Hra nebyla špatná, jenže ta koncovka. Tam Slovácko vyhořelo na celé čáře. Své o tom ví obránce Jan Juroška. Zhruba pět minut před koncem mohl pohodlně skórovat, stačilo si posunout balon a v klidu zamířit. Místo toho zbrkle střílel a míč poslal z nějakých deseti metrů vysoko nad.

 Měl jste obrovskou šanci, z gólové pozice jste překopl branku. Tu situaci šlo určitě řešit jinak. Souhlasíte?

Z mé strany to byla křeč, měl jsem to vyřešit líp. Mohl jsem si balon i lépe připravit, dát to plackou k tyči, byl jsem tam sám. Trošku jsem tu situaci nečekal, balon se ke mně odrazil, šel jsem za tím, bohužel jsem to taky neproměnil.

Měli jste několik gólových šancí. Je to jenom smůla v koncovce, nebo neumění?

Myslím si, že nám ten fotbalový bůh od začátku sezony nepřeje. Pořád věřím, že se to zlomí. Pořád o tom mluvíme dokola, teď musíme přepnout na Jihlavu, za pět dní je zápas, který prostě musíme zvládnout. Pak bojovat na jaře tak, jako bojujeme teď, s tím, že ty góly tam musíme dotlačit.

Diktovali jste tempo hry. Do vedení šel přesto soupeř, který dal gól prakticky z prvního rohu.

Je to paradox. Dostali jsme branku znovu ze standardky, zaměřovali jsme se na to, trénovali jsme to každý den. Čím víc se na něco, co nám nejde, soustředíme, tak tím víc je to z naší strany křeč. Nevím, co k tomu víc říct. Je to škoda, mrzí mě to.

Překvapilo vás, že jste měli téměř celý zápas pod kontrolou?

Každý viděl, že Zlín tahal za kratší konec. Opakuje se to téměř každý zápas. Měli jsme tam obrovské šance, včetně té mojí. Věřil jsem i za dvoubrankového stavu, že se nám to podaří zvednout. Že to tam spadne, věřil jsem, že alespoň vyrovnáme. Bohužel, zase jedeme bez bodu. Zklamání je veliké.

Zlín toho moc nepředvedl, čekal jste, že budete ten tvořivější tým?

Možná jsme malinko čekali, že fotbalovější tým budeme my. To se potvrdilo hlavně v druhém poločase. Bohužel jsme zase prohráli.

V sobotu hrajete se stejně ohroženou Jihlavou, asi to bude zápas podzimu, že?

Už musíme na tu Jihlavu přepnout. Věřím, že když budeme hrát takto, je to jenom otázka času. Vážně věřím, že s Jihlavou to tam napadá. Ten zápas prostě musíme zvládnout a ty góly tam dotlačit.

Času už moc nemáte, ztrácíte zápas za zápasem…

Bodů máme málo, každý ví, kde jsme v tabulce. Všichni si to uvědomujeme, budeme bojovat až do konce. Ten tým má obrovskou sílu, věřím, že to zvládneme.