Výbornou jarní výkonnost potvrdily Malenovice, jež v základní hrací době ještě neprohrály a po výhře 3:0 nad Sehradicemi se posunuly už na sedmé místo ve skupině B.

VÝSLEDKY: Fr. Lhota – Kateřinice 0:5 Blažek 2, Čtvrtníček 2, Peredarjuk, Hutisko – Hor. Lideč 2:1 Fiurášek, Kramoliš – Petrůsek, Jablůnka – Zašová 2:1 Čuma, Machálek – Holiš, Dol. Bečva – Lhota u Vs. 3:0 Ručka R. 2, Maléř R., Janová – Val. Polanka 0:3 Maček D. a F., Adámek S., Prostř. Bečva – Ratiboř 5:1 Křenek St. 2, Ondryáš, Kuba, Kubáň – Hrabica, Hovězí – Lidečko 0:2 nehl. Dohrávky 16. kola: Fr. Lhota – Ratiboř 0:1 Bližňák, Hutisko – Janová 8:0 Křenek Robert 4, Vokáč, Křenek Roman, Fiurášek, Poruba. Předehrávka: Hor. Lideč – Kateřinice 9:0 Mišutka 5, Trčka, Vaculík, Ryza, Surovec. Kontumační výsledek 18. kola: Lhota u Vs. – Hovězí 3:0.

KOSTELEC U HOL. – LUKOV 6:0 (1:0)

V první půli bylo utkání celkem vyrovnané, obě strany měly několik příležitostí ke skórování, Kostelec dokonce zahodil penaltu. Druhý poločas už byl jasně v režii domácích a o vítězi nebylo pochyb. Gólů do branky Lukova mohlo padnout dokonce více, vítězství Kostelce bylo naprosto zasloužené.

Branky: Gerát 3, Kovalda M., Marek D., Odložilík. 70 diváků. Kostelec u Hol.: Zapletalík – Hradil Martin (Hradil J.), Kovalda L., Zmeškal, Kovalda M., Přikryl, Darebník (Ballnér), Marek T., Plachý (Hradil Miroslav), Marek D. (Odložilík), Gerát.

TEČOVICE – SLAVIČÍN B 2:1 na pen. (0:0)

Tečovice opět odehrály utkání s klasickým scénářem posledních zápasů. Vytvořily si tlak, šance, dobře kombinovaly, ovšem bez brankového efektu. Poměr šancí v prvním poločase byl 6:1, ale stav 0:0. Po přestávce domácí polevili a hra upadla do průměru. V 65. minutě udeřilo, když ojedinělou šanci hostí proměnil Švach starší. Tečovičtí potom přidali a v 73. minutě využil signálu při trestném kopu Kučera a vyrovnal. I přes závěrečný nápor se domácím nepodařilo strhnout vítězství na svou stranu, a uhráli tak svou devátou remízu v sezoně. V penaltovém rozstřelu byli opět neomylní a zlepšili svou bilanci na sedm výher.

Branky: 73. Kučera – 65. Švach M. st.. Rozhodčí: Křenek – Zubek, Ruman, 80 diváků. Tečovice: Křížek – Plachý, Družbík, Sedláček, Chudárek, Ondík (68. Dorazin), Frkal, Škarek, Kučera, Šnajdr Z., Vopatřil (57. Bořuta). Slavičín: Vypušťák – Fojtík, Ocelík, Kulíšek, Švach M. st., Havlín (72. Šebák), Neuman, Sochora, Šála, Kročil, Švach M. ml.

MALENOVICE – SEHRADICE 3:0 (1:0)

K vidění byla bitva dvou perfektně organizovaných obran. Jako první kapitulovala hostující v 16. minutě, kdy po ruce obránce v pokutovém území následovala penalta, kterou Mařák bezpečně proměnil. Malenovice tlačily s cílem dát uklidňující druhou branku, ale vysoké míče přes urostlé stopery nebyla pravá cesta. Sehradice v té době zlobily jen ze standardních situací a po jednom z rohů se dožadovaly pokutového kopu za údajné stažení hráče. Do druhé půle vstoupili lépe hosté, zlepšili pohyb, zvýšili agresivitu a najednou bylo před domácí brankou hodně rušno. Po hodině hry a závaru pomohla Malenovicím dokonce tyč! Nicméně ani ze série rohů nic nevytěžili. V závěru ve snaze o vyrovnání otevřeli obranu, naopak Malenovice změnily styl hry a rozestavení a začali se prosazovat brejkoví hráči. V 83. minutě vysunul Zbranek 17letého Martina Bartka a ten po dvou minutách na hřišti mazácky nasadil gólmanovi jesle – 2:0. O čtyři minuty později rozebrali obranu domácí mladíci potřetí. Míč putoval křížem pokutovým územím po ose Lhotský-Bartek-Torma a posledně jmenovaný s přehledem skóroval – 3:0.

Branky: Mařák, Bartek, Torma. Rozhodčí: Katrňák, 100 diváků. Malenovice: Juráň – Navrátil, Gazda, Struška, Zbranek – Střelec, Lhotský, Mařák, Torma – Bartoň, Zimčík. Střídali: Bartek, Kovaříček, Bartoň. Trenér: Josef Juráň.

ROŠTĚNÍ – TLUMAČOV 4:3 (1:1)

Utkání plné zvratů začali lépe domácí, kteří šli do vedení po standardní situaci. Bojovný soupeř ale do přestávky srovnal krok Máčalou. Střelecké hody se šťastným koncem přinesla druhá půle, kdy šli opět do vedení fotbalisté Roštění, ovšem Tlumačov dvěma góly zvrátil výsledek na svou stranu. Když domácí srovnali na 3:3, vše vypadalo, že o vítězi rozhodnou až pokutové kopy. V poslední minutě ale Roštění zahrálo standardní situaci, po které rozezvučel tyč a z následné trmy vrmy zkompletoval hattrick a rozhodl o třech bodech pro domácí Zakopal.

Branky: Zakopal 3, Zapletal – Máčala 2, Psota. Rozhodčí: Schnürmacher – Zpěvák, Kotačka, 200 diváků. Tlumačov: Škrabal – Dvořák, Malý, Sedlář, Juhaňák – Jonášek (Hlaváč), Zálešák, Duroň, Psota – Máčala, Mouka.

AD. HULÍN – LUŽKOVICE 2:1 (1:1)

Utkání se zachraňujícími se Lužkovicemi bylo od začátku a prakticky až do konce ze strany Hulína velmi nervózní. Domácím se nedařily přihrávky, hráli hodně nakopávaných míčů, které neměly úspěch. Ani hosté toho herně moc nepředváděli. Ve 29. minutě Hulínští chybovali na půlce, ztrátu využili hosté a střelou ze 20 metrů se ujali vedení. Hned po rozehrání vyrovnal Spáčil, který se dostal po narážečce se Csomorem sám před brankáře. Po změně stran hosté špatně odkopli míč ve vápně, ten se dostal k Csomorovi, který jej poslal do sítě. Domácí pak začali lépe kombinovat, v 66. minutě měl šanci Prokop, ale jeho střelu brankář chytil. Po této šanci upadla hra opět do průměru. Lužkovice nevyužily několika trestných kopů, poslední šanci měl v 90. minutě domácí Simerský, ale střílel jen do gólmana. Tři body pro Hulín byly hodně vydřené.

Branky: 29. Spáčil, 49. Czomor – 29. Ronza J. Hulín: Vajda – Janda, Šenkyřík, Nedbal P. (71. Nedbal M.), Jurášek, Karamon (46. Kubo), Spáčil, Prokop, Dutkevič, Csomor (60. Štoll), Janeba (76. Simerský).

TĚŠNOVICE – PŘÍLUKY 1:3 (1:0)

Těšnovice byly v prvním poločase lepší, podávaly bojovnější výkon a ve 36. minutě šly po proměněné penaltě Židlíkem zaslouženě do vedení. Ve druhém poločase si ovšem domácí začali počínat zbrkle, čehož Příluky využily. V 60. minutě zařídil vyrovnání z pokutového kopu Machalíček a o deset minut později už hosté vedli, když vyběhnuvšího gólmana Těšnovic přeloboval Frolek. O chvíli později bylo pro domácí ještě hůř, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Novotný. Těšnovice následně otevřely hru, hrály vabank, což byla voda na přílucký mlýn a z jednoho útoku skóroval Lošťák. Kromě střelců podal za hosty velmi kvalitní výkon Janoš.

Branky: Židlík – Machalíček, Frolek, Lošťák. Těšnovice: Matea – Novotný, Černý, Pluhař, Bartůšek Jiří – Řehák, Šojdr, Matuška, Bartůšek Ondřej, Žodlík – Kojetský. Střídali: Petrůsek, Křížek, Šafařík, Valoušek. Příluky: Holásek – Čelůstka, Machalíček, Strachoň, Janoš, Pinkas, Dederle, Zedníček, Kotík, Frolek, Nesvadba. Střídali: Rosinec, Lofťák, Šuta.

SKAŠTICE – VESELÁ 4:1 (1:0)

Skaštice se ujali vedení v 36. minutě, když se přesně trefil Konečník. Do druhého poločasu měl favorit utkání výborný nástup. Hned ve 46. minutě se prosadil Sova a o čtyři minuty později zvýšil už na 3:0 Řiháček. Definitivní podobu dal pak výsledku Sova, jenž se v 64. minutě radoval ze své druhé branky.

Branky: 36. Konečník, 46., 64. Sova, 50. Řiháček – 72. Bodlák z pen. Rozhodčí: Malota, Mucha, Sedlář, 130 diváků. Skaštice: Vymětal L. – Soukup, Janalík, Motal T., Menšík – Bubla L. (76. Frýdl M.), Sova (70. Uličný), Řiháček (80. Frýdl P.), Icela (66. Vymětal R.) – Dunda, Konečník. Veselá: Červenka P. – Čoček, Odstrčilík, Divoký, Večeřa (57. Červenka J.) – Žůrek, Manďák, Dlabaja D., Bodlák – Machalíček, Dlabaja M. (60. Mikšík).

VLČNOV – ZLECHOV 4:3 PK (2:3)

V prvním poločase výborně hrající hosté domácí zaskočili. Na jejich vedoucí branku sice Vlčnov hned po několika sekundách zareagoval, Zlechovští ale domácí obranu neustále přiváděli do úzkých a postupně odskočili až na 1:3. Domácí v nastaveném čase první půle snížili, což byl zřejmě klíčový okamžik zápasu. Po změně stran domácí srovnali krok, a zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu. Zatímco za hosty neuspěli Kotek a Tománek, domácí chybili pouze jednou, a brali tak bonusový bod.

Branky: Činčala, Fibichr, Němčický – Kotek 2, Kedra. Vlčnov: Chvojka – Křapa, Mikulec, Hlahůlek, Machala – J. Tomala (75. Moštěk), Němčický, Kameník, Bortel (60. K. Tomala) – Fibichr, Činčala. Trenér: Bělohlávek. Zlechov: Vendel – Machala, Zajíc, Tománek, Mikula, Kalmus, Kedra, Kotek, Mazůrek (90. Jurášek), Kowalík, Velcr. Trenér: Kraml.

JALUBÍ – BUCHLOVICE 2:1 PK (1:0)

Domácí nastoupili v kombinované sestavě, přesto začali výborně. Ulman po rohovém kopu na přední tyči efektně tečoval míč patičkou a poslal svůj tým do vedení. Hosté asi po čtvrthodině převzali otěže zápasu, vyrovnat se jim ale podařilo až v 77. minutě, kdy chybu jalubské obrany potrestal Tomáš Belant. Za nerozhodného stavu 1:1 následovaly penalty. Při těch se blýskl domácí gólman Mlčák, který zlikvidoval hned tři pokusy Buchlovických.

Branky: 4. Ulman – 77. T. Belant. Jalubí: Mlčák – Kříž, Nosek, Burián, Botek, Klajn, Hromada, Vrábl (79. L. Gajdorus), Doseděl, Ulman (70. P. Horák), Zapletal. Trenér: Šilc. Buchlovice: Valeš – Krystýnek, Zábojník, Novák, Kořínek, L. Belant, Mikula, T. Belant, Procházka, Ehrlich, Raštica. Trenér: J. Křiva.

HAVŘICE – OŘECHOV 4:2 (3:1)

Oba celky začaly opatrně, mírně navrch ale měli hosté, kteří se po dvaceti minutách hry dostali do zaslouženého vedení. Domácí jako by vždycky potřebovali dostat gól, aby začali hrát, a tak tomu bylo i tentokrát. Tomáš Rachůnek s Francem zařídili během šesti minut otočku, těsně před přestávkou navíc prvně jmenovaný přidal ještě třetí gól. Hosté se ovšem nevzdávali a Vanek kontaktním gólem vykřesal jiskřičku naděje. Tu ovšem vzápětí uhasil svou druhou trefou v zápase Franc, a domácí si tak bez větších potíží dokráčeli pro tři body.

Branky: 29. a 44. T. Rachůnek II, 35. a 74. Franc – 22. Rezek, 65. Vanek. Havřice: T. Rachůnek I – T. Rachůnek II, Klusák, Doležálek, Slavětínský, Mahdalík, Josefík, Masařík, Franc, Uherek, Bachůrek. Na střídání: L. Maršálek, Kadlčík, Crla, M. Rachůnek, M. Maršálek. Trenér: Zámečník. Ořechov: S. Kuchař – Kokta, Flašar, Zukič, Rezek, Matula, Trlida, Hlůpik, Váňa, Vanek, Pavlíček. Na střídání: Krys, Šesták. Trenér: Jegla.

STARÉ MĚSTO – PRAKŠICE 2:0 (1:0)

Zápas Jiskry proti Prakšicím byl okořeněn soubojem bratří Vlčků, jejichž otec je navíc prezidentem Starého Města. Domácí se po delší době dočkali vítězství za tři body, které zařídili brankami ze závěrů obou poločasů. Prakšický lodivod Gajdůšek přivezl na staroměstský Rybníček i bývalého divizního forvarda Napajedel Michala Vlčka, který dělal obraně Jiskry velké potíže. Paradoxně to byl však právě on, kdo ve druhé půli viděl červenou kartu a dokonale tak zhatil plány Prakšic na zisk bodů. Hrál se fotbal plný osobních soubojů ve středu hřiště, ani jedna strana nechtěla udělat zbytečnou chybu. Domácí poprvé překonali obranu soupeře ve 30. minutě, gól Milana Trubačíka ale pro postavení mimo hru neplatil. Skóre se tak měnilo až tři minuty před přestávkou. Po hezké kombinaci si za obranu Prakšic zaběhl Doseděl a přesnou střelou k pravé tyči nedal brankáři Prakšic žádnou šanci – 1:0. Domácí museli v poločase provést hned tři vynucené změny a na jejich hře se to projevilo. Nápor soupeře ale ustáli a z rychlých protiútoků byli nebezpečnější. Blízko ke druhé brance byl Milan Trubačík, jeho pokus ale zastavilo břevno a následná dorážka Müllera skončila vedle. Gólman Marášek pak zlikvidoval tvrdou střelu Svobody i dvojitou dorážku Vlčka. Situaci Prakšicím čtvrt hodiny před koncem pořádně zkomplikoval Vlček, který hrubě zfauloval domácího Martince a musel předčasně pod sprchy. Hosté se sice nadále snažili o vyrovnání, Staroměšťané si ale s dlouhými nakopávanými balony poradili. V poslední minutě pak hostům zasadil definitivní úder Bělaška, který ranou pod břevno zakončil akci Svobody se Smělíkem – 2:0.

Branky: 42. Doseděl, 90. Bělaška. Rozhodčí: Rybka – Stuchlík, Šašek. ŽK: V. Trubačík, Damovský – Hostinek. ČK: 78. M. Vlček (Prakšice). Diváci: 82. St. Město: Vávra (85. Dekrét) – Žajdlík, Damovský, Daťko (46. Bělaška), Juráň (46. P. Vlček) – V. Trubačík – M. Trubačík, Smělík, Martinec, Doseděl (46. Svoboda) – Müller (86. O. Hastík). Trenér: M. Višenka. Prakšice: Marášek – Zálešák, Šimuni, Ulčík, Babušík – Dynka, Ondra, Hostinek, Vráblík (55. Slezák) – Bičan, M. Vlček. Trenér: Gajdůšek.

VIKTORIA OTROKOVICE B – SUŠICE 3:1 (0:0)

Hosté přijeli pouze v jedenácti lidech, někteří z domácíh hráčů zase hráli třetí zápas ve třech dnech, takže utkání nemálo zrovna závratné tempo. Otrokovice sice měly trvalou převahu, zúročit ji však dokázaly až po přestávce. Na Silného trefu sice brzy odpověděl povedeným trestným kopem Lahola, jenže pak už pálili ostrými jen domácí a Skřivan se Škrabalem jim zajistili tři body.

Branky: 60. Silný, 69. Skřivan, 77. Škrabal – 65. Lahola. V. Otrokovice B: Balážik – Škrabal, Ševčík, Juráň, Fiala, Kozel, Bahounek, Skřivan, Křivánek, Silný, Gába. Střídali: Malota, Koštiál, Foral. Trenér: Gába. Sušice: Lašák – Jurča, Lahola, L. Skopal, Hastík, Novák, Příplata, Janošek, Omachlík, Švejčara, Šuba. Trenér: Surý.

NEDAKONICE – MORKOVICE B 5:0 (2:0)

Domácí hráči se chtěli po páteční prohře ve Vlčnově omluvit svým fanouškům a od první minuty dávali znát, že to myslí vážně. Účet zápasu otevřel již v 10. minutě Mařák, který efektně přeloboval vybíhajícího gólmana Vdolečka. O chvíli později se celá situace opakovala, tentokrát ale brankář hostí vytáhl Mařákův pokus o přehození na roh. Domácí nadále diktovali tempo hry, dobývání hostující branky ale vázlo na proměňování šancí. Uklidnění přišlo až krátce před odchodem do kabin, kdy T. Beránek zvýšil na 2:0. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. V 65. minutě napodobil Mařáka Šebek a dalším lobem navýšil náskok Nedakonic na 3:0. Od tohoto okamžiku měli domácí zápas definitivně pod kontrolou, zvlášť když o chvíli později přidal čtvrtý gól Klečka. Ten pak ještě vyzval ideální přihrávkou Mařáka, který svým druhým gólem v utkání uzavřel na konečných 5:0. Do střelecké listiny se mohl zapsat i nestárnoucí Vladimír Beránek, jeho střela ale těsně minula branku.

Branky: 10. a 76. Mařák, 43. T. Beránek, 65. Šebek, 68. Klečka. Nedakonice: Vitásek – Král, Šebek (Hyrák), Stupka, Čagánek, T. Beránek, Duhajský, Mařák (V. Beránek), Klečka, Balíček, Petek (Stanko). Morkovice B: Vdoleček – Vymazal, Handl, Skácel, Koláček, Novák, Krejčí (Doležel), Petráš, Šimčík, Přecechtílek, Optl.

KUNOVICE – KORYČANY 2:1 (1:1)

Domácí fotbalisté se v poslední době poněkud trápí a po páteční prohře v Buchlovicích chtěli v domácím utkání zvítězit. Úvod utkání jim ale vůbec nevyšel, když už ve 3. minutě potrestal jejich chybnou rozehrávku Lysko – 0:1. Domácí to na chvilku „zmrazilo", ale postupně si vytvořili mírnou převahu i šance, které se jim ale nedařilo proměnit. Až ve 26. minutě hosté faulovali v pokutovém území a Brim z penalty srovnal na 1:1. Kunovicím vyšel parádně vstup do druhého poločasu. Před Kovalovou bránou se prosadil Michal Lahodný a poslal domácí do vedení – 2:1. Tento stav se již do konce utkání nezměnil, i když domácí se snažili o zvýšení stavu utkání a i hosté několikrát zahrozili.

Branky: 26. z pen. Brim, 49. Lahodný – 3. Lysko. Rozhodčí: Toman. Diváci: 185. Kunovice: Noha – Sklenář (69. Náplava), Žák, Petřek, Krček (68. Šafránek) – Sedlář, Baný (81. Škrášek), Schubert (89. Uhlíř), Polášek (76. Lysoněk) – Brim, Lahodný. Trenér: Matoušek. Koryčany: K. Koval – Prachař, Samsonek, Hanák (88. Elzner), Gejdoš, S. Koval, Vybíral (84. Daníček), Lysko, Tesař, Prokeš, Huška. Trenér: Andrýsek.