Velkého překvapení se dočkala skupina A, kde lídr soutěže z Lípy zakopl na hřišti poslední rezervy Příluk. Tím druhé Pohořelice po výhře nad béčkem Tečovic stáhly ztrátu na šest bodů a Příluky předaly černého Petra béčku Lukova, které ke svému zápasu do Komárova ani neodjelo.

BŘEZŮVKY – HALENKOVICE 1:1 (1:1)

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří v 5. minutě střelou Kašpara z dvaceti metrů otevřeli skóre zápasu. Březůvky se osmělily v 35. minutě únikem po pravé straně, kdy míč vyvezl obránce Slovák a byl zastaven až faulem. Z pokutového kopu se exekutor Mikel, jak je jeho zvykem, nemýlil. Nebýt domácího brankáře Ševečka, tak se skóre do poločasu ještě dvakrát měnilo. Druhá půle byla už jen v režii Březůvek, ovšem jak už je to v jarní části zvykem, bez gólového efektu.

Branky: Mikel z pen. – Kašpar. Rozhodčí: Klučka. Březůvky: Ševeček – Kozmík, Gregor, Slovák, Mikel, Kmošek, Krajča J., Hink, Mališka L., Lakomý, Horňáček. Střídali: Mališka D., Kamenčák, Krajča O.

MYSLOČOVICE – HVOZDNÁ 3:1 (2:0)

Utkání mezi týmy z opačných konců tabulky začalo ve vyšším tempu. Už v 5. minutě se po chybě domácí obrany dostal do samotného úniku hostující útočník, ale brankáře Vajdu nepřekonal. V 15. minutě zahrozily Mysločovice velkou šancí, kdy hostující obránce vykopával míč z brankové čáry. Netrvalo to dlouho a v 17. minutě po podobné akci se už domácí Pavlačík nemýlil a otevřel skóre přesnou hlavičkou k tyči. Hvozdná se sice vzchopila, ale žádnou větší gólovou příležitost si nevytvořila. Po půlhodině hry Skopalík z trestného kopu našel hlavu Jukina – 2:0. Do konce poločasu se stav už nezměnil. Po změně stran se domácí dostávali do šancí. Síť ale rozvlnil až Skotek po hodině hry, kdy po kombinaci na jeden dotek dával míč do prázdné brány. Utkání se už dohrávalo bez větších šancí na polovině hřiště. V poslední minutě ještě hosté zahrávali nepřímý kop po zdržování hry brankářem a snížili pěknou střelou k tyči na 3:1.

Branky: Pavlačík, Jukin, Skotek – Pavel. Rozhodčí: Uhlár. Mysločovice: Vajda – Bittner, Šidlo, Skotek, Vyňuchal, Vařecha, Pavlačík, Dřímal, Juráň, Skopalík, Jukin.

LHOTA U MALENOVIC – FRYŠTÁK B 2:1 (0:0)

V prvním poločase se hrálo vyrovnané střetnutí, přestože rezerva Fryštáku nastoupila hned s třemi hráči áčka. Největší šancí Fryštáku byla tyč V. Doležela. Vstup do druhého poločasu se hostům vůbec nepodařil. Lhota po chybě obrany šla rychle do vedení Brázdou. Pěknou střelou z dálky opět agilního Brázdy následně odskočila na dvoubrankový náskok, který zkorigovali pouze trefou Bednaříka.

Branky: Brázda Libor 2 – Bednařík. Rozhodčí: Mikeska. Fryšták B: Mikel – Rudolf, Dobiáš, Mikulík, Zelík, Bednařík, Slaměna, V. Doležel, M. Doležel, Petráš, Velikovský.

PŘÍLUKY B – LÍPA 2:1 (1:0)

Rezerva Příluk nasadila brankáře z áčka Červenku, který se výrazně podílel na překvapení kola. Již v 18. minutě načal cestu za vítězstvím Roman Frolek, když po rohu trefil odražený míč přesně k tyči. Lípa se snažila domácí obranu překonávat nakopávanými balony a útočníci je stahovali do středu hřiště k vápnu. Ve 40. minutě po dlouhém odkopu šel sám na brankáře, ale svou šanci trestuhodně zahodil. Ve druhé půli si Lípa vynutila nápor a nebezpečnými centry ohrožovala brankáře Červenku. V 64. minutě musel předčasně pod sprchy Mezírka a Příluky dohrávaly v deseti. Lípa ještě zvýšila obrátky a s vypětím všech sil, někdy i se štěstím se Příluky bránily. Paradoxně však Pospíšil hlavou zvýšil vedení. Hosté se dočkali až pět minut před koncem, když Procházka zpracoval dlouhý míč za obranu a přehodil příluckého gólmana. Na vítězství však již Lípa nedosáhla.

Branky: Frolek R., Pospíšil – Procházka. Rozhodčí: Veselý. Příluky B: Červenka – Čecho, Frolek R., Krumpolc, Durčo, Pavelka, Blažek, Nesvadba, Stuchlík, Pospíšil, Mezírka. Střídali: Šranko, Janků M.

BŘEZOVÁ – PASEKY 7:1 (5:0)

Paseky přijely na Březovou zřejmě v oslabené sestavě, protože po půlhodině hry vedli domácí rozdílem čtyř gólů. Do kabin odcházeli hráči již s pětibrankovým vedením, přestože se nehrál nijak zvlášť oslnivý fotbal, domácím to lehce stačilo na suverénní vítězství nad vždy obávaným soupeřem. Vše začal hned ve 3. minutě ostrostřelec Adam Starý, jenž zužitkoval únik Míry Žáka po levém křídle a následném prudkém centru před branku soupeře. Druhou trefu přidal po čtvrthodině hry dorážkou zblízka Žák. Ve 33. a 34. minutě proměnil k údivu všech své sólové úniky Pavel Stuchlík. Ve 39. minutě vybídl nádhernou českou uličkou Starý svého spoluhráče Žáka, který s klidem Angličana křižnou střelou zvýšil. Obraz hry se moc nezměnil ani v druhé části utkání. Domácí jednoduše dominovali. V 65. minutě přidal šestý gól Jar. Červenka mladší. O sedmou trefu se postaral v 78. minutě střídající Michal Kučera přízemní střelou k levé tyči. Hosté dvě minuty před koncem přece jenom vsítili kýžený čestný úspěch překvapivou ranou z dálky Alešem Langrem.

Branky: Stuchlík 2, Žák 2, Starý, Červenka ml., Kučera – Langr. Rozhodčí: Ruman J., 50 diváků. Brezová: Langer – Matůsů, Bednařík, Zvonek, Červenka Jar. ml., Veceřa Dan, Kovář, Starý, Žák, Langer, Stuchlík. Střídal: Zedníček, Kráčalík, Kučera. Paseky: Švec – Pagáč, Langr, Chromek P., Boudi, Pinkas, Tuna, Chromek J., Machů, Doboš, Tomický. Střídal. Zahradníček, Slovák.

POHOŘELICE – TEČOVICE B 5:1 (1:0)

Utkání začalo náporem Pohořelic, které se již v 5. minutě ujaly vedení překvapivou, ale krásnou střelou z dálky Švejčara. Tečovice spoléhaly na brejky, které ovšem domácí obrana dokázala vždy eliminovat. Pohořelice do poločasu své vyložené šance nedokázaly využít a na klobásku šli diváci za těsného vedení. Po změně stran se obraz hry nezměnil a domácí v 50. minutě přidali další branku a Tečovice s celkem snadno přehrávaly. Další branka padla po čtvrthodině, ale hosté ještě dokázali snížit – 3:1.V závěru utkání přidal gól Marholt a těsně před koncem zakončil utkání krásnou střelou do horního růžku Máca.

Branky: Marholt 2, Máca, Švejčara, Ruzselák M. – Krajča. Rozhodčí: Veselý. Pohořelice: Holomek – Švejčara, Vrzala, Strakoš, Bartuněk, Marholt, Trčka, Máca, Pelánek, Ruszelák M., Ruszelák P. Střídali: Vendolský, Kašný. Tečovice B: Sehnálek – Řiháček A., Mrázek, Křenek, Hynčica, Závada, Vicher, Soják, Krajča, Frkal. Střídali: Řiháček Jaroslav, Řiháček Josef, Krstek.

KOMÁROV – LUKOV B 3:0 KONTUMAČNĚ

Hosté se nedostavili k utkání. „Hráči béčka nenašli v sobě morální sílu odjet ve značně oslabené sestavě k utkání," vysvětlují na své sociální síti fotbalisté Lukova B.

SMOLINA – BISKUPICE 0:5 (0:4)

Smolina nastoupila s nadějí konečně dosáhnout na první body v sezoně. Nezačala vůbec špatně, když hned v úvodu utkání měla příležitost otevřít skóre z penalty, kterou však neproměnila. Následoval krutý trest v podobě čtyř inkasovaných branek po pohledných souhrách hostů již v průběhu první půle. Ve druhém poločase Biskupice přidaly ještě jednu branku a utkání se jen dohrávalo.

Branky: Gajdůšek T. 2, Porubský 2, Kašpárek. Rozhodčí: Ruman Milan. Nevšová: Sucháček – Sába, Lenhart, Ročák, Chovanec – Pykal, Malina, Barcuch Jan, Pechanec – Bosák, Barcuch Jakub.

ROKYTNICE – LUHAČOVICE B 2:1 (1:0)

Do utkání vstoupila lépe Rokytnice a v 5. minutě napřáhl z dvaceti metrů Pavel Hamalčík a nedal luhačovickému brankáři Coufalíkovi šanci. V dalším průběhu prvního poločasu hosté výborně kombinovali, jejich šance však bravurně likvidoval rokytenský gólman Baklík. Domácí se spoléhali na rychlé protiútoky, chyběla však přesnost v zakončení a potřebné štěstí. Ve druhém poločase začali hosté aktivněji a snažili se o vyrovnání. Jejich snažení ovšem záhy zchladil střelec Pavel Hamalčík, který opět z dvaceti metrů z trestného kopu přidal druhý gól. Luhačovice skórovaly až v poslední minutě po rychlém protiútoku Ďurďou.

Branky: Hamalčík P 2. – Ďurďa. Rozhodčí: Zikmund. Rokytnice: Baklík – Goňa T., Vaněk, Suchý, Eliáš J., Goňa M., Hamalčík P, Saloky P., Eliáš M., Šuráň, Goňa A. Střídali: Pešek, Saloky O., Plášek. Luhačovice: Coufalík – Surý, Ďurďa, Slezák, Fojtů, Smištík, Kunc, Polách, Červenka, Liška, Hubáček.

SLOPNÉ – NÁVOJNÁ 7:1 (3:0)

Překvapivě jednoznačné utkání ve prospěch Slopného se začalo rýsovat již v 5. minutě, kdy přesnou přihrávku Žáčka za obranu hostů chladnokrevně proměnil Šůstek. Ten měl v průběhu prvního poločasu na svých kopačkách další tři gólové šance, ale míč pouze míjel branku. Rozhodnutí padlo v konci prvního poločasu, kdy po sérii dalších šancí domácích skórovali Pařízek a Žáček. Po přestávce opět skóroval Šůstek. Hosté měli v podstatě jednu šanci, kterou využil Pavlík, když pěkný centr umístil hlavou do sítě Slopného. To však bylo ze strany hostů vše. Dále měli převahu domácí, kterou vyjádřili dalšími hezkými brankami Kozubík Tomáš, Chlud Jan a Bartoš. I tak vysoké vítězství domácích mohlo být ještě mnohem výraznější.

Branky: Šůstek P. 2, Pařízek, Žáček L., Kozubík T., Chlud J., Bartoš – Pavlík. Rozhodčí: Goňa. Slopné: Petráš – Chlud Jan, Trunkát, Kozubík, Chlud Jaroslav – Pařízek, Šenovský, Bartoš, Brunik – Žáček, Šůstek. Střídali: Pochylý, Váňa, Petráš. Návojná: Surý – Martinec, Pavlík, Vaněk Miroslav, Janáč, Vaněk Martin, Šárek, Macháč, Naňák, Šenkeřík A., Šenkeřík M. Střídali: Řehák B., Řehák R.

POTEČ – ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ B 6:1 (2:0)

Utkání začalo ve svižném tempu, domácí byli od začátku utkání lepším týmem na hřišti, avšak často zbrklé a nepřesné zakončení přinášelo nervozitu jak mezi hráče, tak i mezi fanoušky. Zlomový bod utkání přišel po půlhodině hry, kdy se po špatném dopadu zranil hostující gólman a s podezřením na zlomeninu ruky byl převezen k lékařskému ošetření. Ihned z následné akce v 32. minutě po krásné kombinační akci Sukup doklepával míč do prázdné brány a Poteč se ujala vedení. Ještě do poločasu zvyšoval na 2:0 Trčka, který dostal na hranici malého vápna naservírovaný míč a šancí nepohrdl. Zdramatizování přišlo v 55. minutě, kdy z ojedinělého útoku snížil hlavou Fojtík – 2:1. Na další změnu skóre se čekalo až do 70. minuty, kdy na centrovaný míč nejvýše vyskočil Novák a zvýšil vedení na 3:1. Ihned z dalšího útoku se Sukup prokličkoval celou hostující obranou a přidal čtvrtou trefu. V 80. minutě se ze standardní situace prosadil Františák, který překvapil gólmana ranou pod břevno. Ten samý hráč o pět minut později stanovil konečný výsledek.

Branky: Františák 2, Sukup 2, Trčka, Novák – Fojtík. Rozhodčí: Lebloch, 150 diváků. Poteč: Kolařík – Juřica, Tvarůžek, Rosner, Novák – Bartoš (46. Gargulák), Sukup, Smolek, Františák – Sukup 70. Číž R., Trčka (46. Procházka).

POZLOVICE – VLACHOVICE B 5:1 (1:1)

Za krásného letního počasí uvítali Pozlovičtí na vyprahlém trávníku sousedy z tabulky rezervu Vlachovic posílenou o hráče áčka. Od úvodních minut se hrál díky oběma soupeřům rychlý, pohledný fotbal se šancemi na obou stranách. Po čtvrthodině hry se Pozlovice ujaly vedení, když se ve skrumáži z rohového kopu prosadil Pavel Coufalík. Ve 33. minutě pak hosté po přečíslení vyrovnali Faldíkem. Po změně stran se pokračovalo v otevřeném fotbale. Ve 48. minutě našel přetaženým centrem Adámek hlavu Stolaříka a domácí opět vedli. V 56. minutě po dalším rychlém brejku přidal P. Coufalík svou druhou branku. Domácí následně přešli v pozorné bránění rychlých hostujících hráčů, kteří troskotali také na výborně chytající opoře v pozlovické svatyni, nestárnoucím Jiřím Vaškůjovi. V 73. minutě se pak ujal další rychlý kontr do otevřené obrany a kapitán domácích Vrátník upravil stav na 4:1. V úplném závěru byl zezadu faulován unikající V. Jurák, hostující obránce se poroučel po červené kartě do kabin a navrátilec do domácí sestavy Ondřej Bartončík rozhodl z penalty o konečném, pro dobře hrající hosty možná až příliš krutém stavu utkání.

Branky: Coufalík, Stolařík, Hasoň, Vrátník, Bartončík – Faldík. Rozhodčí: Houšť. Pozlovice: Vaškůj J. – Voráček D., Michálek J., Bernátek L., Semela R. – Plášek K., Adámek K., Jordán J., Coufalík P. – Stolařík T., Vrátník R. Na střídání: Hasoň S., Jurák V., Bartončík O., Kolář J.

DRNOVICE – NEDAŠOVA LHOTA 3:1 (2:1)

Drnovice šly brzy do vedení, když ve 2. minutě Pastorek unikl po pravé straně a z dvaceti metrů prostřelil gólmana. Po čtvrthodině hry opět utekl Pastorek, centrem našel P. Zichu, který se nemýlil – 2:0. Hostům se pár chvil před přestávkou podařilo snížit Urbánkem. V první půli byly Drnovice aktivnější, Nedašova Lhota zrovna neměla svůj den. V 55. minutě domácí přidali třetí trefu, když chybu obrany využil P. Zicha. Lhota měla míč více na kopačkách, ale Drnovice byly důraznější, produktivnější a více šly za vítězstvím.

Branky: Zicha P. 2, Pastorek – Urbánek. Rozhodčí: Ruman J. Drnovice: Stružka – Ludík J., Lukáš L., Nosál, Vlček M. – Ludík Josef, Vlček T., Lukáš M., Pastorek M. – Zicha P., Machů S. Střídali: Vrána M., Tománek D., Gabko M.

MIROŠOV – NEVŠOVÁ 0:6 (0:3)

Do utkání nastoupila mužstva z opačných konců tabulky, takže se předpokládal větší tlak od hostů. Přispělo k tomu i rychlé zranění mirošovského brankáře, který po střetu s hostujícím útočníkem dostal kolenem do hlavy a musel být vystřídán náhradním hráčem do pole, což se na hře projevilo. Po čtvrthodině hry Nevšová otevřela skóre a uklidnila se. Mirošov si vytvořil pár slibných šancí, ale chybělo lepší zakončení, a proto následoval trest, kdy hosté rychlými dvěma brankami odskočili ve vedení 3:0 a drželi otěže utkání pevně v rukou. Do druhé půle Mirošov nechtěl inkasovat debakl, ovšem Nevšová jim jejich záměr vůbec neulehčila a přidala další tři trefy. Domácí si jen zhluboka oddechli, když rozhodčí naposledy zapískal do píšťalky. Další střelecké představení předvedl nevšovský snajpr Václav Tomšů, který nasázel dalších pět gólů a v posledních třech zápasech se zastavil na čísle 16!

Branky: Tomšů 5, Vašička. Rozhodčí: Divácký. Mirošov: Vangor – Obadal M., Rajznauer, Sucháček, Frys, Andrýs, Prášil, Němeček, Fojtík, Krpenský, Řepka. Střídal: Obadal T.

1. Nevšová 23 21 0 2 96:25 63
2. Poteč 23 14 4 5 71:45 46
3. Slopné 23 13 6 4 65:34 45
4. Rokytnice 23 11 6 6 52:50 39
5. Nedašova Lhota 23 11 4 8 71:54 37
6. Biskupice 23 9 7 7 42:41 34
7. Návojná 23 10 3 10 47:44 33
8. Pozlovice 23 9 6 8 52:63 33