NEDAŠOV – ZAŠOVÁ 2:1 (0:0)

Nedašov začal aktivním napadáním a bylo jen otázkou času, kdy padne gól. Jenomže Šuráň ani Petr Novák své velké příležitosti neproměnili. Poté se rozchytal do výborné formy brankář Hadaš, nejprve musel na roh vytáhnout parádní střelu Cíchy, likvidovat střelu Jiřího Fojtíka a dále několikrát podržel hosty při opakovaných přímých a rohových kopech, kterých bylo nepočítaně. Zašová v první půli Psotu neohrozila. Asi největší šancí byla hlavička Jakuba Fojtíka, které na brankové čáře zabránil nešťastně jeden z domácích hráčů. Ve druhé půli Nedašov konečně svůj tlak přetavil v úvodní gól, kdy se v 51. minutě prosadil Cícha. Zašová ale z ojedinělé akce dokázala vyrovnat – Šidlo pronikl do vápna, kde ho fauloval Holba a sám postižený vyrovnal. V 63. minutě ale pláchl hostům Šenkeřík a byl Brlicou také faulován ve vápně, následovala červená karta a penalta, kterou proměnil Petr Novák. Hosté nakonec dohrávali v devíti, když se nechal hloupě vyloučit po druhé žluté kartě Šidlo. Branky: 63. Novák Petr z pen., 51. Cícha Rad. – 60. Šidlo T. z pen. Rozhodčí: Nevrla. Nedašov: Psota – Talčík, Novák Michal, Fojtík Jakub, Fojtík Jiří – Holba (70. Marek), Novák Jaroslav, Novák Petr, Cícha – Šenkeřík, Šuráň.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Val. Bystřice – Hor. Lideč 3:0 Karafiát, Vrábel, Macháček, Poličná – Janová 2:0 Marek, Malík, Hrachovec – Lidečko 1:1 Vrána – Číž R., Lhota u Vs. – Choryně 5:2 Navláčil 3, Juřica, Valchář – Tvrdoň, Vedral, Podlesí – Val. Polanka 5:1 Bína 2, Borák, Michut, Košut – Macek, Fr. Lhota – Jablůnka 2:3 nehl.

TĚŠNOVICE – LOUKY 0:3 (0:0)

Těšnovicím se letos doma hrubě nedaří, a tak hosté bojující o záchranu mysleli na body. V prvním poločase se hrálo hlavně mezi oběma šestnáctkami. Hlavním důvodem byla žalostná finální fáze obou mužstev. Ovšem druhý poločas nabídl zcela jinou podívanou. Hned v úvodu druhé půle hlavičkoval hrající trenér domácích Chytrý těsně nad Hodulíkovu branku. Hosté kontrovali rychlým brejkem, jenž zakončili střelou nad branku domácího brankáře. Domácí si vytvořili územní převahu, ale finální přihrávka a zakončení nebyly úplně ideální. A opět platilo: Nedáš – dostaneš. Nehoda s Michálkem si vyměňovali míč tak dlouho až jej Nehoda přihrál na hostující kopačky. Louky přešly do brejku, a i když Juráň první střelu kryl, na dorážku už byl krátký. Těšnovice se nevzdávaly, chtěly utkání otočit, ale těžce jim zvlhl střelný prach. Hosté bránili zuby nehty svůj jednobrankový náskok a čekali na brejky. Po zcela nevinném autovém vhazování na polovině domácích propadl míč mezi obránci a Štěpánek poslal hosty do dvougólového vedení. Posledním hřebíčkem do rakve byl pokutový kop v poslední minutě, jenž kapitán hostí Štěpánek s přehledem proměnil. Branky: Štěpánek 2, Michlovský. Rozhodčí: Mihálik – Zicháček, Staško. Těšnovice: Juráň – Holub (31. Malát), Michálek, Pluhař, Židlík – Novotný, Bartůšek, Matuška, Suchánek – Chytrý V. (60. Nehoda), Bernatík. Louky: Hodulík – Chytil, Plachy, Hubík, Mičola, Landt, Bořuta, Štepán, Laciga, Štepánek, Michalovský. Střídali: Běťák, Lendler, Valerián.

LUŽKOVICE – LUBNÁ 5:3 (4:0)

Doslova infarktový zápas se hrál na vzorně připravené hrací ploše v Lužkovicích. Domácí začali náporem a vytvořili si první šanci již v 5. minutě, ale Ronza své sólo neproměnil. Ve 12. minutě po centru do vápna chtěl hostující Piškula hrát hlavou brankáři, ale přehodil ho a míč skončil v síti – 1:0. Hra se vyrovnala a hosté několikrát ohrozili branku domácích, ale bez úspěšného zakončení. Ve 25. minutě Holý nevídanou bombou ze 30 metrů překvapil nejen brankáře hostů, ale všechny přítomné – 2:0. Další šance Ronzy, Samka a Holého zůstaly nevyužity. Ve 35. minutě rozehrál Filgas trestný kop, míč proletěl celou obranou hostí a skončil v síti – 3:0. Ve 42. minutě pronikl obranou hostů agilní Holý a své sólo zakončil střelou k tyči – 4:0. Ve druhém poločase začali hosté náporem a vytvářeli si postupně šance, ale brankář Jenček vše řešil s přehledem. Další vyloženou šanci domácích zmařil Holý, který šel sám na brankáře, ale nedal. Domácí zřejmě pod dojmem, že už se nemůže nic stát, přenechali aktivitu hlavně v záloze hostům, kteří začali být hodně nebezpeční. V 58. minutě ještě Bačinský neproměnil vyloženou šanci, ale o deset minut později vstřelil první gól hostů Žiak – 4:1. O minutu později tentýž hráč prostřelil dezorientovanou obranu domácích – 4:2. Po sólových akcích se dostal dvakrát Ronza do šance, ale neproměnil. V 79. minutě vstřelil hostující Skácel další branku a snížil na 4:3 a domácí se začali bát o výsledek. Vše nakonec vyřešil hostující Kroupa, který prudký centr do vápna nešťasně tečoval do vlastní sítě – 5:3, a domácí si tak mohli pět minut před koncem zápasu pořádně oddechnout. Branky: Holý 2, Filgas, vlastní 2 – Žák 2, Skácel. Rozhodčí: Vobořil – Minarčík, Mihálik, 100 diváků. Lužkovice: Jenček – Samko, Škrabal, Punčochář, Čala, Šimera, Janča, Filgas, Polepil, Holý, Ronza. Střídali: Albert, Langer, Masařík. Lubná: Blažek – Kadlčík, Piškula A., Jirásek, Rybenský, Slováček, Dubina, Musil, Skácel, Žiak, Ančinec. Na střídání: Bačinský, Kroupa, Piškula M., Ančinec, Zavadil.

BŘEZNICE – AD. HULÍN 2:0 (2:0)

Březnice začala náporem a v 6. minutě zahrozila Šmigurou. O pár chvil později po sražení domácího hráče ve vápně Hamerník otevřel skóre z penalty. Březničtí i nadále tlačili soupeře před jeho bránu. Své šance spálil Dobeš a po uvolnění Adamíkem i Šmigura. Hosté postupně hru vyrovnali a především Volek nebezpečně ohrožoval branku soupeře. V 37. minutě po kolmém uvolnění změnu skóre ve prospěch domácích zajistil rychlonohý Petr Stuchlík. Domácí do poločasu mohli své vedení dále navýšit, ale aktivní Šmigura svou tutovku spálil. Obraz hry se ve druhé půli změnil a aktivitou oplývali hosté, kteří několika závary zle zatápěli březnické obraně. Aktivní byli Kubo s Volkem, kterým radost z gólu vždy překazil vynikajícím postřehem brankář Dyšlevský. Když už se zdálo, že bude překonán, tak ho zachránilo břevno. Domácí se ubránili a největší jejich šanci druhé půle po brejku zahodil Greguš, který orazítkoval břevno. Branky: Hamerník, Stuchlík Petr. Rozhodčí: Hrbáček, Daněk, Šerý, 200 diváků. Březnice: Dyšlevský – Stuchlík V., Juráň, Mikulášek, Šmigura, Adamík P., Teplý, Dobeš, Stuchlík P., Hamerník, Greguš. Střídali: Mol, Nosek. Admira Hulín: Fišer – Janda, Jurášek, Nedbal P., Prokop, Kubo, Volek, Spáčil, Simerský R., Csomor, Šenkyřík. Střídali: Štoll, Horáček, Nedbal M.

KOSTELEC U H. – FRYŠTÁK 1:1 (1:1)

Už ve třetí minutě šel do vedení Kostelec, když Miroslav Hradil zleva přihrál do vápna volnému Gerátovi, který s přehledem zakončil. V první půli měli hosté mírnou převahu, ale vyložené brankové šance zůstaly na obou stranách nevyužity. Hosté se ale vyrovnání dočkali, když se po půlhodině hry pěknou střelou trefil Lošťák. Ve 41. minutě ale právě Lošťák zbytečně zakopl míč v přerušené hře a po druhé žluté kartě viděl červenou a šel předčasně pod sprchy. Po přestávce měl naopak mírnou převahu Kostelec, který chtěl proti oslabenému soupeři strhnout výhru na svou stranu. Když tlak domácích narůstal, paradoxně to byl Fryšták, který mohl otočit výsledek. V 78. minutě ale trefili jen břevno domácí branky. O deset minut později šel do samostatného úniku domácí Martin Hradil, ale byl faulován hostujícím Rudolfem. Rozhodčí bez váhání ukázal červenou kartu a hosté dohrávali poslední minuty v devíti. Domácí ani z velkého závěrečného tlaku již branku nevytěžili a zápas skončil remízou. Branky: 3. Gerát – 32. Lošťák. Rozhodčí: Olša – Ponížil, Zicháček, 80 diváků. Kostelec u H.: Zapletalík – Marek T., Marek D. (30. Hradil J.), Hradil Mir., Chudárek (57. Hradil Mart.), Čuzy (70. Žůrek), Odstrčilík, Juránek, Kovalda, Zmeškal, Gerát. Fryšták: Balážik – Kolář, Bednařík, Noha, Křenek, Hubáček, Lošťák, Krhůtek, Petráš (77. Skalička), Adamík, Rudolf.

KELČ – ZDOUNKY 3:0 (1:0)

Domácí nestálo povinné vítězství příliš mnoho sil. Od úvodních minut zasypali hostujícího brankáře sprškou střel, ale ujala se až ve 43. minutě akce Jaroslava Machače, který přesným centrem našel na první tyči Petra Mináře, který poslal domácího favorita hlavou do vedení – 1:0. Po přestávce bylo brzy rozhodnuto po hlavičce Libora Nováka z 54. minuty – 2:0. V 63. minutě zahrávali hosté rohový kop, ale neprovedli to nejlépe. Rychlý kontr Jaroslava Machače zakončil přesnou střelou z dvaceti metrů do šibenice branky Zdounek David Pitrun a stanovil konečný výsledek. Branky: 43. Minář, 54. Novák, 63. Pitrun. Rozhodčí: Nohavica – Novák Jar. Zdounky: Maceja – Škvarlo (Zajíček), Buša L., Havránek, Pektor – Pospíšil – Navrátil (Sigmund), Koza, Krčmář, Jelínek – Daněk (Dosoudil).

TEČOVICE – ZBOROVICE 3:2 (1:1)

Tečovice začaly dobře, ujali se vedení Ondíkem, ale v tempu vydržely dvacet minut. Poté domácí usnuli, hráli vlažně a navrch měl soupeř, který byl důraznější a dočkal se zaslouženého vyrovnání Šutou. O přestávce přišel v kabině budíček a druhou půli už ovládli Tečovičtí, kteří si vytvářeli šance a i góly, v 65. minutě Frkala a šest minut před koncem Pala. Hosté měli pár střel, výsledek zkorigovali až v posledních sekundách zápasu z trestného kopu Štěpánkem. Branky: 17. Ondík, 65. Frkal, 84. Pala – 22. Šuta, 90. Štěpánek. Rozhodčí: Macháč – Dujíček, Hrbáček, 70 diváků. Tečovice: Mahdal, Družbík, Středulinský R., Sedláček P., Šnajdr V., Pala (87. Řiháček T.), Ondík, Frkal, Vicher (85. Soják), Šnajdr Z., Poulíček (78. Ševčík). Zborovice: Varga – Martíšek, Plšek, Kunc, Prachař D. (75. Hlaváč), Veselý, Šumbera, Štěpánek, Pekárek (55. Šprňa), Vybíral, Šuta.

BOJKOVICE – OSVĚTIMANY 4:1 (3:0)

Do utkání vstoupili domácí způsobem hodným mužstva směřujícího do I. A třídy. Již ve 2. minutě se po centru Zýky z levého křídla a Vargově sklepnutí ocitl sám na malém vápně s míčem u nohy nejmladší hráč na hřišti dorostenec David Křižka a s klidem zkušeného mazáka zamířil placírkou přesně k pravé tyči Strýčkovy branky – 1:0. O několik desítek vteřin později vyslal z šestnáctky další tvrdou ránu na osvětimanskou branku Hladík, gólman míč jen s námahou vyrazil před sebe a Křižka pohotovou dorážkou zblízka rozvlnil síť podruhé – 2:0. Bojkovice nadále předváděly pohledný kombinační fotbal a ve 28. minutě přidaly třetí gól. Z rohu šestnáctky vypálil šajtlí nádhernou ránu Vacula, míč se odrazil od břevna a u zadní tyče zaplul do sítě – 3:0. Po obrátce ještě přidal Bartoš čtvrtý gól a až pak se dostali ke slovu i hosté, když zblízka zkorigoval nepříznivý výsledek důrazný Brhel – 4:1. Branky: 2. a 4. Křižka, 28. Vacula, 64. Bartoš – 66. Brhel. Rozhodčí: Měšťánek. Diváci: 130. Bojkovice: Konečný – Br. Valíček, Liška, Spáčil, Hanke (76. Řezníček) – Křižka (61. Dav. Jančovič), Vacula, Bartoš, Zýka (71. L. Holík) – Hladík, Varga. Trenér: Váňa. Osvětimany: Strýček – Zapletal, Dobeš, Drobil, Žandovský – Trefilík, Trávníček, Březina – Brhel (84. Struha), Hajný (86. Janča), Blecha (46. Karlín). Trenér: Letovský.

NEDAKONICE – V. OTROKOVICE B 2:3 (1:2)

Domácím vyšel vstup do utkání a už ve 12. minutě se ujali vedení, když se po standardce trefil hlavou Šoustek – 1:0. Jenže pak se začali osmělovat i hosté, kteří se postupně rozehráli k výbornému výkonu. Velice dobře kombinovali a ještě do přestávky dvěma pěknými góly otočili vývoj zápasu. Domácí chtěli s výsledkem něco udělat, jenže Stupkova hrubka a třetí gól v Ondřejově síti jejich naděje definitivně pohřbil. Belákův pěkný lob z poslední minuty už pouze znamenal kosmetickou úpravu výsledku na konečných 2:3. Branky: Šoustek, Belák – Vavruša 2, Gruber. Nedakonice: Ondřej – Radim Čagánek, Belák, Stupka, Král – Sedlařík (63. Panáček), Bilavčík, Lukůvka (46. Beránek), Šoustek – Bartošík, Petek (85. Šebek). V. Otrokovice B: Křížek – Sedlář, Juhás, Kozel, Caudr – Gruber, Minarčík, Bača, Gerych – Vavruša, Ševčík. Střídal: Konečný.

STRÁNÍ – ZLECHOV 3:0 (1:0)

Úvod zápasu patřil domácím, ale ti svoje dvě velké šance nevyužili. Poté se hra vyrovnala a oba soupeři hrozili ze standardek. Rozhodující moment zápasu přišel v 45. minutě, kdy Stanislav Popelka vysunul do sóla Vojtka a ten ranou pod břevno přinesl domácím klid – 1:0. Ve druhé půli se prosadil opět důrazný Vojtek a účet zápasu uzavřel po skrumáži Frühauf. Branky: Vojtek 2, Frühauf. Strání: A. Popelka – Janiga (72. Mikláš), R. Zderčík, Zmeko (81. Zmeko), P. Zderčík, Vojtek, S. Popelka, Frühauf, Bruštík, Mimochodek, Pomajbík. Zlechov: Vendel – Balíček (25. Machala), Zajíc, Šebák, Smolek, Jurášek, Kedra, Vaněk, Matějka (80. Mazůrek), Kowalík (85. Velcr), Kremr.

JALUBÍ – SLAVKOV 3:3 (2:1)

Domácí měli do utkání raketový vstup. Už v 7. minutě se ujali vedení Bičánkem a během následující čtvrthodiny spálili dvě stoprocentní příležitosti. Poté se osmělili i hosté a ve 29. minutě srovnali z pokutového kopu Poláškem. Ještě do přestávky ale domácí znovu strhli vedení na svou stranu, po rohovém kopu se trefil opět Bičánek. Náskok domácích pak ještě „nafoukl" Dobiáš, který proměnil pokutový kop. Jenže domácí důležitou výhru v boji o záchranu neudrželi. V závěru jim totiž dvěma brankami sebral dva body Stojaspal. Branky: 7. a 38. Bičánek, 51. z pen. Dobiáš – 29. z pen. Polášek, 82. a 83. Stojaspal. Diváci: 150. Jalubí: D. Kegler – P. Kegler, Bičánek, Jar. Kříž, Jan Kříž, Botek, Grebeníček (34. Bobčík), T. Gajdorus, Dobiáš, Ulman (72. L. Gajdorus), Janeček. Slavkov: Pochylý – Omelka, Zimčík, Rožnovský, J. Halík, M. Halík, Polášek, Šimek (75. Mir. Mančík), Mar. Mančík, Stojaspal, Zajíc.

KORYNA – KUDLOVICE 2:1 (1:1)

Oba týmy začaly opatrně a hra se odehrávala převážně ve středu pole. V 17. minutě „přečetl" rozehrávku Kudlovic Lysko, vybojoval míč a křížnou přihrávkou našel Mušálka a ten prostřelil hostujícího brankáře – 1:0. Kudlovice přidaly na důrazu i přesnosti a odměnou jim byla vyrovnávací branka. Bohun si naběhl na centr do pokutového území, přizvedl míč hlavou a Koval byl bez šance – 1:1. Domácí se nechtěli smířit s remízou, zrychlili hru, ale pevná defenziva Kudlovic a hlavně dobře chytající Grebeníček dlouho odolávali. Diváci čekali na branku až do 50. minuty. Stanislav Koval převzal Lyskovu přihrávku a po samostatné akci skóroval – 2:1. Domácí byli při chuti, nicméně nepřesnosti v zakončení jim nedovolily skóre navýšit. Poslední čtvrthodina zápasu patřila Kudlovicím, které vše vsadili na útok. Sedm minut před koncem hosté dokonce po chybě v domácí obraně vstřelili gól, který ale pro ofsajd nebyl uznán. Tlak hostů pokračoval a Koryna si mohla oddechnout až se závěrečným hvizdem rozhodčího. Branky: 17. Mušálek, 50. S. Koval – 23. Bohun. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: Lysko – Hruška, Klajn. Diváci: 150. Koryčany: K. Koval – Mušálek, J. Věžník, Samsonek (73. Daníček), Petroš, Kroutilík (90. Buš), S. Koval, Lysko, K. Věžník, Šmela, Prokeš. Kudlovice: Grebeníček – Chmelař, Bělíček, Bohun, Klajn, Maňásek, Sedláček, Hložný, Litoš (78. Hruška), Ježek, Blaha.

ŠUMICE – SUŠICE 0:3 (0:2)

Domácí začali náporem, ale úvodní velkou šanci neproměnili. V 10. a 12. minutě se naopak hosté dvěma pěknými střelami z dálky dostali do dvoubrankového trháku a po zbytek zápasu se soustředili na úpornou obranu. Domácí si v průběhu zápasu vytvořili několik slibných šancí, dokonce zahrávali i pokutový kop, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. V závěru zápasu při hře domácích vabank vstřelili hosté třetí gól. Branky: Hejda, Šur, Mikulík. Šumice: Janíček – S. Pilka, Vykydal, I. Pilka, Gregor, V. Žampach, Šmíd, J. Žampach, Holub, Kelíšek, Kunovský. Střídali: Juřeník, Valášek, Marek. Sušice: Vitásek – Kaštánek, L. Skopal, A. Hejda, Šur, M. Hejda, Fojtášek, Švejčara, Hastík, Michal Mikulík, Martin Mikulík (73. T. Skopal).

ZLÁMANEC – HAVŘICE 5:3 (3:0)

V první půli měli domácí hru jasně pod kontrolou a třemi brankami mezi 17. a 40. minutou, kdy se postupně trefili Šurmánek, Smolka a Damborský, rozhodli o svém vítězství. Hosté se po změně stran snažili. Pokaždé, když snížili na rozdíl dvou branek, ale hned inkasovali další gól. Domácí si výhru s přehledem pohlídali. Branky: Šurmánek 2, Smolka, Damborský, Němec – Franc 2, Crla. Zlámanec: Kročil – Šuranský, Holoubek, Smolka (85. Mišurec), Hubáček (82. Koželuh), Jirsák, Němec, Sadil, Řezníček, Damborský, Šurmánek. Havřice: T. Rachůnek I – T. Rachůnek II, Franc, Kadlčík, Crla, M. Masařík, R. Masařík, Řezníček, Kubáň, Šmotek, M. Rachůnek. Na střídání: Doležálek, Kročil, Uherek, Slavětínský, Maršálek, Salač.

1. Bojkovice 21 16 4 1 66:22 52
2. Strání 21 13 3 5 42:25 42
3. Nedakonice 21 12 4 5 52:27 40
4. Koryčany 21 11 2 8 51:37 35
5. Osvětimany 21 10 5 6 46:35 35
6. Slavkov 21 11 2 8 41:34 35
7. Zlámanec 21 9 4 8 54:48 31
8. Zlechov 21 8 4 9 44:38 28