Střih. Třetí jarní kolo. Fotbalisté Boršic zvítězili podruhé za sebou. Po Morkovicích si vyšlápli také na Brumov, kde brankou mazáka Filipského senzačně zvítězili 1:0 a na předposlední Juřinku ztrácejí pouhý bod.

„Je pravda, že nás už spousta lidí odepsala. Každý si myslel, že to proti nám bude jednoduché a že jim body darujeme. My ale bojujeme, což je vidět na hře i výsledcích,“ říká záložník Petr Filipský.

Sestup už není jasný, záchranářská mise může skončit nečekaným úspěchem. „Co mám informace, tak do nižší třídy padá pouze nejhorší tým. Situace není tak hrozná jako na podzim. Šance je docela velká,“ cítí Filipský.

A právě s rovněž namočenou Juřinkou si to hráči Boršic v neděli rozdají o předposlední příčku.

„Sestup nás nestraší. Ani neřešíme, co bude v příští sezoně. Prostě se bavíme fotbalem. Jdeme na hřiště s tím, že tam necháme všechno. Chceme hlavně dělat lidem v Boršicích radost, protože za ty roky si to zaslouží,“ je přesvědčený bývalý hráč Slovácka, Jihlavy nebo HFK Olomouc.

Celek z Uherskohradišťska se po mizerném podzimu neuvěřitelně vzchopil. Odepsanému a podceňovanému týmu pomohly také zimní posily Bělaška s Malým a Večeřou. Viditelně se zlepšili ale třeba Konečný s Bartošíkem.

„Někteří kluci se na podzim v přeboru oťukali a vědí, co od soupeřů i soutěže čekat. Taky na sobě hodně zapracovali,“ všiml si Filipský. Kostru týmu kromě něj dál tvoří také Ohnutek s Cigošem. A právě otec posledně jmenovaného hráče převzal mužstvo v pozici kouče.

Osmačtyřicetiletý Pavel Cigoš dal mužstvu řád a disciplínu. V Boršicích zase funguje kabina, mančaft drží při sobě a bojuje. „Na výsledcích má velký podíl. Žije s týmem, pro který by udělal cokoliv,“ říká Filipský.

Byl to právě třiatřicetiletý fotbalista, který rozhodl sobotní duel v Brumově. Po dlouhém autu Ohnutek prodloužil balon za sebe. Domácí obránce míč netrefil a nepokrytý Filipský poslal míč z otočky přesně k zadní tyči.

Že výhra posledního týmu krajského přeboru na hřišti jednoho z favoritů nebyla náhodná, dokazují i předcházející výsledky. Boršice sice po zimní přestávce prohrály ve Velkých Karlovicích 1:3, ale před týdnem doma skolily Morkovice 2:1 a ukončily dlouhé čekání na první letošní výhru.

„Už v Karlovicích šlo vidět, že s námi musí soupeři počítat. Podali jsme tam slušný výkon. Bohužel ze tří brejků inkasovali tři góly a za patnáct minut bylo rozhodnuto,“ vrací se k úvodnímu jarnímu duelu Filipský.

„Proti Morkovicím jsme si ale spravili náladu, když všichni kluci podali bojovný výkon, a zápas jsme zvládli,“ dodal.