta práce mě láká, ale myslím si, že mám ještě dva tři roky čas.

Váš parťák Milan Heča odešel do pražské Sparty. Čekal jste, že po sezoně odejde?

Pro spoustu kluků je to vysněný sen dostat se do top českého mužstva. Milan si to zasloužil. Upřímně mu přeji v novém působišti všechno nejlepší, ať se mu daří. Ať není jeden z těch gólmanů, kteří se ve Spartě jenom mihnou. Doufám, že mu angažmá pomůže k další cestě do zahraničí.

1. FC Slovácko. Ilustrační foto
Dovolená skončila. Slovácko absolvovalo kondiční testy bez posil

Co bude podle vás rozhodovat, aby se Heča prosadil?

Určitě to, jak zapadne do party. Osobně si myslím, že má na to, aby chytal. Má skvělou práci nohou, řekl bych, že ještě se dvěma gólmany je v tom u nás nejlepší.

Liga bude mít premiérově nový model, přibude zápasů. Jak se vám to zamlouvá?

Zrovna tento týden jsem se podrobně na nový ligový model díval. Myslím si, že jak všichni říkají, to bude atraktivní až do konce. V letošním ročníku třeba taková Bohemka už neměla šest nebo sedm kol před koncem skoro žádnou motivaci. V nové sezoně by se mělo v každém zápase o něco hrát.

Včera začal v Rusku světový šampionát. Budete zápasy sledovat? Máte svého favorita?

Na nějaké zápasy se určitě podívám. První týden budeme na soustředění, tak večer se na pokoji na nějaký zápas podívám. Favorita žádného nemám. Tím, že tam nehraje naše reprezentace, tak si myslím, že veřejnost to až tak sledovat nebude. Na druhou stranu je to pořád to mistrovství světa, které je jednou za čtyři roky. Takže když večer únavou neusnu, tak to budu sledovat.

Po dovolené byste měl být odpočatý. Jak jste po sezoně odpočíval?

Dovolená byla hrozně krátká, ale na druhou stranu, i když jsme nikde v zahraničí nebyli, tak nám vyšlo počasí a užili jsme si to. Byli jsme docela aktivní na kolech. Osobně musím pořád něco dělat a ne jen sedět na zadku.

Trenér Strání Zdeněk Šebesta.
Šebesta ve Strání končí. Loučit se chce záchranou. Kdo další může spadnout?