Letošní slavnostní zahájení provedl Hamšík společně se starostou Uherského Brodu Ladislavem Kryštofem a výrobně technickým ředitelem pivovaru Janáček Jaroslavem Horehleděm. Hráče jako první přivítal starosta Uherského Brodu. „Vážení fotbalisté, můžu říct, že tento turnaj už má určitou tradici. Díky panu Hamšíkovi se tady letos scházíme už po osmé a věřím, že nás ještě několik dalších ročníků čeká. I pro vás fotbalisty je to dobrá příprava na jarní sezonu. Hlavně vám přeji, aby se vám vyhýbala zranění a na turnaji se vám dařilo,“ řekl na úvod Ladislav Kryštof.

Poté si vzal slovo zástupce pivovaru Janáček Jaroslav Horehleď. „Jsem rád, že se náš pivovar může podílet na tak prestižním turnaji. Já jsem také hrával fotbal a za nás v zimní přestávce rozhodně nebyly takové terény, jaké máte k dispozici dnes. My vám jenom můžeme závidět. Přeji vám i divákům hodně vydařených zápasů,“ řekl mimo jiné Horehleď. „Díky a jdeme do toho,“ odstartoval vzápětí turnaj Josef Hamšík.

Uplynulé ročníky turnaje pomáhal organizovat bývalý sekretář Uherského Brodu František Jančář. Pokud jste přišli na kterékoli utkání turnaje, František Jančář byl jistota. Vždycky jste ho našli na Lapači. Zapisoval, organizoval, telefonoval výsledky, staral se o rozhodčí a nikdy nezapomněl sdělit novinky o brodském fotbale. To byla neviditelná práce tohoto nadšeného fotbalového funkcionáře. Je to už pár měsíců, co ovšem zápasí s nemocí a je mimo veškeré fotbalové dění. Popřejme tomuto fotbalovému nadšenci brzké uzdravení, a pokud to jenom trochu půjde, tak rovněž návrat na fotbalové stadiony. „František Jančář byl v uplynulých ročnících duší turnaje a já bych mu chtěl i touto cestou poděkovat za to, co udělal a věřím, že ještě udělá pro brodský fotbal,“ chválil bývalého sekretáře Josef Hamšík.

Stanislav Dufka

Čtěte více: vpravo nahoře Související články