V letní přípravě bude Jakub Prajza znovu bojovat o místo v kádru trenéra Stanislava Levého. První týden přípravy má za sebou, po kondičních testech už ví, na čem musí ještě zapracovat. „Na konci druholigové sezony jsme moc neběhali, spíš jsme se soustředili na zápasy a rehabilitaci. Na testech se ukázalo, že musím přidat fyzičku," dobře ví odchovanec Slovácka.

Jak hodnotíte vaše roční hostování ve Vítkovicích?
Podzim byl těžký, to jsme získali jenom sedm bodů. Na jaře jsme se semkli a v posledním kole se druhá liga zachránila.

Pavel Hoftych. Ilustrační foto.
Lidi, bavte se! vzkazuje Pavel Hoftych

Spíš myslím hodnocení z vašeho osobního pohledu. Co vám ten rok ve druhé lize dal?
Určitě to bylo super. Odehrál jsem nějakých 26 zápasů, takže z herního vytížení určitě spokojenost. Byl jsem spokojený i se zázemím. Bydlel jsem se spoluhráči na bytě, nebyl žádný problém. I parta byla ve Vítkovicích výborná. Nemůžu si za ten rok vůbec na nic stěžovat.

Bylo ve hře i to, že byste ve Vítkovicích zůstal?

Trenér West se mnou pořád nějakým způsobem komunikuje. Uvidíme, pokud to nevyjde ve Slovácku, tak se můžu domluvit znovu do Vítkovic, ale to je ještě předčasné řešit. Prvořadě bych chtěl zůstat v Hradiště.

Fotbaloví fanoušci v Uherském Hradišti. Ilustrační foto.
Tisíce fanoušků míří do Hradiště na fotbalový superpohár

Během jedné sezony se v klubu vystřídalo několik trenérů…
Je to pravda, točilo se to nezvykle dost. Začal trenér West. Úvod soutěže nám moc nevyšel, tak přišel pan Pulpit, ale moc jsme se nezvedli, na lavičce vydržel jen čtyři zápasy. Znovu se vrátil trenér West, který přivedl pana Kopeckého, ten změnil styl hry a přišly i body. Na jaře to šlapalo výborně, uhráli jsme rekordních 24 bodů. Výsledkově jsme byli na jaře kolem čtvrtého místa tabulky. Byla tam i skvělá parta, možná jsem takovou ještě nezažil.

Na jaře jste doma obrali o body v derby i ostravský Baník. Byl to váš nejlepší zápas?
Asi jo. Proti Baníku přišlo přes sedm tisíc lidí. Troufnu si říct, že ten zápas jsme měli vyhrát (2:2). Byli jsme lepším mančaftem. Před utkáním jsme se hecovali, chtěli jsme uhrát alespoň remízu, nakonec jsme byli s bodem zklamaní. Baník vyrovnal tři minuty před koncem. Ještě půlhodiny po zápase jsme seděli se svěšenými hlavami. Remíza byla pro nás ztráta.

Záložník Slovácka Marek Havlík (vpravo) spolu s dalším odchovancem hradišťského klubu Michalem Trávníkem a malými fanoušky české 21ky.
Marek Havlík: Moc jsem nemířil, prostě jsem vystřelil a byl z toho gól

Dokážete odhadnout sílu Baníku? Kde se bude podle vás pohybovat v lize?
Na podzim jsem je moc neviděl, na jaře asi dvakrát. Nevím, netroufnu si to říct. Uvidíme, jak budou posilovat, i když to také nemusí být rozhodující. My jsme třeba měli ve Vítkovicích po podzimu sedm bodů. Na jaře se tým nezměnil a výsledkově jsme skončili na čtvrtém místě.

Pozorujete ve Slovácku za ten rok nějakou změnu?
Tak změnil se hlavně trenér, ale v kádru žádný velký pohyb nebyl. Mimo Honzy Navrátila znám všechny kluky. V klubu je také všechno stejné, i uklízečky. Žádné velké změny jsem nevypozoroval.

Máte za sebou kondiční testy a týden letní přípravy. Jde všechno podle plánu?
Řekl bych, že jo. Testy byly zrovna pro mě hodně náročné. Poslední měsíc už jsme ve Vítkovicích moc netrénovali. Spíš jsme se soustředili na zápasy, hodně se regenerovalo. Na testech se to ukázalo, musím ještě nabrat fyzičku a něco naběhat.

Nová posila 1. FC Slovácko Jan Juroška.
Jan Juroška: Chci mít v Hradišti radost z fotbalu

V týdnu byly tropické teploty. Byly nějaké změny v přípravě? Přesunul se třeba trénink na pozdější dobu?
Ne, nic takového. Žádné změny nebo úlevy nejsou. Příprava jeden normálně podle plánu. Trénuje se ve stejný čas, i když prší nebo svítí sluníčko.

S čím jdete do letní přípravy ve Slovácku?
Je to jasné, zůstat tady a poprat se o místo v sestavě. Ve Vítkovicích jsem hrál celý rok levého obránce, ale klidně můžu hrát i na pravé straně. Je mi to jedno.

Kdy se rozhodne o vašem dalším osudu?
Nevím. To neřeším, ale řekl bych, že během tří až čtyř týdnů by se to mohlo rozhodnout.