Nová posila z olomoucké Sigmy se gólově novém dresu neprosadila. Musí se prý s mančaftem víc sehrát

O dva dny později vyběhl v bílém dresu Slovácka do zápasu proti Mladé Boleslavi. Branku sice nedal, jeho nový klub odešel bez bodů, ale patřil k tomu lepšímu, co kouč Svatopluk Habanec na hřiště poslal.

Jak jste osobně spokojen se svou premiérou na Slovácku?

Těžko říct, mám za sebou dva tréninky, víc jsem toho nestihl. Mančaft je slušný, snažili jsme se hrát po zemi, když se ještě víc sehrajeme, tak si myslím, že to bude dobré.

První poločas jste začali sympaticky. Byla tam bojovnost a náznaky gólových příležitostí…

Boleslav hrála první půlku jenom na brejky, my jsme do zápasu vstoupili celkem dobře. Zbytečně jsem jim ale darovali hodně standardek, myslím, že z jedné nich po odraženém míči padl i první gól. Ščuk to trefil tak, jak to trefil. Do té doby neměla Boleslav žádnou šanci. Ostatní brejky jsme přežili. My jsme bohužel žádnou akci nedotáhli do gólu.

Po přestávce už to byla z vaší strany křeč. Souhlasíte?

Druhou půlku jsme vypadli ze hry a moc jsme se do vápna soupeře nedostávali. Jenom po šestnáctku. Druhá branka byla také po odraženém balonu. Kysela to trefil na gól měsíce. V 80. minutě už bylo těžké výsledek nějak otáčet.

Ze hřiště jste odešel dvacet minut před koncem. O střídání jste si řekl?

Už jsem toho měl dost, v týdnu jsem toho moc nenatrénoval.

Po vaší chybě šel sám na branku boleslavský Nešpor. Dá se to přičíst vaší únavě?

Měl jsem toho fakt dost, ale neřekl bych, že to bylo úplně z únavy. Dobře vystihl můj záměr, můžu poděkovat našemu brankáři, že mě podržel.

Mrzí vás nějaké příležitost, kterou jste nedotáhl do konce?

Když jsem nahrával Vencovi Ondřejovi, tak jsem mu mohl dát balon míň. Asi by šel sám na branku, jinak nevím, možná jsem mohl dát větší razanci mojí střele v první půlce. Spíš jsem čekal, že se budu dostávat víc do šancí. Snad to bude příště lepší.

V zápase jste se na úplném hrotu nepohyboval. Jaká byla vaše úloha?

Na hrotu byl Venca (Ondřejka), hrál jsem spíš podhroťáka, měl jsem rozdělovat balóny a dostávat se do vápna. První půlku to ještě šlo, ale druhý poločas už ne. Pokud soupeře tlačíte a dostanete gól, je to vždycky na psychiku horší.

Proč to druhou půlku nešlo?

Boleslav nebyla druhý poločas tak zatažená. Ale hlavní bylo, že my jsme hodně kazili.

Byl to pro vás jiný zápas než obvykle? V Olomouci jste znal prostředí, hráče a na Slovácko jste přišel dva dny před utkáním. Byl jste nervózní?

Trošku jo, ale s prvním míčem to ze mě spadlo. Samozřejmě, že si budu muset zvyknout na herní styl Slovácka, je to něco jiného než v Olomouci. Doufám, že to bude jenom lepší.

Co musíte ve hře zlepšit?

Nevím… Kazíme hodně přihrávek. Musíme je zpřesnit a tlačit se víc do vápna. Chce to také více střílet, abychom dali gól.