„Ta nálada nebyla nic moc, prohra přišla doma, o to víc byla nepříjemná. V týdnu jsme si ukázali na videu chyby a příprava už směřovala na zápas v Brně," povídá 29letý ofenzivní záložník, který překvapivě prozradil, že v dresu Zbrojovky odehrál i několik zápasů. „Byl jsem tam asi tři měsíce v dorostu."

Zůstal vám v Brně ještě nějaký kamarád?

Nikoho z kádru neznám, teda mimo gólmana Dušana Melichárka, který tam odešel ze Slovácka. Musím přiznat, že jsem byl fanoušek Boby Brno, to bylo v té době, kdy tam hrával Maroši, Pacanda, Palinek, už je to strašně dávno, je to pryč. Momentálně jsem ve Slovácku a jsem v Hradišti spokojený.

Poslední tři zápasy v Brně Slovácko vyhrálo. Dá se mluvit o tom, že Zbrojovka je pro vás příjemný soupeř?

Zatím se nám tam daří, doufám, že to vydrží i po sobotním zápase. Osobně jsem s Brnem ještě neprohrál, ale Zbrojovka ztratila body v poslední minutě ve Zlíně, určitě bude chtít prohru odčinit. My chceme také vyhrát, ale je to moravské derby, nečeká nás nic jednoduchého.

Pocházíte z Břeclavi, vaši fanoušci to budou mít na zápas kousek. Čekáte na stadionu mimořádnou podporu kamarádů a známých?

Asi to bude stejné jako na Slovácku. Lidi jezdí raději do Hradiště, řekl bych, že je tam lepší atmosféra a kulturnější prostředí. Přijede jako obvykle pár kamarádů, určitě rodiče a babička, která mně hodně fandí. Že bych čekal dva autobusy fanoušků, to určitě nehrozí. Moc rád bych je potěšil, chceme napravit domácí zaváhání s Libercem a v Brně bodovat.

Byl Liberec zatím nejkvalitnější soupeř?

To bych neřekl, když jsme hráli v Plzni, tak měla Viktorka přes třicet střel na branku, je herně někde jinde. Měli jsme tam štěstí, u nás ho měl zase Liberec, dal dvě branky po našich chybách. Nahrávka Šuralovi a neodkopnutý balon v šestnáctce to byly dvě hrubky, které nás stály body. Velká škoda, že jsme alespoň nesrovnali, ke konci tam byly nějaké závary.

V zápase rozdal rozhodčí deset žlutých karet, útočník Slovanu Josef Šural tvrdil, že některé zákroky byly za hranou. Dá se s tím souhlasit?

Na hřišti jsem to nijak nevnímal. Nějaké žduchání tam v šestnáctce bylo, ale jestli tam byly zákroky na červenou kartu? Těžko říct. Osobně jsem tam měl jeden tvrdší zákrok. Došan (Libor Došek) vystřelil z otočky, gólmanovi balon vypadl, chtěl jsem ho doklepnout do sítě a přitom jsem do něho nešťastně zajel.

Zůstala vám prohra s Libercem dlouho v hlavě?

Když se prohraje, tak to ten večer ještě v hlavě mám, druhý den je obyčejně volno, snažím se to nějakým způsobem vyhnat z hlavy. Většinou vezmu psa a jdu s přítelkyní na procházku. Bydlím v Hradišti kousek od Moravy, takže asi osmikilometrová procházka kolem řeky je nejlepší relax.

Synot liga má za sebou šest kol. Jak jste na podzim spokojený se svými výkony?

Vždycky to může být lepší. Začátek ligy jsem neměl bůhvíjak vydařený, nedařilo se mně hlavně herně. Trošku jsem se nakopl v Jihlavě. Doufejme, že ty lepší zápasy ještě přijdou, nejlépe už v sobotu v Brně.

Pokud bereme i uplynulou sezonu, tak už jste osm zápasů neskóroval. Nejste z toho nervózní?

Nemyslím na to. Když se vyhrává a dává branky někdo jiný, tak je to jenom dobře. Ale byl bych rád, kdybych nějaký gól dal i já, ale zatím se z toho nijak nestresuji. Není mně to ani nijak vyčítáno. Je jasné, že každý chce dát gól, doufám, že u mě to přijde co nejdřív.