Reprezentace do 19 let se sejde už v neděli, aby se v pondělí vydala do francouzského Toulonu, kde ji čeká poslední prověrka před mistrovstvím Evropy v Gruzii. Na turnaji se utká ve skupině se Skotskem, Indonésií a Brazílií. „ Je to moje nejúspěšnější sezona v kariéře. Naskočil jsem do ligy, postoupili jsme na Euro, ještě by to chtělo zítra porazit Spartu,“ říká před posledním ligovým kolem odchovanec fotbalu v Uherském Brodě.

Věříte si, že byste mohli uspět?
Už jsme se přesvědčili, že v naší lize se dá hrát s každým. Hrajeme doma, už jsme dlouho nevyhráli a chtěli bychom se s fanoušky rozloučit s ligou vítězstvím. Sparta není zrovna v ideálním rozpoložení, mohli bychom toho využít. Výhra by byla velká paráda a super tečka za sezonou.

Sparta je velká výzva. Nastoupíte v základní sestavě?
Tak to ještě nevím, ale byl bych moc rád. Proti Spartě by si chtěl zahrát každý. Je to spíš otázka na trenéra, uvidíme, jakou určí sestavu.

Dva dny po zápase proti Spartě oslavíte 19. narozeniny. Výhra by byla asi nejhezčí dárek. Souhlasíte?
To je jasné. Tři body proti Spartě by byly fantastické. Když vyhrajeme a kdybych dal ještě branku, tak to by byla paráda. Klukům v kabině určitě něco přistane.

V uplynulém kole jste proti Liberci nastoupil v základu poprvé v kariéře. Měl jste trému?
Zhruba do patnácté minuty, nějak blbě se mi dýchalo, pak už to bylo v pořádku. Nebyl to můj úplně první ligový start, takže docela v pohodě.

Záložník Slovácka Jan Navrátil.
Navrátil: Se Spartou musíme bodovat

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte v základní sestavě?
Už v týdnu. Při nácviku různých situací se dalo vydedukovat, že půjdu do zápasu od začátku.

Měl jste rodinnou podporu na tribuně?
Jasně. Na zápase byl děda, mamka s tátou a brácha. I když jsme prohráli, tak zápas hodnotili celkem pozitivně. Herně to bylo vyrovnané utkání. Pro fanoušky atraktivní, škoda že jsme ho nezvládli výsledkově. Osobně jsem tam měl několik věcí, které jsem mohl udělat líp.

Za Liberec nastoupil Milan Baroš, jeden z nejlepších hráčů naší historie. Měl jste před ním respekt?
Ani ne, spíš jsem se těšil, že si můžu zahrát proti takovému fotbalistovi. Bylo to super, že jsem nastoupil proti někomu, koho jsem od malička obdivoval. Milan Baroš má obrovské zkušenosti, hrál výborně, na svůj věk byl na tom i ohromně fyzicky. Klobouk dolů.

V týdnu zveřejnil trenér reprezentace do 19 let Vítězslav Lavička nominaci na turnaj ve Francii. Čekal jste, že tam bude vaše jméno?
Abych se přiznal, tak trošku jo, volal mně to kamarád.

Jaký je váš program po posledním ligovém zápase?
Po Spartě se ještě vyspím doma, v neděli ráno odjíždím vlakem do Prahy na sraz, který nám začíná ve tři hodiny. V nominaci ze Slovácka je ještě Laco Tkáč, pojedeme spolu. Po postupu na Euro nám trenér slíbil právě na neděli malou oslavu postupu. Uvidíme, co připraví, moc se těším.

Díky turnaji ve Francii přijdete o dovolenou. Nemrzí vás to?
To ještě není jisté. Vůbec nevím, kdy se vrátíme. Pokud nepostoupíme ze skupiny, tak bych mohl mít volno nějakých pět dnů. Trenér Levý říkal, že se ještě nějak domluvíme. Začátkem července začíná Euro, sraz bude nějakých pět dnů předtím. Vím, že přijdu ve Slovácku skoro o celou letní přípravu.

Bude pro vás Euro vrcholem kariéry?
Zatím asi jo, tato sezona je nejlepší, kterou jsem zažil, ale ještě zdaleka neskončila. Pevně doufám, že to nejlepší teprve přijde.

Máte za sebou náročné jaro. Kvalifikace v reprezentaci, srazy, liga. Necítíte se unavený?
Je pravda, že je toho dost, ale v mých letech nemám být z čeho unavený. Spíš se na všechno, co mě čeká, těším, to ani tu únavu nijak nepociťuji. Stačí, když se dobře vyspím. Chci toho dokázat co nejvíc.

Jaký máte ještě relax mimo spánek?
Nic zvláštního. Doma s rodinou nebo s přítelkyní. Občas si vyjedeme někam na kole nebo na procházku. Ještě chodím do školy, na podzim budu dělat maturitu, chtěl bych zkusit vysokou školu. Doma jsou za to rádi.

Jste odchovancem Uherského Brodu, který má tři kola velkou šanci postoupit do třetí ligy. Sledujete jejich jarní výsledky?
Jasně. Znám skoro celé mužstvo a všechny lidi kolem fotbalu v Uherském Brodě. Jen nemám moc času tam chodit, ale určitě vím, že jsou první a fandím jim. Věřím, že jim to první místo v tabulce vydrží až do konce.