I když ve Zbrojovce nikdy pořádnou šanci nedostal, souboj s bývalým klubem bude mít pro mladého záložníka Slovácka Dominika Janoška hodně pikantní nádech.

„Určitě to nejen pro mě bude hodně zajímavé utkání. Asi budu před výkopem i trochu nervózní, ale na zápas se moc těším,“ přiznává Janošek.

Mládežnický reprezentant v zimní přestávce přišel do Uherského Hradiště právě z Brna. A zatímco ve Zbrojovce čekal na ligovou šanci marně, ve Slovácku i díky zranění kapitána Šumulikoskiho nastupuje v nejvyšší soutěži pravidelně.

Poslední duel v Karviné ovšem dvacetiletý mladík kvůli karetnímu trestu vynechal a vyrovnanou bitvu sledoval pouze na dálku přes počítač.

„Díval jsem se na to doma úplně napjatý a opět tomu chyběl jenom ten gól,“ říká Janošek.

Hlavně spoluhráče Davida Machalíka, který se v závěru střetnutí dostal do vyložené šance a měl na kopačce vítěznou branku, se ovšem zastává.

„Na monitoru to vypadá jednoduše, ale na hřišti je člověk pod tlakem, takže je to úplně o něčem jiném,“ líčí Janošek, jenž by mnohem raději byl s týmem v Karviné na hřišti, než doma v Rajhradu u Brna.

Trenér Slovácka Michal Kordula
V prvním poločase jsme hráli se zataženou ruční brzdou, říká Kordula

V sobotu ale u vypjatého derby Slovácka se Zbrojovkou chybět nebude. I Janošek cítí, že na Městském stadionu v Uherském Hradišti půjde o hodně.

„Zápas je to pro oba týmy nesmírně důležitý, takže očekávám taktickou bitvu a stejně jako v zápase s Libercem to může být o prvním gólu, protože tým, který půjde do vedení, získá psychickou výhodu,“ přemítá mládežnický reprezentant, který očekává slušný fotbal, hodně diváků a bouřlivou atmosféru. „Hlavně doufám, že pro Slovácko to bude vítězný zápas,“ přeje si Janošek.

Podle něj by na Zbrojovku mohla platit přímočará kombinační hra.

„Brno má dobrý blok, takže musíme rychle otáčet hru, dostávat se do mezer a pak hlavně vstřelit branku,“ zná recept na tři body Janošek.

Jan Navrátil (vlevo)
Je to smutné, ale koncovka je naše největší slabina, tvrdí Navrátil

V tréninku góly padají, v zápasech ne

Velkým problémem však může být mizerná koncovka. Vždyť čtrnáctý tým HET ligy v posledních dvou zápasech neskóroval. Celkem si v sedmi jarních duelech připsal pouze pět branek.

„My si v každém utkání dokážeme šance vytvořit, ale sráží nás neproměňování příležitostí. Hlavně kvůli tomu je naše postavení v tabulce takové, jaké je,“ říká Janošek.

Sám si bídné zakončení v mistrovských zápasech nedokáže vysvětlit.

„Je to až frustrující. Já nevím, čím to je, jestli máme smůlu, že nám to třeba v rozhodujícím okamžiku skočí, nebo na nás dopadá ta tíha okamžiku. Přitom v tréninku se nám zakončení daří. Ale přijde zápas, my si vytvoříme šance, ale zakončení se nám nedaří. Kéž by to bylo naopak,“ přeje si Janošek.

Utkání 24. kola HET ligy mezi Slováckem a Zbrojovkou Brno se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti hraje zítra od sedmnácti hodin.

Předprodej vstupenek na derby se uskuteční dnes od patnácti do osmnácti hodin.

„V den utkání bude možné vstupenky zakoupit na pokladnách stadionu od třinácti hodin,“ informuje mluvčí klubu Marek Jurák.

Daníček: Kotel je pozitivní a to mě nabíjí

„Všichni víme, o co v zápase s Brnem jde. Bude to velmi důležité a těžké utkání, a tak bude potřeba trpělivost jak na hřišti, tak i v hledišti. My navíc musíme na hřišti jezdit. Já ale věřím, že naši fanoušci nás poženou opět v pozitivním duchu. To je to, čeho si v poslední době cením nejvíc. Fanoušky hodně vnímám, a i když se nám výsledkově některé zápasy nepovedly, tak příznivci za námi stáli. Myslím si, že po této stránce se to za poslední dobu zvedlo. Někdy po nevydařeném zápase jdete pod kotel a čekáte, že přijde sprcha a najednou nás fanoušci naopak povzbuzují, že to zvládneme, že máme dál makat a že to přijde.
Možná si to někteří ani neuvědomují, ale když je to pozitivně laděné, tak nás to na hřišti mnohem více nabíjí. Když se to pak povede, tak jako třeba v zápase s Bohemkou, tak oslava v chumlu fanoušků je tou největší odměnou. Já jsem tady vyrostl a je to pro mě srdeční záležitost.“

Autoři: Libor Kopl, Marek Jurák