Igor Engler totiž hostující strážce svatyně Úlehlu a Urbana překonal pětkrát! „Dát pět branek, to se mi naposledy povedlo ještě v dorostu před deseti lety," zalovil v paměti devětadvacetiletý útočník.

Pět gólů za zápas, to je úctyhodný výkon. Už se vám někdy něco takového povedlo?

Už se mi to povedlo. Bylo to ale ještě v dorostu při zápase v Traplicích. Myslím, že to bylo v mé poslední sezoně v dorostu, takže jsem si to zopakoval po deseti letech.

Mezi muži jste dal nejvíc kolik branek?

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak nejvíc jsem se asi trefil třikrát. Čtyři góly jsem v jednom zápase, myslím, ještě nedal.

11:1, to není zrovna obvyklý výsledek. Co se v neděli přihodilo soupeř byl tak slabý, nebo vy jste hráli tak dobře?

Myslím, že to byla kombinace obojího. Nám ten zápas určitě vyšel na jedničku. Líbilo se mi ale, že Nedakonice i za nepříznivého stavu pořád hrály fotbal, chtěly dát gól. I proto jsme měli vpředu hodně prostoru a skóre narostlo až na jedenáct branek. Diváci si určitě přišli na své.

Jak byste popsal své zásahy?

První jsem dal levačkou k tyči po zpětné přihrávce od Pavla Vyorala. Před druhým gólem mi Pavel Sklenář poslal balon podél stopera, soustředil jsem se hlavně na to, abych trefil branku, a ani nevím, jak to kolem gólmana prošlo. Třetí jsem dal ze skrumáže po odraženém balonu. Poslední dva góly tam mi Michael Huňka s Michalem Červinkou dali krásné přihrávky do brejku. Já sice nemám rád, když jdu sám na gólmana, to mi nedělá moc dobře, povedlo se mi ale obě akce dotáhnout do úspěšného konce, když jsem obstřelil gólmana. Klukům patří velký dík, líp už šance připravovat snad ani nešlo.

Za hattrick se většinou dává litr slivovice. Co budete muset dát mančaftu za pět branek?

No, řekl bych, že za góly to bude ten litr slivovice a další pak za rozhovor s vámi. (Smích.) Takže asi dva. Brácha mi o poločase říkal, že když dám šest gólů, tak mi dá litr slivovice. Mohl jsem ušetřit, ale bohužel jich dal jenom pět. Proti Nedakonicím vstřelil svůj první gól Michal Červinka, zahrál si i trenér, takže slivovice bude víc. Možná nám vydrží až do konce sezony. (Úsměv.)

V minulé sezoně jste dres Mistřic neoblékal. Kde jste vůbec působil?

Hrál jsem v Dolní Lhotě u Luhačovic okresní přebor.

Jak jste se tam ocitl?

Velice jednoduše. Mám odtud totiž přítelkyni. S tamníma klukama jsem přes zimu hrával fotbálek v hale, potkávali jsme se v hospodě, a tak jsem to tam zkusil. Na podzim to bylo dobré, na jaře už jsem toho ale kvůli zranění moc nenahrál.

Po návratu jste se až do zápasu s Nedakonicemi v nové sezoně střelecky neprosadil. Nebyl jste už nervózní?

Dá se říct, že už jsem trochu nervózní byl. V přípravném zápase jsem trefil tyčku, v úvodním duelu s Bílovicemi taky. Při utkání v Kostelanech jsem byl na dovolené, ze které jsem se vrátil až v noci před zápasem s Topolnou. Máme docela nabitý kádr, a tak jsem se na hřiště dostal až jako střídající. Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo, snad to tak půjde dál.

Taková kanonáda, proměněné šance, to by vám mělo zvednout sebevědomí…

Doufám, že ano. Teď nás čeká derby s Kněžpolem, tam by mi stačil i jeden gól hlavně aby byl vítězný. (Úsměv.) Na zápas se hrozně těším, protože jsem tam už dlouho nehrál. Je tam perfektní hřiště, znám odtud některé kluky, kteří působili v Mistřicích. I bodově bychom je mohli přeskočit, myslím, že to bude hodně zajímavé pro nás hráče i pro diváky.

Máte odehrané čtyři zápasy, zatím jste neprohráli, posbírali osm bodů. Předpokládám, že se vstupem do sezony panuje v Mistřicích spokojenost?

Řekl bych, že ano. I když jsme mohli mít o nějaký ten bod víc. Mrzí nás hlavně remíza s Topolnou. Otočili jsme z 0:2 na 4:2 a za tohoto stavu jsem nedal velkou šanci. To mě mrzí, protože soupeř pak vyrovnal. Ten zápas jsme klidně mohli vyhrát. Bílovice u nás předváděly dobrý fotbal, tam byla remíza zasloužená. A v Kostelanech, kde jsem nebyl, prý kluci předváděli velmi dobrý fotbal a zaslouženě přivezli všechny body.

Jak vidíte vaše ambice v okresní soutěži?

Věřím, že máme natolik kvalitní mužstvo, že se budeme pohybovat v první čtverce. Podle mě má soutěž velmi dobrou úroveň, protože tam ze základní třídy postoupily kvalitní mančafty. Překvapují mě jen výsledky Jankovic, ale asi oslabily. Je škoda, že se hraje pouze jedenáct zápasů. Mohlo jich být víc, ale asi to jinak udělat nešlo.