V. BYSTŘICE – NEDAŠOV 2:3 (2:2)

Domácí sehráli neskutečně smolné utkání. S favoritem sahali po bodech. V prvním poločase předvedli hosté rychlý fotbal a brzy šli slepenými brankami do vedení. Ve 21. minutě se prosadil Cícha a o minutu později nešťastně tečoval Karafiát centrovaný míč na kopačky Šuráně. Ten zachoval při zakončení klidnou hlavu a zkušeně přehodil Maleňáka – 0:2. Bystřice se poté vzepjala ke kvalitnímu výkonu. Fusek s Kremelem rozhýbali hru záložní řady. Ve 37. minutě snižoval po faulu na Vrábela z penalty Karafiát – 1:2. Závěr poločasu byl ve znamení drtivé převahy domácích a brzy bylo srovnáno. Ve 41. minutě se po centru Viktora Frňky prosadil Vrábel – 2:2. V 50. minutě byl Bolfem tvrdě faulován Šuráň a s těžkým zraněním skončil v nemocnici. Deset minut se nehrálo. Přestávka vystupňovala domácí tlak. V 65. minutě netrefil Vrábel po akci Kremela s Frňkou prázdnou branku. V 69. minutě mířil Viktor Frňka do tyče hostující branky. Od 75. minuty domácí vyklidili pole a hosté měli více sil. V 80. minutě šla Bystřice do desíti po vyloučení Davida Vanducha. V 89. minutě se prosadil z odraženého míče Dominik Novák a hosté si odvezli nakonec šťastné tři body – 2:3.

Branky: 37. Karafiát, 41. Vrábel – 21. Cícha, 22. Šuráň, 89. Dominik Novák. Rozhodčí: Nevrla – Beneš. Nedašov: Olša – Novák Michal, Talčík, Novák Jaroslav, Fojtík Jiří, Holba (70. Marek), Novák Petr, Cícha, Novák Dominik – Šuráň (65. Fojtík Josef), Šenkeřík. Trenér: Mihalík. Vedoucí týmu: Kolínek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Lhota u Vs. – Hrachovec 1:2 Valchář – Vrána, Varga, Podlesí – Poličná 6:1 Křižan 3, Tydlačka, Švec, Holčák – vlastní, Fr. Lhota – Hor. Lideč 3:1 Hrbáček, Kindl, Bambuch – Smolík, Jablůnka – Janová 1:0 Tomšík, Val. Polanka – Lidečko 2:0 Gergela 2, Choryně – Zašová 0:0.

TĚŠNOVICE – BŘEZNICE 0:1 (0:0)

Promrzlí diváci viděli v prvním poločase souboj těšnovické útočné vozby s obranou hostující Březnice. Domácí měli míč většinu času pod kontrolou, ovšem veškeré jejich střelecké pokusy končily mimo tři tyče brankáře Dyšlavského. Největší šanci v prvním poločase neproměnil Bernatík, jenž ustál faul hostujícího obránce a řítil se sám na Dyšlavského, ale ten jeho nájezd zneškodnil. V 38. minutě došlo v pokutovém území k faulu na domácího kanonýra Bernatíka, ovšem sudí Ruman nechal pokračovat ve hře a Březnice se i díky menší koncentrovanosti domácí obrany dostala do brejku, který s přehledem zneškodnil Juráň. Na konci poločasu se přes pravou stranu prodral Veselý, ale jeho střelu vykopával hostující obránce kousek od brankové čáry. Těšnovice do druhého poločasu změnily rozestavení s odhodláním trpělivě si počkat na chybu hostující obrany. Bohužel pro domácí nastal opačný efekt. Březnice se po chybě domácí obrany dostala do vedení. Těšnovice byly brankou poněkud zaskočené a hosté na pár okamžiků ovládli hrací plochu. Domácí se ale rychle vzpamatovali z brankového šoku a opět přitlačili Březnici k jejímu pokutovému území. Jejích snaha však nevedla ke vstřelení branky.

Branka: Jurák. Rozhodčí: Ruman J., Kozubík, Čech. Těšnovice: Juráň – Bartušek J. (46. Nehoda), Pluhař, Vrzal, Židlík – Veselý, Matuška (65. Novotný), Bartůšek O., Michálek – Holub (72. Suchánek), Bednařík. Březnice: Dyšlevský – Stuchlík V., Juráň, Mikulášek, Mol, Šmigura, Dobeš, Ambrož, Greguš, Stuchlík P., Hamerník. Střídající: Gracl, Štěpáník, Teplý, Nosek, Polášek.

KOSTELEC U HOL. – LUŽKOVICE 1:1 (1:0)

První poločas byl oboustranně především boj o střed hřiště. Do zakončení se obě mužstva dostávala sporadicky a vyloženou brankovou šanci si nevytvořili. Výjimkou byla 29. minuta, kdy se uvolnil po levé straně domácí Juránek, zatáhl míč až před šestnáctku, přihrál osamocenému Markovi a ten střelou k pravé tyči Jenčekovy brány zařídil Kostelci vedení. Po změně stran chtěli hosté co nejdříve vyrovnat. Ve vyložené šanci se v 50. minutě ocitl Romza, ovšem Michalec krásným zákrokem domácí zachránil. V 57. minutě už ale udeřilo. Holý utekl celé domácí obraně a nedal Michalcovi šanci. V 64. minutě se setmělo, na hřiště se sneslo silné krupobití a utkání muselo být asi na deset minut přerušeno. Po návratu již byla na hrací ploše vrstva tajících krup, která značně zhoršila terén. Kostelec se vůbec nemohl dostat do hry, jeho hráči se trápili sami se sebou a byli v závěru horším týmem. Utkání tak skončilo remízou.

Branky: 29. Marek – 57. Holý. Rozhodčí: Šerý – Družbík, Skyba. Diváci: 70. Kostelec: Michalec – Zmeškal – Hlobil T. (76. Hradil J. ) – Žůrek – Kovalda – Juránek (82. Hradil Mir.) – Chudárek (67. Odložilík) – Marek T. – Marek D. – Hlobil V. – Gerát. Lužkovice: Jenček – Josefík – Čala (54. Polepil) – Romza – Janča – Punčochář – Šimera – Holý – Samko – Langer – Škrabal.

TEČOVICE: LOUKY 6:1 (1:1)

První poločas ovlivnil prudký vítr. Vázla kombinace a obě mužstva si vypracovala minimum šancí, každé z nich ale jednu proměnilo a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Ve druhé půli se vítr uklidnil, čehož využily Tečovice. Začaly kombinovat a přehrávaly hosty ve všech směrech. Z tlaku přišly branky a čtvrt hodiny před koncem to bylo již 4:1. Louky si vytvořily jedinou šanci, když zahrávaly pokutový kop, který ovšem zlikvidoval brankář Kristek. „Bivoj“ hru kontroloval a přidal další dvě branky a zaslouženě se radoval z vítězství.

Branky: Ondík 2, Chudárek 2, Šnajdr Z., Šnajdr V. – Mičola. Rozhodčí: Mihálik, Olša, Popelák, Delegát: Chaloupka, 90 diváků. Tečovice: Kristek – Družbík, Středulinský R., Sedláček P., Šnajdr V., Pala (Vicher), Chudárek (Křen), Ondík, Ševčík, Šnajdr, Z., Poulíček (Balcárek). Trenér: Horáček P., vedoucí mužstva: Halgaš L. Louky: Mičuda – Hubík, Janků (Wiesner), Běťák, Landt, Mičola, Štěpán, Štěpánek, Michalovský, Kadlík (Houfek), Bořuta, Trenér: Postava P., vedoucí mužstva: Gruník P.

ZBOROVICE – MALENOVICE 0:3 (0:2)

Jako první skóroval malenovický Zimčík v 10. minutě, když se dostal za domácí obranu a překonal brankáře. Druhá hrubka Zborovic přišla o deset minut později a trestal Dyšlevský. Pak se domácím podařilo dostat hosty pod tlak a vynutit si převahu, ale vypracované šance se nepodařilo proměnit. Ve druhém poločase se Malenovice zaměřily na bránění vedení a rychlé brejky. Po jednom z nich utekl domácí obraně opět Zimčík a jeho přihrávku proměnil ve třetí branku Dyšlevský. Zborovice se naopak nedokázaly prosadit, a tak si důležité body odvezli hosté.

Branky: Dyšlevský 2, Zimčík. Rozhodčí: Ticháček. Zborovice: Harásek – Laube (Hlaváč), Švejcar, Hanák, Vaňák, Prachař, Štěpánek, Šprňa (Zapletal), Vybíral, Šuta (Solař), Setínský. Malenovice: Jurák – Javorský, Rosinec, Zimčík, Gazda, Střelec, Bartoň, Dyšlevský, Vichorec, Mařák, Struška. Střídali: Bartoň, Zbranek.

ZDOUNKY – LUBNÁ 2:2 (1:1)

Zdounky začaly s velkým respektem a nedostaly se za celých 36 minut na dostřel branky Lubné. Naopak hosté předváděli výborný výkon korunovaný ve 27. minutě brankou Bačinského. Z prvního ohrožení ovšem vytěžili domácí penaltu, kterou proměnil ve 36. minutě Havránek. Hned po přestávce se Zdounky dostaly dokonce do vedení po zakončení Daňka. Navíc další vyložené šance neproměnily. Houževnatě bojující soupeř nebezpečně atakoval brejky branku domácích a v 82. minutě zaslouženě vyrovnal.

Branky: 36. z pen. Havránek, 48. Daněk – 27. Bačinský, 82. Rybenský. Rozhodčí: Houdek – Ponížil, Vybíral. Zdounky: Maceja – Daněk, Buša, Pospíšil, Pektor, Škvarlo, Krčmář, Koza, Adamík, Navrátil, Havránek. Střídali: Sigmund, Firych. Lubná: Zavadil – Piškula, Žiak, Valach, Kadlčík, Rosecký, Dubina, Musil, Piškula, Bačinský, Skácel. Na střídání: Rybenský, Kroupa, Blažek.

FRYŠTÁK – ADMIRA HULÍN 0:0

První jarní střetnutí nudilo. Zápas byl plný osobních soubojů, drobných faulů a často přerušován rozhodčím. Fryšták nastupoval po úspěšném podzimu do utkání jako favorit, ale hostující Admira ho téměř nepouštěla ke střeleckému zakončení. Průběh zápasu navíc ovlivňoval vítr, který hráčům obou mužstev hodně komplikoval přesnou rozehrávku. Největší šancí Fryštáku byla hlavička Krhůtka z 52. minuty, kterou vykopával obránce hostů z brankové čáry. Fryšták nakonec mohl být za remízu rád. Admira totiž v 89. minutě nebyla daleko k vítězství. Po střele Horáčka do šibenice vytáhl fantastický zákrok brankář Balažík a zachránil Fryšták od první domácí porážky v sezoně.

Rozhodčí: Olša, 100 diváků. Fryšták: Balažík – Rudolf, Skalička, Bednařík, Holub, Krhůtek, Chudý (46. Závrbský), Lošťák, Hrnčiřík, Kolář, Křenek. Admira Hulín: Hložek – Nedbal (72. Janda), Prokop, Nedbal M., Jurášek, Kubo, Volek, Spáčil, Csomor (80. Štoll), Horáček, Simerský (66. Šenkyřík).

ŠUMICE – BOJKOVICE 0:3 (0:1)

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, hosté se ujali vedení po nedorozumění v domácí obraně. Po změně stran už hosté ovládli hru a dalšími dvěma brankami potvrdili zasloužené vítězství. Bojkovice se díky zaváhání Nedakonic osamostatnily na čele tabulky. Branky: Dar. Jančovič 2, Hladík. Rozhodčí: Vobořil. Šumice: Janíček – I. Pilka, S. Pilka, Jiří Tlach, Kunovský, Kandrnál, Šmíd, V. Žampach, Gregor, Kelíšek, Salvet. Střídal: Valášek. Bojkovice: Konečný – D. Hanke, Spáčil, Liška, Bartoš, Hladík, Floreš, Br. Valíček, Varga, Dar. Jančovič, Vacula. Střídali: Kříž, Zýka, Křižka.

FC KORYNA – NEDAKONICE 4:0 (3:0)

Začátek utkání vyšel domácím nečekaně dobře. Už ve 3. minutě totiž hostujícímu brankáři proklouzla pod nohou malá domů a bylo to 1:0. Zaskočeného soupeře mohl dostat o několik minut později do kolen Lysko, který nejprve nastřelil tyč a vzápětí po jeho průniku vykopával míč z prázdné brány jeden z nedakonických obránců. Poté několikrát zahrozili i hosté. Jednou jejich pokus zastavila tyč, dvakrát bravurně zasahoval domácí brankář Brázda. Pak už přišly velké chvíle Stanislava Kovala, který dvěma góly prakticky rozhodl o osudu utkání. Nejprve nachytal nepozorného gólmana Nedakonic krásným lobem z poloviny hřiště a o chvíli později zakončil po Kroutilíkově přihrávce sólový nájezd nechytatelnou střelou – 3:0. V dalším průběhu se již domácí zatáhli a spíše jen vyráželi do rychlých protiútoků. Aktivita se přestěhovala na kopačky hostů, kteří si vytvořili několik velmi slibných šancí, ke skórování jim však chyběla buď přesnost, nebo jim stál v cestě výborný Brázda, kterého navíc dvakrát na brankové čáře zaskočil i některý z domácích zadáků. Konečnou podobu rychlému a dramatickému utkání dal v 87. Lysko, který svůj únik přes polovinu hřiště vyšperkoval mazáckým přehozením hostujícího brankáře. Branky: 3. vlastní, 22. a 24. S. Koval, 87. Lysko. Rozhodčí: Mikulášek. Diváci: 100. Koryna: Brázda – Holacký (56. Daníček), J. Věžník, Samsonek, Petroš, Kroutilík, S. Koval (88. Buš), Lysko (89. Vybíral), K. Věžník, Šmela, Prokeš. Nedakonice: Lašák – Král, Šoustek, Stupka, Čagánek, Panáček, Beránek (59. Sedlařík), Belák, Klečka, Bilavčík, Petek.

KUDLOVICE – OSVĚTIMANY 1:3 (1:1)

Až do 78. minuty se hrál vyrovnaný zápas, pak ale hosté dvěma góly strhli vítězství na svou stranu. Začátek zápasu přitom patřil domácím, kteří se po čtvrthodině ujali vedení, když se po rohovém kopu trefil hlavou Sedláček. Z vedení se ale Kudlovice neradovaly dlouho, neboť René Křemeček z trestného kopu vyrovnal. Domácí pak spálili tři vyložené šance a v závěru za to zaplatili. Dvanáct minut před koncem totiž poslal Osvětimany do vedení Blecha a vzápětí domácí dorazil třetím gólem Březina. Branky: 17. Sedláček – 25. R. Křemeček, 78. Blecha, 84. Březina. Rozhodčí: Fabián. Kudlovice: Tomaštík – Kraváček, Chmelař, Bohun, Klajn, Maňásek, Sedláček (80. O. Grebeníček), Hložný, Suchoň, Ježek (58. Mikulík), Blaha. Osvětimany: Brázdil – Zapletal, Březina, L. Křemeček, Drobil, R. Křemeček, Brhel (73. Hajný), Trávníček (54. Blecha), Trefilík (80. Janča), Žándovský, Dobeš.

HAVŘICE – SLAVKOV 0:1 (0:0)

V úvodní čtvrthodině měli navrch hosté, domácí ovšem s postupem času vyrovnali hru. Fanoušci si ovšem na své příliš nepřišli, vzruchu totiž bylo na obou stranách jako šafránu. Každé z mužstev si vytvořilo pouze jednu gólovou šanci. Zatímco domácí tu svou neproměnili, Slavkov se díky Poláškově trefě ze 65. minuty mohl radovat ze tří bodů. Branka: Polášek. Rozhodčí: Mitáček. Havřice: Kročil – R. Doležálek, T. Rachůnek II, Franc, Crla, Šmotek, Maršálek, Kubáň, M. Masařík, D. Doležálek. Na střídání: Buráň, Řezníček, R. Masařík, T. Rachůnek I, Slavětínský. Slavkov: Pochylý – Omelka, Zimčík, Rožnovský, Halík, Bahulík, Polášek, Šimek, Stojaspal, Švardala, Zajíc. Na střídání: Mančík.

ZLECHOV – VIKTORIA OTROKOVICE B 2:1 (1:1)

Domácí začali velkým náporem, tutovky Vaňka a Kremra ovšem zůstaly nevyužity. Druhý jmenovaný se ovšem nakonec přece jen prosadil, když po půlhodině hry přesně zakončil samostatnou akci. Jenže stačila chvilička nepozornosti a náskok domácích byl po Vavrušově hlavičce pryč. Po obrátce se hrál vyrovnaný fotbal. Rozuzlení přinesla akce exligového snajpra Jiřího Kowalíka, který bodlem chytře propasíroval míč do sítě přes hradbu otrokovických hráčů. Branky: 30. Kremr, 62. Kowalík – 41. Vavruša. Rozhodčí: Kotačka. Zlechov: Vendel – Balíček, Kedra, T. Vaněk, Machala (90. O. Šebák), Jurášek (51. Kalmus), Zajíc, F. Šebák, Kremr (85. Velcr), Bělaška, Kowalík. V. Otrokovice B: Křížek – Ševčík (73. Gruber), Kraváček, Caudr, Bača, Kozel (90. Kostka), Dorazil, Vavruša, Drozd (75. Minarčík), Sedlář, Gerych.

ZLÁMANEC – SUŠICE 4:2 (1:1)

Hosté se na malém hřišti ve Zlámanci zabarikádovali na vlastní polovině a vyráželi do rychlých brejků. Tato taktika jim dlouho skvěle vycházela, když díky trefě Michala Mikulíka a Šurově nádherné bombě do šibenice dvakrát vedli. Domácím se ale pokaždé podařilo rychle vyrovnat a v závěru dvěma brankami urvali zasloužené vítězství. Branky: 25. z pen. Jirsák, 65. Hubáček, 80. Svízela, 85. Smolka – 17. Michal Mikulík, 62. Šur. Rozhodčí: Michalec. Zlámanec: Boček – Šuranský, Svízela, Šurmánek, Hubáček, Sadil, Němec, Jirsák, Řezníček, Smolka, Štefka. Na střídání: Damborský, Mišurec, Dujíček, Mimránek. Sušice: Dúbrava – Pisklák, M. Hejda, Hastík, Švejčara, Šur, L. Skopal, Martin Mikulík, A. Hejda, Fojtášek, Michal Mikulík. Na střídání: Omachlík, T. Skopal, Vitásek.

STRÁNÍ – JALUBÍ 1:0 (0:0)

Domácí se v prvním poločase dostali i proti větru do pěti dobrých příležitostí, ale hostující gólman Mlčák byl neprůstřelný. Po obrátce ovšem jednou kapituloval, když jej přesnou hlavičkou překonal kapitán domácích Rastislav Zmeko. Strání si pak už vítězství pohlídalo. Branka: Zmeko. Rozhodčí: Němec. Strání: A. Popelka – Tóth, Zmeko, Janiga (46. Mimochodek), S. Popelka, Vojtek, Kolaja, Koritina, Frühauf, Pomajbík, Mikláš (46. M. Bruštík). Jalubí: Mlčák – Kegler, Bičánek, Jar. Kříž, Jan Kříž, P. Doseděl (75. K. Doseděl), Bobčík, Ulman (82. Novák), Botek, Dobiáš, Gajdorus.

1. Bojkovice 15 11 3 1 48:17 36
2. Nedakonice 15 10 3 2 40:19 33
3. Strání 15 10 2 3 31:17 32
4. Osvětimany 15 8 4 3 38:24 28
5. Slavkov 15 9 0 6 31:24 27
6. Zlechov 15 6 4 5 29:25 22
7. Koryčany 15 6 2 7 37:31 20
8. V. Otrokovice B 15 6 1 8 24:23 19